Přejít na obsah

Globální recese a prodeje second hand modelů luxusních značek


safi

Doporučené příspěvky

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=216227

 

"Again, yes there are more PAMs on the secondary market than there were 8-10 months ago, but the same can be said for EVERY luxury watch.

 

Very true. It is like that across all the boards, not just WUS. Also, watches are taking much longer to sell. The combination of economic worries, tighter money control, job security, and it being Christmas makes it for a buyers market. I picked up a PAM111i a couple of weeks ago and already I would loose money if I tried to sell it."

 

Je zajímavé sledovat reakce na zprávu o zdražení Panerai fabrikou (nevím, na kolik se tato zpráva zakládá na pravdě):

 

To top it off (since this is a Panerai forum) my AD tells me Panerai gets a 5% price increase in January. Not a good situation IMHO

 

Odpovědi:

"Your kidding!! Again with more price increases!!!????

That's it I am done buying Panerais if this is the case.

At least no brand new ones from ADs. I guess they have not been watching the news and reading the news papers. "

 

" am sorry, but I will not sell anymore body parts to fund my Panerai obsession. At least I have my Pam?s, and now I will just stick with other brands that catch my eye.

What is Panerai thinking????"

 

"WoW 5% increase, i'm happy to live here in hk, my AD gives me 25% off on Panerai's models recently but i'm saving up instead for the PP 5712 "

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím nic neobvyklého na tom, že Panerai zdražuje. Naopak - jedná se o luxusní značku a ta se zcela určitě vyznačuje úplně jinou cenovou pružností a platí pro ni jiné zákonitosti než pro klasické zbytné zboží. Bohatí lidé budou existovat i v čase krize a ty naopak tohle zdražení přiměje ke koupi. Bohužel chudí sběratelé, kteří si upírají od huby, aby si je mohli koupit nejsou primární cílová skupina. Tak holt teď ubude čističů kanálů s Panerai na ruce:-D Což jistě potěší některé zdejší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím nic neobvyklého na tom, že Panerai zdražuje. Naopak - jedná se o luxusní značku a ta se zcela určitě vyznačuje úplně jinou cenovou pružností a platí pro ni jiné zákonitosti než pro klasické zbytné zboží. Bohatí lidé budou existovat i v čase krize a ty naopak tohle zdražení přiměje ke koupi.

Osobně bych jako cílovou skupinu Panerai viděl spíše upper middle class, než boháče, co peníze vůbec neřeší... To, co píšeš, platí podle mne možná pro Breguet, Lange und Söhne nebo PP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych jako cílovou skupinu Panerai viděl spíše upper middle class, než boháče, co peníze vůbec neřeší... To, co píšeš, platí podle mne možná pro Breguet, Lange und Söhne nebo PP.

 

asi tak..ostatně reakce v tom vláknu o tom svědčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím nic neobvyklého na tom, že Panerai zdražuje. Naopak - jedná se o luxusní značku a ta se zcela určitě vyznačuje úplně jinou cenovou pružností a platí pro ni jiné zákonitosti než pro klasické zbytné zboží. Bohatí lidé budou existovat i v čase krize a ty naopak tohle zdražení přiměje ke koupi. Bohužel chudí sběratelé, kteří si upírají od huby, aby si je mohli koupit nejsou primární cílová skupina. Tak holt teď ubude čističů kanálů s Panerai na ruce:-D Což jistě potěší některé zdejší...

 

Nemyslím, že hodinky Panerai, jejichž základní modely začínají na cenách rovných běžnému platu Němce či Rakušáka, jdou označit slovem luxusní.

Pak by byl pro našince luxusní i Prim Linea, který cca. odpovídá průměrnému platu v ČR.

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luxus je relativny pojem.

 

Hodinky v cene jedneho mesacneho platu myslim uz trochu luxusne su (ano aj prim linea su luxusne hodinky) ono totiz v minulosti mat hodinky vo vyske jedneho priemerneho mesacneho platu znamenalo mat dobre hodinky.... dnes to uz znamena mat luxusne hodinky.

 

Schvalne skuste pocitat kolko percent ludi ma dnes hodinky drahsie nez 5000 myslim ze hloko pod 20%

 

Mechanicke hodinky sa stali zbytocne, zbytocne drahe = luxusne. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím do puntíku s Calim.

 

I slušný podíl těch Němců nebo Rakušáků si bude klepat na čelo při představě hodinek v ceně měsíčního platu a radši poletěj na dražší dovolenou a prožerou to u hotelovýho bazénu 200 metrů od moře..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já souhlasím s Calim, luxus je velice relativní pojem. V době kdy se plat mé ženy pohyboval kolem 1300 Kčs, jsem od ní dostal ETERNA MATIC. S odstupem času, je těžko uvěřit, že za ně dala 3500 Kčs. Skoro šílenství, ale krásné. Asi mě tehdy ještě měla ráda....z počátku jsem se skoro bál je nosit, ale člověk si zvykne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím do puntíku s Calim.

 

I slušný podíl těch Němců nebo Rakušáků si bude klepat na čelo při představě hodinek v ceně měsíčního platu a radši poletěj na dražší dovolenou a prožerou to u hotelovýho bazénu 200 metrů od moře..

 

Klepat na čelo si možná budou, ale hodinky luxusními nenazvou. Možná řeknou, že jsou zbytečné a drahé, ale ne luxusní.

