Přejít na obsah

Revue Thommen Chronograph ETA/Valjoux 7750


TomasW

Doporučené příspěvky

No musím taky poděkovat lidem z fóra, ptz plno tipů, včetně na tyhle hodinky, mám odsud...Honza má pravdu, mají jen 36mm (vážně nevím proč tam uvádějí 38mm, s korunkou mají cca 40mm). Ale mám štíhlou ruku, takže mě seděj supr:-).Jinak mě přijde, že jsou úplně identický s těma Honzovejma, jen nemají vzadu zlatý nápis RT (obrázky dodám, právě dobíjím foťák). Docela bych k nim někde rád sehnal řemínek s bezpečnostní sponou nebo nejlépe jen tu sponu...Koupil jsem je přes Chrono24 za 449 eur, včetně dopravy přes UPS u Juwelier Hoehne Hamburg. Platil jsem bankovním převodem a během 7dnů od návštěvy banky je mám doma:-). Teď jen doufám, že to nejsou faky:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hanzi21, taky gratuluju k hodinkám RT a přeju Ti aby Tě těšily stejně jako ty moje. Rovněž nemám nejširší zápěstí, takže průměr mi nevadí, naopak mě fascinuje, jak se tam všechno může vlézt. Další věc, co si nemohu vynachválit je safírové sklíčko. Skutečně po půl roce nošení úplně netknuté - malý zázrak. O řemínek s překlápěcí sponou (nejlépe RT) bych měl také zájem. Pokud bys něco objevil, tak dej prosím vědět. Faky to určitě nejsou - viz moji korespondenci:

 

Dear Mr ...,

 

Thank you very much for your e-mail.

Your watch is an original Revue Thommen watch. The reference number of this watch 1701.6 is correct.

 

Thanking you and best regards,

Rebecca Schmutz

 

GROVANA WATCH CO. LTD.

Bisnachtweg 42

CH-4456 TENNIKEN

Switzerland

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Honzo za přání, určitě dám vědět až je budu mít déle a podělím se zkušenostmi. Hodlám se během měsíce poptat po té sponě, tak dám vědět jak jsem dopadl. Jinak posílám to slíbené foto. Není to nic moc, fotograf ze mě asi nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak tie hodinky to neviem,ale zistim.S agentom od Grovany(v Cechach) som uz absolvoval jeden rozhovor a velmi ma nepotesil.Preto zistujem priamo zo zdroja.Nechce sa mi verit,ze RT spravil k 150-temu vyrociu prerobenu Grovanu aj s jej ref.cislom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Prisli mi mailom nejake otazky z tohto fora,tak sem dam odpoved pre vsetkych.

Tieto hodinky "R.Thommen" sa nikdy v oficialnej kolekcii neobjavili.Cesky dovozca a ani zastupca priamo z firmy R.Thommen(bol v Cechach,ked som to zistoval) tieto hodinky nikdy nevideli.Referencne cislo 1701.6xxx Revue nepouziva.Ref.cislovanie sa menilo pri prechode ku Grovane(rok 2000?),ale nie na format 170x.xxxx.

Ref. cislo 1701.6xxx patri Grovane.Pod tymto cislom su hodinky totozne s R.Thommen Chron.ETA Valjoux ale ako Grovana Automatic(obr.na predchadzajucej strane).Je to najvyssia rada u Grovany za cca.25 000 CZK.S touto informaciou som skontaktoval este raz dovozcu a medzi riadkami mi bolo povedane - slecna co odpovedala na Honzov mail pracuje v Grovane ako sekretarka(asistentka),R.Thommen nikdy nepovolil Grovane pouzit ich meno,R.Thommen aj Grovana ciselniky(asi aj dalsie casti)vyrabaju v jednej firme(v Taliansku?)Pri zluceni Grovana+Thommen mohlo prist v tejto firme "neoficialne" k vyrobeniu tohto ciselnika(rotor RT tam uz mali),zarucna karticka je len kusok plastu+rukou pisane ser.cislo(tuto metodu bude RT menit),navod k inemu modelu.Mozno sa Grovana takto pokusa predavat svoje hodinky,mozno si Taliani postavili nieco na kolene,alebo mozno ako hovoria zidia "nakoniec je vsetko inak"

Hodinky su to velmi kvalitne,ale Revue Thommen to asi nie je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Myslím, že nejsem impulsivní v nákupech, ale hodinkám Revue Thommen, konkrétně modelu 1701.6234 jsem nemohl odolat a musel si je, k velké nelibosti mé ženy, pořídit. Musím přiznat, že jsem si z počátku nebyl jist pravostí, obvzláště když český agent tvrdil, že model nikdy neviděl. Nakonec mne přesvědčil e-mail přímo od výrobce, potvrzující pravost. Pokud někdo váháte, nebojte se toho. RT skutečně stojí za to. Vím, že se mi to píše, ale také jsem si tím prošel.

