Přejít na obsah

ELTON SPORT 2023 LE


Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, ATOM napsal:

Tyhle hodinky jsem videl nazivo. Jsou nadherne, precizne udelane, s kvalitnim strojkem uvnitr.

A kdyz se pozitivne vyjadruji k tomu strojku i panove z Onyxu...

citace:

Co se týče
samotného stroje, za nás hodináře je kalibr 98 vycházející z léty prověřené konstrukce kalibru 96 jeden z nejpovedenějších a nejpříjemnějších strojů. Stroj se vyznačuje především minimální potřebou výměny dílů na rozdíl třeba od slavné švýcarské Ety, kde se jak na běžícím páse mění jeden poškozený díl za druhým. To samé platí i o stroji s ručním nátahem.

Moc nemusím právě Primky s automatem, neboť se mi zdá poddimenzovaný centrální čep a ani tak "neupadne" / nezničí se / setrvačka ,ale spíš čep rotoru. Jako největší "držák" vidím Primky právě s kal. 66 či 68.  O jaké Etě se tu Onyx baví ? Za mě Eta 2824 je dle mého podobně "traktoroidní" /držák/ stejně jako kal.66 či 68.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 6 hodinami, Melly napsal:

Tak jasně, že ti hodinář řekne, že je to super stroj, když je mega simple s pomalou frekvencí a vychází ze strojků z 80. let minulého století. Oservisuje to každej vysloužilej hodinář, co celej život dělal primky a má už 10 dioptrií, protože to dá i poslepu... (pánové hodináři se neurazí mojí nadsázkou 🙂 )

Když vezmu např. moje Hamiltony Khaki Field Mechanical a Murphy 38 mm, kde v obou je zpomalená ETA, která běhá přesně, má 80 hodin rezervu, tak je to někde jinde. A jedny stály 6x míň a druhý 4x míň. Za mně novodobý Primky mají value pouze v sentimentální hodnotě a na tý to u mě neutáhnou. A to jsem celkem patriot, kdyby stály 30, možná i 40, tak bych o nich aspoň přemýšlel. Takhle vůbec.

Musel bych mít asi zatraceně víc peněz. Ale zákazníky si to najde.

Souhlasím s každým slovem a bodem, který si napsal.

Stará koncepce stroje  za totálně nesmyslnou cenu.

 Hamilton je někde ouplně jinde a to :

  • značkou a její vahou
  • vnímáním značky  již za Chebem a Českými Velenicemi
  • počtem vyrobených kusů
  • kvalitou a to v každém bodě
  • cenou

Upravuji : NEJEN HAMILTON 🙂

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fotce mne neoslovují, pěkné, ale ne výjimečné, i když naživo to bude asi něco jiného. Jen bych chtěl ještě doplnit, že i přesto, že se tady opakují furt ty stejné kritické argumenty (stará koncepce, "předraženost"), v Eltonu jsou nejspíš v klidu, protože když někdo napíše "Za mně novodobý Primky mají value pouze v sentimentální hodnotě..., ... kdyby stály 30, možná i 40, tak bych o nich aspoň přemýšlel..", tak zcela jistě nepatří do cílové skupiny. I kdyby ty hodinky opravdu neměly nic než sentimentální hodnotu (což nemyslím), pokud na ni v Eltonu "utáhnou" dost lidí, což utáhnou, je to úspěšný projekt. 

A ještě mne zaujalo, že se lidem líbí design, někdo třeba napsal něco ve smyslu, že jde o první Primky po delší době, za které by se nemusel stydět. A přitom je to vlastně původní klasika bez velkých úprav, žádná velká kreativita. Možná na dotyčného působí právě ta "sentimentální hodnota", proč ne. Na druhou stranu se kritizuje strojek, který je sice spolehlivý, ale jde o zastaralou koncepci. A přitom je to také klasika, rodinné stříbro a přiznám, že zrovna do těchhle hodinek mi tenhle strojek s manuálním nátahem perfektně sedí. Jak jsem psal, i když to nejiskří, musím se na ně zajet podívat, Dáša si před pár lety kupovala nelimitní Sporty s manuálem a průhledem na strojek, v jiné barevné kombinaci a naživo to pro mne byla veliká krása, asi i umocněná tou sentimentální hodnotou.  Pravda, byly o dost levnější. Asi ani já nejsem ten správný zákazník, z nových PRIMek mám jen jedny, byť ještě dražší než tyhle. Další PRIMky bych chtěl a určitě je mít časem budu, musí ale přeskočit jiskra, musím se do nich zamilovat a nespat kvůli nim.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, long napsal:

Souhlasím s každým slovem a bodem, který si napsal.