 

Edit: Poljot Sturmanskie byly za komančů luxusní. Ty odpovídaly měsíčnímu platu :)

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem si dovolil moc - označit Panerai na hodinářském fóru slovem luxus :-D Upřímně - ani pro mě nepředstavují nedosažitelný sen, ale z objektivního hlediska se jedná o luxusní zboží - při růstu ceny dojde pravděpodobně k daleko nižšímu poklesu poptávaného množství než v případě normálních statků a tudíž firmě vzroste celkový obrat. Naopak - zlevnění by Panerai větší obrat nepřineslo (možná krátkodobě, ale z dlouhodobého hlediska dochází k požkození značky). Přece jen podstata jejich oblíbenosti tkví v jejich exkluzivitě, vyjímečnosti a získanému statusu, proto si je lidé kupují.

Už vidím spoustu uživatelů argumentujících tím, kolik obyčejných Němců nosí Panerai, jak je to vlastně standardní značka - prosím uvědomte si, že my tady na foru opravdu nejsme normální a zkuste zachovat známky objektivity. Kolik z vás co tady plivou je vlastní (nebo jiné ve stejné cenové hladině) a zároveň se stále považuje za člověka s průměrným příjmem (i na Německo). Nehledě na naše diskuse, v Panerai si to stejně udělají po svém...

 

Druhou stranou mince bude prodej second hand modelů a tam se dá opravdu očekávat významný propad cen. Prodeje v této oblasti jsou motivovány obvykle jinými záměry než je dlouhodobý positioning značky. Když si nějaký zoufalec pořídí patero hodinek a pak nemá na splátky hypotéky, může se cena opravdu dostat na velmi zajímavou úroveň. Ale to je jiná a poněkud smutná story...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem četl o luxusní restauraci (už ani nevím kde), ale to podstatné co chci napsat je to, že v té restauraci hodnotí hosty podle vnějších znaků, ke kterým patří i hodinky. A takový host s hodinkami IWC zde není považován za luxusního hosta, zatímco např s hodinkami Girard-Perregaux ano. (Byly tam jmenované i jiné značky, které jsem si ale nezapamatoval). Takže vše je relativní. Pro spoustu mých přátel je luxus hodinky za 5000 (sami nosí hodinky z vietnamské tržnice), pro někoho je luxus hodinky za měsíční plat, a pro někoho nejsou dost luxusní hodinky za polovinu ročního platu. Tak a teď si vyberte kam patříte vy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?
Nedávno jsem četl o luxusní restauraci (už ani nevím kde), ale to podstatné co chci napsat je to, že v té restauraci hodnotí hosty podle vnějších znaků, ke kterým patří i hodinky. A takový host s hodinkami IWC zde není považován za luxusního hosta, zatímco např s hodinkami Girard-Perregaux ano. (Byly tam jmenované i jiné značky, které jsem si ale nezapamatoval). Takže vše je relativní. Pro spoustu mých přátel je luxus hodinky za 5000 (sami nosí hodinky z vietnamské tržnice), pro někoho je luxus hodinky za měsíční plat, a pro někoho nejsou dost luxusní hodinky za polovinu ročního platu. Tak a teď si vyberte kam patříte vy.

 

 

je to sranda, že hospodský hodnotí hosta - to je známka luxusu :sick01: - tam bych hodil rád :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád sem pleteme subjektivní vnímání luxusu, přitom ekonomická teorie vnímá luxusní zboží objektivně na základě určitých kritérií

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Luxury_goods

 

Chápu, že může být zajímavé ohromovat ostatní tím, kde mám jako individuum své hranice luxusu, ale jistě uznáte, že to nikam nevede:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?
No já si myslím,že Panerai oproti Breitlingu stojí ještě o stupínek výše.

vzhledem k tomu co poslední dobou předvádějí - tak o několik stupínků výše - například nevím o žádném vlastním kalibru v současné produkci breitlingu - pokud půjde panerai cestou vlastních kalibrů v cenách kolem 100t tak je lehce "smete ze stolu"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu co poslední dobou předvádějí - tak o několik stupínků výše - například nevím o žádném vlastním kalibru v současné produkci breitlingu - pokud půjde panerai cestou vlastních kalibrů v cenách kolem 100t tak je lehce "smete ze stolu"

Souhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslim. At uz Swatch group nalozi s Etou tak ci tak, hodinky stredni tridy zacnou mizet. Kvalitni konkurence z vychodu a informovanejsi zakaznik s vetsi moznosti volby to zpusobi. Budto daji prednost cene nebo budou za sve penize chtit neco extra. Tim ze Panerai delal dela a bude delat vlastni kalibry, stoji na pomyslnem stupni hodinariny. Na rozdil od jinym firem. Ikdyz to nejni zrovna muj salek kavy, zkusil jsem dvakrat MM. S ochranou korunky. Nechytlo me to, ale original je urcite jiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já souhlasím s Calim, luxus je velice relativní pojem. V době kdy se plat mé ženy pohyboval kolem 1300 Kčs, jsem od ní dostal ETERNA MATIC. S odstupem času, je těžko uvěřit, že za ně dala 3500 Kčs. Skoro šílenství, ale krásné. Asi mě tehdy ještě měla ráda....z počátku jsem se skoro bál je nosit, ale člověk si zvykne....

Zapoměl jsem napsat to podstatné. Ani tehdy ani dnes, nepovažuji pěkné(i hodně drahé) hodinky za luxusní věc. Tak to cítím u všech věcí spjatých s technikou, mechanikou, určitě nebudu jediný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...