Přejít na obsah

ELTON SPORT 2023 LE


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Podepisuji... Nemám co vytknout, ale za tyto peníze bych si raději přidal a koupil BB od Tudorů a původní PS1, nebo renovaci, možná i mimo fabriku, čert to vem ... Ale tato 50ks série si asi kupce najde... Klasický jen povzdech nad tím, že bych rád viděl novou řadu, která by nečerpal z minulosti, ale založila vlastní kult...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou to pěkné. Velké plus za sladění datumovky s cifrem a indexy, to se vídá málokdy. Jde vidět, že když se drží původní předlohy, umí udělat fajn kousky. Akorát tu ekvilibristiku s vodotěsností si mohli odpustit. Na druhou stranu, je to limitka, tak budiž…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to hezké, ale já jsem bohužel nad Primkama z Eltonu zlomil hůl dávno. Jsem patriot, ale prostě dát 80-90K za recyklovaný design z minulosti a trochu vytuněný cal. 68, já to tam prostě nevidím. Ty, které jsem viděl naživo, tak prostě nepřináší vůbec nic v porovnání třeba s entry level Longines, žádný převratný design, zpracování, absolutně nic, už čeho bych si řekl, že je to fakt dobrý, zajímavý, unikátní... Ale stojí 2 až více krát víc, než Longines. Mimo ČR úplně bezcenné. Své zákazníky si to ale bezpochyby najde, minimálně třeba ve státní sféře jako dary atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle hodinky jsem videl nazivo. Jsou nadherne, precizne udelane, s kvalitnim strojkem uvnitr.

A kdyz se pozitivne vyjadruji k tomu strojku i panove z Onyxu...

citace:

Co se týče
samotného stroje, za nás hodináře je kalibr 98 vycházející z léty prověřené konstrukce kalibru 96 jeden z nejpovedenějších a nejpříjemnějších strojů, se kterým jsme se v naší praxi setkali, jelikož běžně opravujeme hodinky všech světových značek za statisíce i milióny korun. Stroj se vyznačuje především minimální potřebou výměny dílů na rozdíl třeba od slavné švýcarské Ety, kde se jak na běžícím páse mění jeden poškozený díl za druhým. To samé platí i o stroji s ručním nátahem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ATOM Trochu porovnavas jablka s hruskami. Ak mas na trhu milion strojcekov od Ety a desat tisic od Primu, je jasne, ze statisticky na opravu a servis pride viac kusov Ety, nez Primu... Cisla som samozrejme strelil od pasa, ale nieco na tom bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, miguel napsal:

@ATOM Trochu porovnavas jablka s hruskami. Ak mas na trhu milion strojcekov od Ety a desat tisic od Primu, je jasne, ze statisticky na opravu a servis pride viac kusov Ety, nez Primu... Cisla som samozrejme strelil od pasa, ale nieco na tom bude.

nic neporovnavam, nic nehodnotim, nejsem hodinar. Toto je nazor odborniku z Onyxu.

 

https://www.klenotyonyx.cz/e-shop/28065-elton-sport-2023-le-94-138-016-00-3

Upraveno uživatelem ATOM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spolocnou bolestou vsetkych nerezovych Igenov co mi  kedy presli rukami vzdy bola podla mna korunka co pri noseni reze do ruky, lebo jednak koli placatemu puzdru z neho smerom do ruky dost trci a jednak je sama dost ostra, ostrejsia nez by musela byt.

 

Tieto konkretne hodinky som na zivo este nevidel, ale hadam ze tu bude ten problem este trochu umocneny, nakolko sa korunka zda byt oproti klasike este sirsia a zuby hlbsie a tym padom oproti ruke agresivnejsie. Trochu by som sa asi aj bal ako bude tak masivna (hadam ze nesrobovacia/manualny natah) korunka reagovat na nejake aktivnejsie nosenie, ci nebude hrozit povytiahnutie atp.

 

Na zivo by ma tiez urcite hodne zaujimalo sklo, nakolko na ELTON SPORT co mam posobi ten safir podla mna trochu nepatricne a v plaste Igeny vyzeraju proste lepsie.

 

Ad stroj, ten je skutocne tak jednuduchy, ze mimo pera na tom asi ani nema co odist, tradicna primacka vyhoda rychlopreklapania datumu "smrdlanim" cez 12tku zostala predpokladam zachovana. Vyhoda je to o v tom, ze si uzivatel nema sancu stroj poskodit pokusom rychlopreklopit datum korunkou v case ked zabera mechanizmus preklopenia co je znama bolest kdeakej ety alebo Seika, Miyoty, a dalsich. Nevyhoda je  ale potom zase v tom, ze ked ma mesiac malo dni, tak nepreklopis datum aniz by si nerozhodil cas,... no ale primky (ani novodobe) neboli nikdy kralmi presnosti, takze na nejaku tu sekundu ich majitelia vacsinou nehraju. :)

Celkovo to nie je najhorsi pocin (na pomery Eltonu), design je slusne povedane "rokmi prevereny" a farby celkom uchadzajuce. Kupcov si to najde, ale ja by som za 90K zalovil inde :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ATOM napsal:

nic neporovnavam, nic nehodnotim, nejsem hodinar. Toto je nazor odborniku z Onyxu.

 

https://www.klenotyonyx.cz/e-shop/28065-elton-sport-2023-le-94-138-016-00-3

Tak jasně, že ti hodinář řekne, že je to super stroj, když je mega simple s pomalou frekvencí a vychází ze strojků z 80. let minulého století. Oservisuje to každej vysloužilej hodinář, co celej život dělal primky a má už 10 dioptrií, protože to dá i poslepu... (pánové hodináři se neurazí mojí nadsázkou 🙂 )

Když vezmu např. moje Hamiltony Khaki Field Mechanical a Murphy 38 mm, kde v obou je zpomalená ETA, která běhá přesně, má 80 hodin rezervu, tak je to někde jinde. A jedny stály 6x míň a druhý 4x míň. Za mně novodobý Primky mají value pouze v sentimentální hodnotě a na tý to u mě neutáhnou. A to jsem celkem patriot, kdyby stály 30, možná i 40, tak bych o nich aspoň přemýšlel. Takhle vůbec.

Musel bych mít asi zatraceně víc peněz. Ale zákazníky si to najde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě na první pohled super a něco, u čeho nekroutím hlavou jako obyčejně když něco Elton předvede :) Akorát jak už tu zaznělo, za ty prachy bych bez uvažování skočil po Black Bay 54, které budou naprosto jinde. Už jen když mají možnost kovového tahu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, špelda66 napsal:

Zekonovo rukopis zřejmý.

Zekon přemístil v rámci fabriky?

No, a i kdyby přemístil, mám takový pocit hraničící s jistotou, že z těch hodinek je zřejmý rukopis chlápka, kterej navrhoval hodinky v době, kdy Zekon ještě tahal kačera.

Disclaimer: Napsáno při vší úctě k Zekonovi 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jdu malinko mimo proud...já bych je ocenil trošičku větší. 40-42mm. Což myslím ta limitka 2012 byla? 

Přece jen, sporty co jsou v nabídce jsou taky 38mm. Jen můj názor, jsem fanda větších hodinek. Jinak strojek manuál za mě velké plus. Cena...prostě Prim, bez komentáře, v relaci dalších kusů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...