Stará koncepce stroje  za totálně nesmyslnou cenu.

 Hamilton je někde ouplně jinde a to :

  • značkou a její vahou
  • vnímáním značky  již za Chebem a Českými Velenicemi
  • počtem vyrobených kusů
  • kvalitou a to v každém bodě
  • cenou

Upravuji : NEJEN HAMILTON 🙂

Jo no, nejen Hamilton. Třeba tady za pade cosc titanovky viď.

https://www.christopherward.com/the-twelve-watches/the-twelve-(ti)/C12-40ADC1-T00B0-B0.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=905]Ivan[/mention] Lelák sorry ale tvoje argumenty jsou šikmá plocha jako prase.

Že se mi líbí původní design neznamená, že se mi musí líbit strojek, kterej je 50 let bez inovací.

Že jsou to po dlouhé době hodinky od Eltonu za který bych se nestyděl je hlavně v kontextu jejich limitek za posledních pět až deset let, který dle mě stojí za vyližprdel a prodávají se jen díky selektivní nostalgii a pseudo národní hrdosti (českej výrobek, zlatý český ručičky a podobně).

Přál bych si, aby udělali hezký nový hodinky a neždímali jen původní design, ale bohužel alespoň dle mě se jim to nedaří, takže nakonec díky bohu za původní design.

A nakonec že nejsem cílovka a většina lidí tady taky ne je jasný a za mě ok. Kupce si to najde, stejně jako nová Vochcávka za mega a půl, to ale ještě neznamená, že si z toho nemůžem dělat prdel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, ragu napsal:

@Ivan Lelák sorry ale tvoje argumenty jsou šikmá plocha jako prase.

Že se mi líbí původní design neznamená, že se mi musí líbit strojek, kterej je 50 let bez inovací.

Že jsou to po dlouhé době hodinky od Eltonu za který bych se nestyděl je hlavně v kontextu jejich limitek a posledních pět az deset let, který dle mě stojí za vyližprdel a prodávají se jen díky selektivní nostalgii a pseudo národní hrdosti (českej výrobek, zlatý český ručičky a podobně).

Přál bych si, aby udělali hezký nový hodinky a neždímali jen původní design, ale bohužel alespoň dle mě se jim to nedaří, takže nakonec díky bohu za původní design.

A nakonec že nejsem cílovka a většina lidí tady taky ne je jasny a za mě ok. Kupce si to najde, stejně jako nová Vochcávka za mega a půl, to ale ještě neznamená, že si z toho nemůžem dělat prdel.

Jak 50 let bez inovaci ? Konstrukcne dejme tomu ze tech zmen tam neni mnoho, ale ty vis jaky materialy pri vyrobe toho stroje pouzivaji ? Co vse je jine ? A co se tyce te konstrukce, proc by menili co je dobre, spolehlive a osvedcene ? 

Srovnavat tyhle Primky s Hamiltonama s obycejnou a navic nevzhlednou etou povazuju za dost nestastne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, ATOM napsal:

Jak 50 let bez inovaci ? Konstrukcne dejme tomu ze tech zmen tam neni mnoho, ale ty vis jaky materialy pri vyrobe toho stroje pouzivaji ? Co vse je jine ? A co se tyce te konstrukce, proc by menili co je dobre, spolehlive a osvedcene ? 

Srovnavat tyhle Primky s Hamiltonama s obycejnou a navic nevzhlednou etou povazuju za dost nestastne.

 

"Proč by měnili co je dobré, spolehlivé a osvědčené"... Hm, asi jako Žigul... samozřejmě dobré a osvědčené je při nejlepším diskutabilní... ano, za komára na výběr nebylo. Naštěstí zbytek odvětví jde jinou cestou a posouvá hodinařinu dopředu...