 

Zdraví,

 

Tomáš

 

 

odpověď na e-mail, ke kterému jsem přiložil i smínky modelu 1701.6234 z webu

 

Hallo Herr ....

 

Wir danke für Ihre Anfrage an unseren Agenten in Deutschland.

 

Die von Ihnen erwähnte Uhr haben wir exklusiv für einen Grosskunden produziert. Dieses Modell erscheint nicht in der regulären Kollektion. Es handelt sich jedoch um Originaluhren.

 

Mit freundlichen Grüssen

 

GROVANA WATCH COMPANY LTD.

Mr. Heinz Schweizer

[Heinz.Schweizer@grovana.ch]

Bisnachtweg 42, CH-4456 Tenniken/Switzerland

www.grovana.ch / www.revue-thommen.ch

phone +41 61 971 4255 / fax +41 61 971 4281

mobile +41 79 444 8300

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsíci...

2 cheyen - naozaj majú 36 mm.Po technickej stránke(spracovanie,estetika,presnosť,kvalita)im nemám čo vytknúť.Možno remienok by mohol byť v lepšej kvalite.

K tej kvalite Valjoux - mám ich už takmer rok a presnosť si držia trvalo na úrovni chronometru,výdrž na plný náťah cez 50 hodín.O kvalite kalibru nemám najmenšie pochybnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci, taky bych je chtěl koupit. mohli byste mi prosím napsat jak ste snima spokojený teď. mají opravdu jen 36mm? jedná se o tenhle model:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...bayphotohosting

U mě po více než 6 měsících také vládne spokojenost, osobně si myslím, že do začátků jsou to fajn hodinky. Pak se člověk stejně začne porozhlížet ve vyšších sférách...

Přesnost jsem nějak neměřil, s tím řemínkem musím souhlasit s maxs - mohl by být lepší (i když údajně nový stojí 3tisíce) a to zpracování, kvalita atd. se mi taky zdá fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Pánové 7750 za tyhle peníze bude strojek  v nejhorší kvalitě, tzn. 4 třídě a nikdy bych si ho nekoupil. Nezlobte se na mě. Všechno se to projeví za pár let...

Tobě se zdá 2.295 EUR málo za strojek 7750 ? Prosím o bližší vysvětlení, děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové 7750 za tyhle peníze bude strojek  v nejhorší kvalitě, tzn. 4 třídě a nikdy bych si ho nekoupil. Nezlobte se na mě. Všechno se to projeví za pár let...

Tobě se zdá 2.295 EUR málo za strojek 7750 ? Prosím o bližší vysvětlení, děkuji.

Ona je tam totiž "sofort kaufen" cena 639,- CHF, tedy cca 12.000,- Kč, asi proto ta poznámka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci, taky bych je chtěl koupit. mohli byste mi prosím napsat jak ste snima spokojený teď. mají opravdu jen 36mm? jedná se o tenhle model:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...bayphotohosting

U mě po více než 6 měsících také vládne spokojenost, osobně si myslím, že do začátků jsou to fajn hodinky. Pak se člověk stejně začne porozhlížet ve vyšších sférách...

Přesnost jsem nějak neměřil, s tím řemínkem musím souhlasit s maxs - mohl by být lepší (i když údajně nový stojí 3tisíce) a to zpracování, kvalita atd. se mi taky zdá fajn.

Já mám tyto hodinky, ale s jiným ciferníkem, cca 3 měsíce a musím potvrdit spokojenost. Ruku nemám nejmenší a přesto bych napsal, že 36 mm je fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové 7750 za tyhle peníze bude strojek  v nejhorší kvalitě, tzn. 4 třídě a nikdy bych si ho nekoupil. Nezlobte se na mě. Všechno se to projeví za pár let...

Nikdy jsem zatím neslyšel a třídách ETY 7750. Nevíte o tom někdo něco víc? Čím se líší a které firmy používají které třídy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...