Přejít na obsah

ELTON SPORT 2023 LE


Doporučené příspěvky

před 36 minutami, ATOM napsal:

Treba se nekdo casem ozve. Uz jsou vyprodane.:)

Cali, do peti sekund/den me chodi i tahle staricka 66ka. Proc by to nezvladl novy kalibr.:)

 

IMG_7542.jpeg

Lebo reportov ked to nezvladaol, je tu na fore viac nez dost, vratane mojej osobnej skusenosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, ragu napsal:

[mention=905]Ivan[/mention] Lelák sorry ale tvoje argumenty jsou šikmá plocha jako prase.

Že se mi líbí původní design neznamená, že se mi musí líbit strojek, kterej je 50 let bez inovací.

Že jsou to po dlouhé době hodinky od Eltonu za který bych se nestyděl je hlavně v kontextu jejich limitek za posledních pět až deset let, který dle mě stojí za vyližprdel a prodávají se jen díky selektivní nostalgii a pseudo národní hrdosti (českej výrobek, zlatý český ručičky a podobně).

Přál bych si, aby udělali hezký nový hodinky a neždímali jen původní design, ale bohužel alespoň dle mě se jim to nedaří, takže nakonec díky bohu za původní design.

A nakonec že nejsem cílovka a většina lidí tady taky ne je jasný a za mě ok. Kupce si to najde, stejně jako nová Vochcávka za mega a půl, to ale ještě neznamená, že si z toho nemůžem dělat prdel.

Některé limitky z posledních let se mi líbí, to je o vkusu a jedny koneckonců mám. Tyhle se mi líbí také, ale nevyvolávají u mne wow efekt nutný ke koupi. Navíc bych je rád spíš uvítal jako další nelimitní verzi Sportů za nižší cenu. Co se týká strojku, nic proti němu nemám, i když chápu, že jsou i modernější. Primky ale budu vždy preferovat raději s takovým strojkem než např. s Etou, se kterou dělá Elton hodinky také. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Nowis napsal:

Ta struktura ciferníku, povrchová úprava pouzdra, luneta s lumi bodem, inverzní datumovka. Pár rozdílů se najít dá, ale jen když se člověk na hodinky podívá 🙂

Jo, to určitě jo. Mě se IGENy líbí moc. Koupil jsem tedy novodobou renovaci v oceli - modrou - trochu upravenou od původních a teď jako novinka vyšly podobné. Aspoň nebudu mít roupy se nad nimi uvzdychat :) 

Vždy jak vyjde nová limitka tak se děsím, jestli mě nepřepadne atak je nutně mít. Naštěstí mi v Eltonu dělají radost, něco už mám, něco je jen volná variace na dané téma a další mě tak neoslovily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, Tomino2007 napsal:

Já mám od člena tohoto fóra koupené barevně upravenou renovaci z Eltonu. cca 2 roky stará. Sou si dost podobné 😉

IMG_2829-Edit.jpg

img_2830.jpg

Ja myslim ze jsou uplne jine. Jine pouzdro, jiny ciselnik, ten metalicky je tmavsi a jak smirgl papir, jine rucky korunka, luneta je keramicka....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 4. 2023 v 14:46, Tomino2007 napsal:

Já mám od člena tohoto fóra koupené barevně upravenou renovaci z Eltonu. cca 2 roky stará. Sou si dost podobné 😉

IMG_2829-Edit.jpg

img_2830.jpg

Tak nebo onak modrá se žlutou je na igenech vždycky dobrá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konecne zas muzu napsat do Elton vlakna o hodinkach, ze se mi libi. Jo, je to remake puvodniho designu, cena je tradicne eltonska, ale libi se mi barva, datumka, struktura cifru, manual stroj s povrchovou upravou i ta ostra korunka (klasicky za me - skoda, ze neni sroubovaci). Takze jdu vylovit svoje renovacni svatebni igeny ze supliku a poslu je na servis :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po dlouhé době jsem zavítal do sekce Prim a nestačím se divit. Tato limitka se mi líbí. Cena již méně. Jediné co mi to přineslo, je chuť, podívat se po renovovanejch Igenech, které v porovnání s tímto počinem začínají trochu dávat smysl.