A srovnání s etou necílilo zrovna na vzhled, ale na skutečnost, že ta nevzhledná eta bude stejně durabilní a snadno servisovatelná, jen výrazně presnější s mnohem větší rezervou nátahu v hodinkách za zlomek. Co se vzhledu týká, tak geneva stripes a modřený šrouby maj být něco, z čeho se mám posadit? Neříkám, že je strojek ošklivý, ale rozhodně nic, co bych chtěl použávat jako argument obhajující cenovku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Melly napsal:

"Proč by měnili co je dobré, spolehlivé a osvědčené"... Hm, asi jako Žigul... samozřejmě dobré a osvědčené je při nejlepším diskutabilní... ano, za komára na výběr nebylo. Naštěstí zbytek odvětví jde jinou cestou a posouvá hodinařinu dopředu...

A srovnání s etou necílilo zrovna na vzhled, ale na skutečnost, že ta nevzhledná eta bude stejně durabilní a snadno servisovatelná, jen výrazně presnější s mnohem větší rezervou nátahu v hodinkách za zlomek. Co se vzhledu týká, tak geneva stripes a modřený šrouby maj být něco, z čeho se mám posadit? Neříkám, že je strojek ošklivý, ale rozhodně nic, co bych chtěl použávat jako argument obhajující cenovku..

Srovnavani hodinek k autum je nesmyslne, to bys ty sve Hamiltony musel vyhodit do kose a koupit si solar s gps. Nebo pokud si myslis, ze eta s natahlou rezervou je za poslednich 100 let vrchol inovace v mechanickych hodinkach...i kdyz, svym zpusobem ano. Je to skvele vypocitane kurvitko.

O zenevskych pruzich to urcite neni, s tim souhlasim. 

 

edit: tim kurvitkem myslim etu jako strojek, ne natahlou rezervu.

Upraveno uživatelem ATOM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Az sa tu najde clen, ktory napise, ze ich ma, mesiace ich nedal z ruky,  korunka ho vobec netlaci, presnost je stabilne +4s za den a ani mu do nich nenatieklo ked s nimi daval Divokou Orlici.... tak uverim, ze su to moderne kvalitne hodinky a len su pre mna pridrahe. Dovtedy zostavaju v kolonke predrazena nostalgia. Hamiltony s manualom ktore mam nahodou tiez dvoje, by to v pohode zvladli u tychto si nie som vobec isty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, cali napsal:

Az sa tu najde clen, ktory napise, ze ich ma, mesiace ich nedal z ruky,  korunka ho vobec netlaci, presnost je stabilne +4s za den a ani mu do nich nenatieklo ked s nimi daval Divokou Orlici.... tak uverim, ze su to moderne kvalitne hodinky a len su pre mna pridrahe. Dovtedy zostavaju v kolonke predrazena nostalgia. Hamiltony s manualom ktore mam nahodou tiez dvoje, by to v pohode zvladli u tychto si nie som vobec isty. 

Treba se nekdo casem ozve. Uz jsou vyprodane.:)

Cali, do peti sekund/den me chodi i tahle staricka 66ka. Proc by to nezvladl novy kalibr.:)

 

IMG_7542.jpeg

Upraveno uživatelem ATOM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak chápu, proč to tak zarputile obhajuješ :D .

Tak hlavně, ať z nich máš radost a my ti jí nezkazíme. Jen tu vedeme nějakou skoro konstruktivní kritiku, proč novodobý Primky za nás rozhodně ne... Ale jak jsme tu snad všichni psali, zákoše si to najde, proti gustu... a hlavně ať si každý dělá se svými penězi, co chce. Vlastně obdivuji tvé nadšení, patriotismus a ochotu za to ten cash dát. Ať slouží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Melly napsal:

Aha, tak chápu, proč to tak zarputile obhajuješ :D .

Tak hlavně, ať z nich máš radost a my ti jí nezkazíme. Jen tu vedeme nějakou skoro konstruktivní kritiku, proč novodobý Primky za nás rozhodně ne... Ale jak jsme tu snad všichni psali, zákoše si to najde, proti gustu... a hlavně ať si každý dělá se svými penězi, co chce. Vlastně obdivuji tvé nadšení, patriotismus a ochotu za to ten cash dát. Ať slouží.

Ale kdepak, nejsou moje, jsou kamarada. A opravdu mohu rict, ze mit na to, koupim si je. Jsou proste nadherne udelane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...