Jump to content

IWC Portugieser z Chrono24


Recommended Posts

Zdravím,

v dohledné době si plánuji pořídit IWC Portugieser Chronograph a u nás jsou nejlevnější v Carollinu za 228 tisíc. Co jsem se díval, tak na Chronu jsou k sehnání i za 174 tisíc (viz  https://www.chrono24.cz/iwc/iwc-chronograph-portugieser-41mm-silver-dial-steel-case-black-leather-strap-iw371604--id28359938.htm) a 54 tisíc je poměrně značná úspora, o tom asi není pochyb. Jedná se o prodejce, který má 1300 hodnocení, což mi přijde dost, je z EU, takže by nebylo ani clo, daně a další poplatky.

Moje otázka tedy zní, šli byste do toho, resp. měl bych si dávat v tomto případě na něco pozor.

Děkuji.

Link to comment
Share on other sites

Není to jednoduchá otázka, ale hlavně se to tady rozebiralo asi stokrát, takže když pohledas, najdeš všechny odpovědi.

A jen poznámka, kdysi tu bylo pravidlo “od Itala nikdy žádné hodinky” 🙂 

Link to comment
Share on other sites

před 18 hodinami, Micey napsal:

Vubec bych se toho nebal. Mozna bych se zeptal, kym jsou orazeny ty doklady, ten prodejce asi AD neni, tak pro jistotu  - ale fakt bych byl v tomdle pripade v klidu.

Mohl bych se zeptat, co myslíš pod pojmem oráženy doklady? To tu kartičku nebo nějaké papíry k hodinkám mohou vyplňovat pouze autorizovaní distributoři? Díky.

Link to comment
Share on other sites

Jo, tu vyplni AD = prvni prodejce, aby byl jasnej puvod a zaruka. Pak je preprodejce (“sedej prodejce”), kterej to vykoupil od toho AD. A pak je ta karta bud uplne neorazena, tedy zaruka jen u toho preprodejce, nebo orazena, tedy mezinarodni zaruka. V tvym pripade predpokladam ze je orazena, protoze pise o dlouhy zaruce. Tedy, melo by to mit standard mezinarodni zaruku.

Link to comment
Share on other sites

před 7 minutami, ssss napsal:

Je k tomu aj nejaky kontext? 🙈

Nevim. Asi špatne zkusenosti. Dokonce to bylo spojené s tím, ze “hodinky a ojeté auta od Itala nikdy” 🙂 

Ono je to tady hezky radi, ale není jen tak poslat 175 litru někam a čekat, co přijde.

Link to comment
Share on other sites

Kupoval jsem z Itálie přes ch24 hodinky přes 200k a úplně v pohodě. Skvěle zabalené, rychlá doprava a průběžná komunikace. Je to jedna z největších EU ekonomik. Samozřejmě tě tam může někde podvést, stejně jako tady, v Rakousku nebo USA. Co si ale pamatuji, tak to byl na danou značku AD a použila se ta služba "trusted checkout". 

Link to comment
Share on other sites

Díky za zkušenosti, ale ten dotaz byl myšlen spíše obecně jestli, byste se nebáli nakupovat z Chrono od prodejce, který má hodně hodnocení. Ono je ve výsledku jedno, jestli je z Itálie nebo odjinud. Třeba tady je má za podobnou cenu prodejce z Polska (https://www.chrono24.cz/iwc/iwc-chronograph-portugieser-iw371604--id19702407.htm) nebo tady z Německa (https://www.chrono24.cz/iwc/iwc-chronograph-portugieser-iw371604--id25913909.htm).

Link to comment
Share on other sites

Chrono je jen prostrednik - bud je to soukroma osoba a hodnoceni ma smysl plus minus jako tady, nebo je to firma a da se najit a overit i mimo chrono. Pak je to proste jako kazdej jinej nakup na netu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...