Přejít na obsah

Jak dlouho jste šetřili?


Adamus132

Doporučené příspěvky

Moje prvni Rolexky sem poridil v zime 2008, rok po vysoky, byly to jety Milgaussy z ebay.de od nejakyho doktora z Mnichova, staly me tehdy 3200€, kurz byl kolem 26Kc/€. Setril sem na ne dva roky, co sem tu byl na foru.

20090616_095613_116400.JPG

Upraveno uživatelem sibirnaya
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v podstatě šetřil něco přes rok, od registrace kdy jsem si koupil Fortis ( první automaty ) za 17tis, jsem vždy měsíc dva ponosil, prodal a přihodil pár tisíc .. 

Přes různé Omegy, Béčka IWC jsem se po roce a kus dostal na své první Rolex 16750 za 75tis :) 

Stejným způsobem jsem pak za několik let protočil desítky Rolexek, ale tenkrát to byla zábava, nikdo to víceméně nedělal jen aby na tom něco vymlátil, jako dnes :) 

IMG_0963.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako student v půlce druháku jsem koupil zachovalé 1601, tehdy myslím byly kolem 50k. Šetřil jsem něco přes rok a prodal jsem kvůli nim spoustu levnějších kousků. Ale už to bude 10 let a ceny jsou výrazně jinde. Dneska bych koupil potápky Seiko v automatu, k tomu bateriové GS a stačilo by, na Rolby je času dost, třeba ceny ještě padnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 5. 2023 v 9:57, semi001 napsal:

Já v podstatě šetřil něco přes rok, od registrace kdy jsem si koupil Fortis ( první automaty ) za 17tis, jsem vždy měsíc dva ponosil, prodal a přihodil pár tisíc .. 

Přes různé Omegy, Béčka IWC jsem se po roce a kus dostal na své první Rolex 16750 za 75tis :) 

Stejným způsobem jsem pak za několik let protočil desítky Rolexek, ale tenkrát to byla zábava, nikdo to víceméně nedělal jen aby na tom něco vymlátil, jako dnes :) 

IMG_0963.JPG

Za 75k?? Tak to je neskutečný.😮

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 5. 2023 v 23:43, richiecerny napsal:

Ted je me 24, od 19 normalne pracuji a kousl jsem se a poridil jsem si je, asi 2 roky to trvalo a dockal jsem se loni v listopadu emoji3.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak to respekt. Já jsem taky chvíli pracoval, ale bylo to spíš přechodový, protože jsem pak šel na jinou školu. Každopádně, kdybych víc šetřil, tak bych třeba ne Explorery mohl mít. Měl jsem, ale docela velký výdaje a koupil jsem si více levnějších hodinek.🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 5. 2023 v 7:09, sibirnaya napsal:

Moje prvni Rolexky sem poridil v zime 2008, rok po vysoky, byly to jety Milgaussy z ebay.de od nejakyho doktora z Mnichova, staly me tehdy 3200€, kurz byl kolem 26Kc/€. Setril sem na ne dva roky, co sem tu byl na foru.

20090616_095613_116400.JPG

Kéž by teď všechno stálo, jako v roce 2008 no.. Každopádně ty Milgaussy mají zelený safír? Moc se v nich nevyznám, tak se ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, mandrinka napsal:

Hele, ja jsem se zapsal na cekacku na OP s tim, ze si zatim budu davat neco stranou. V podstate uz premyslim o tom, ze se zapisu na GMT II, protoze se mi libi a nez ty OP dorazi, budu mit nasetreno na ty GMT. Zapsal jsem se nekdy v rijnu/listopadu loni. 

Tak snad se dočkáš, co nejdříve! Já bych chtěl našetřit na jedničkový Explorery, ty mě táhnou už celkem dlouho. Ovšem v poslední době se mi zalíbily i dvojkový Explorery. Tak asi uvidím časem až budou peníze a pokud se vůbec ozvou z AD. 😶‍🌫️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 5. 2023 v 20:54, Dez123 napsal:

Jako student v půlce druháku jsem koupil zachovalé 1601, tehdy myslím byly kolem 50k. Šetřil jsem něco přes rok a prodal jsem kvůli nim spoustu levnějších kousků. Ale už to bude 10 let a ceny jsou výrazně jinde. Dneska bych koupil potápky Seiko v automatu, k tomu bateriové GS a stačilo by, na Rolby je času dost, třeba ceny ještě padnou.

Jo, ty jsou super vintage klasika. Je pravda, že na ně bude času ještě dost. Teď jsem si koupil nový Želvy, takže si s nimi na chvíli snad vystačím. Případně se neudržím a koupím si pak nějaký další Seika nebo Sinny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl na vysoký vždycky na konci měsíce rád, že mám na čínskou polívku natož na Rolády :)

Až budeš v háku, tak na ně našetříš za pár měsíců, otázka, jestli v té době nebudeš mít i jiné priority (třeba vlastní bydlení). Určitě jsou i lepší investice, jak hodinky.

Plus nutno nezapomínat na servisní náklady, které nejsou zanedbatelné.

Mně dlouhou dobu vydržely Sinn 556i - úplně špičkový a v něčem připomínající Expy (a náklady na servis jsou sranda)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, FrantisekKlm napsal:

Já byl na vysoký vždycky na konci měsíce rád, že mám na čínskou polívku natož na Rolády :)

Až budeš v háku, tak na ně našetříš za pár měsíců, otázka, jestli v té době nebudeš mít i jiné priority (třeba vlastní bydlení). Určitě jsou i lepší investice, jak hodinky.

Plus nutno nezapomínat na servisní náklady, které nejsou zanedbatelné.

Mně dlouhou dobu vydržely Sinn 556i - úplně špičkový a v něčem připomínající Expy (a náklady na servis jsou sranda)

Ten servis už bych při pořízení nových jako takový problém neviděl vzhledem k tomu, že jsou pět let v záruce a servisní interval se blíží deseti letům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som na prve 16610ky setril ako student VS asi dva roky, bolo to 10 rokov dozadu. Najkrajsia na tom bola cesta s najlepsim kamosom asi 600km tam a spat. Isli sme autom skoro rano po velkej party a pijatike 😆 mali sme cash 14,000PLN vo vrecku a isli sme do baraku za typkom, ktory byval v bytovke s graffitmi, mysleli sme si, ze je to nas posledny den nazive 😆 Nakoniec sa zo starsieho pana vyklul skvely zberatel a podelil sa s nami aj o jeho zbierku. Prvykrat v zivote som videl 1675ky. Skvely zazitok

PS: hodinky uz nemam, ale zazitky su na nezaplatenie

Upraveno uživatelem Tommy_PP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já takto obdivoval v 95-tém bondovky, kdy mne ani nenapadlo na ně začít reálně šetřit, protože jsem si připadal nemístně už jen proto, že jsem si k narozeninám prosadil Casio za 1.350,- Kč, když spousta dobrých modelů byla kolem 800,- Kč. Až v roce 2011 mne napadlo si je skutečně pořídit, když už jsem na to měl.

Na Rolexky jsem nikdy nešetřil, napadlo mne si hodinky od této značky koupit až poté, co jsem si díky alkoholu jedny v roce 2016 odnesl ze srazu na pár dnů domů a zjistil, že jsou Rolexky super. Nakonec jsem si nekoupil ty odnesené, ale vybral suby no date, které tehdy byly u AD hned k dispozici stejně jako finanční prostředky na mém účtu.      

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...