Jenomže pak jsem si vzpomněl ma mé pokusy si je dříve koupit a vždy to skončilo nezdarem, protože se mi víc líbí na fotce než na ruce. Jsou na mě malé a lehké. Připadal jsem si jako bez hodinek.

Také mi u nich chybí možnost kombinace s kovovým tahem, protože jim asi žádný nesluší.

Jako kluk jsem nosil Prim sport II na gumovým pásku a bylo to fajn, jenže to byly hodinky, které matka našla v metru a dala mi je. To byla proti těm 90 tisícům podstatná výhoda.

Prim je pro mě nostalgie, ale nic víc.

Pokud se někdy dostanu k původním Igenům, tak určitě nepohrdnu, ale tyto nové u mě nemají šanci. To jenom abyste věděli 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Jerryl napsal:

Po dlouhé době jsem zavítal do sekce Prim a nestačím se divit. Tato limitka se mi líbí. Cena již méně. Jediné co mi to přineslo, je chuť, podívat se po renovovanejch Igenech, které v porovnání s tímto počinem začínají trochu dávat smysl.

Jenomže pak jsem si vzpomněl ma mé pokusy si je dříve koupit a vždy to skončilo nezdarem, protože se mi víc líbí na fotce než na ruce. Jsou na mě malé a lehké. Připadal jsem si jako bez hodinek.

Také mi u nich chybí možnost kombinace s kovovým tahem, protože jim asi žádný nesluší.

Jako kluk jsem nosil Prim sport II na gumovým pásku a bylo to fajn, jenže to byly hodinky, které matka našla v metru a dala mi je. To byla proti těm 90 tisícům podstatná výhoda.

Prim je pro mě nostalgie, ale nic víc.

Pokud se někdy dostanu k původním Igenům, tak určitě nepohrdnu, ale tyto nové u mě nemají šanci. To jenom abyste věděli 😀

👍Tesat do kamene. Mám to stejně. Jen já mám ty původní komplet v šuplíku a nenosím je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 4. 2023 v 20:37, špelda66 napsal:

@skalis  ruční nátah plus šroubovací korunka není ideální řešení

Přesně tak. Jedině u automatu s dostatečnou přesností nebo baterky. Jediný šroubování který mě nesere se povedlo u Vostoku a nových Seiko Samuraj. Vostok obří závit a samuraje asi mimořádně přesně udělané. Želvy a SKX fungují, ale furt je tam ten divnej pocit při chytání závitu. A na bateriových chrono Hanowa se chytá dobře ale povedlo se mi ji několikrát povolit a jednou při nošení úplně vyšroubovat. 

Co se týče samotných hodinek, ti co napsali, že akorát dělají chutě na renovované igeny se přesně trefili. Moje pocity jsou naprosto stejné. 

Jsou moc pěkné, ale nejsme cílová skupina. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jerryl moje pokusy o dlhodobejsie nosenie Igenov v nereze skoncili vzdy na nepohodli skrze korunku. O to viac pri pokusoch s kovovym naramkom, kde su hodinky vzdy volnejsie nez na kozi a sklzavaju az na ruku. Nehovoriac o tom ze su subtilne a nie kazdy modeny naramok u nich posobi dobre. Najlepsie vysledky som, pokial ide o pohodlie, dosahoval s remenom s podlozkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si na konkurenčním fóru četl o chystaných Longines Spirit Zulu Time 39. A teď o týhle limitce. Ruku na srdce, kdo na tomhle počinu vidí něco pozitivního - v porovnání těhle Sportů a Spiritů vychází Primky jako chcípáci. Cena, plácnu, bude srovnatelná (současné Spirit42 jsou cca 71t). Tohle normální člověk, za takové peníze, nechce. Sice jsou pěkný, ale sto let za opicema 🐒 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo Primky jsou jako faceliftovaný Favorit s původní technikou, ale za cenu nového Passatu. Abych furt nehejtil Elton bez přímé zkušenosti, tak jsem objednal Orlík 38 (asi jediné jejich hodinky které jsou trochu k světu po tom co jsme viděli u Bechyneho červené Sporty a limitované pilotky, které jsou oboje hrozné 😀)a uvidím jak to jezdí a jestli mě unese vědomí že je to poctivě ušmudlané všechno v české kotlině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...