Přejít na obsah

LED čelovky a baterky


Doporučené příspěvky

Tak trochu oživím toto téma.

Někde jsem potratil svého oblíbeného kryptonového Petzla z roku 2006, který se mnou na motorce brázdil Afriku i Asii. Ale jakou cestou se teď vydat? Technologie LED kráčí mílovými kroky dopředu, ale tak nějak se těmi zaručeně nejlepšími nabídkami na e-shopech nejsem schopen prokousat. Noname levných čelovek se se mi už domá pár povaluje, ale to není ono. Zkusím v pár bodech naznačit, jakou cestou bych se rád ubíral. 

  1. Chtěl bych něco kompaktního a lehkého, co nezabere moc místa a nebude se mi to na hlavě nějak blemcat.

  2. Nic s externím akumulátorem.

  3. Nejlépe dvouledku, tedy jeden kužel do dálky a druhý na práci zblízka.

  4. Nechci už nic, co je na tři AAA baterie. Sady se prodávají po 4 kusech. Buď tedy na dvě, nebo na jednu. Vždycky po čase nevím, co je nabítý a co už na vyhození.  

  5. Rozumnou mechanickou odolnost. (proti pádu, valchovačce v motokufru a td.)

  6. Uvítal bych i funkci ochrany proti nechtěnému zapnutí v kufru motorky či v batohu. Možnost ovládání v rukavicích by se také hodila. 

  7. Výklopný systém alespoň dopředu a dolů pro jednodušší usměrnění toku světla kam je potřeba.

  8. Různé intenzity světelného výkonu. Alespoň tři stupně. Blikací indikaci vybitých baterií v čelovce od cca xx% kapacity beru jako samozřejmost. 

  9. Červená LED pro blikání s.o.s. nebo jako zadní blikačka na kolo (není podmínkou)

10. Voděodolná, nejlépe vodotěsná pro práci v hustém dešti. 

11. Cena do dvou tisíc. Je to reálné? 

 

Díky za případné rady či odkazy. 

Cyril. 

 

 

K plné spokojenosti mám tady tu BD, řekl bych že splňuje vše co žádáš až na počet baterií a samozřejmě dvě namísto třech ks vydrží svítit o dost méně a na 4 ks to bude velké a těžké, takže bych to zvážil  :cheers:

 

http://www.hudy.cz/celovky_lampy_svitilny/black-diamond-spot-bd620621,100040805-matt-black.html

post-364-0-75127600-1484570811_thumb.png

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 172
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

3) to je nesmysl, který dělá snad jen jeden, možná pár výrobců

6) stačí pootočit víkem baterky a rozpojit tak kontakty u většiny rozumných čelovek

9) nic takového neznám a popravdě aby to k něčemu bylo, musela by ta červená ledka být sakra svítící, ne jako informativní, které se běžně používají

Zvážil bych napájení. Na tužkovou to dycky bude takové plivátko. Ideál je dle mého názoru 18650, kde je už dost výdrže i výkonu na svícení do dálky a snížením výkonu je použitelná na blízko.

Mám Spark ST5-220CW a zpracování ok, na práci na blízko se musí měnit sklo za mléčné, což není praktické, takže používám jen obyč sklo. Můj kus má odstín do zelena, fuj.

Ex jsem koupil Armytek Tiara A1 a ta byla fajn.

Takže za mě vybrat cokoliv od Armyteku/Zebralight, model dle napájení a nemáš roky co řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já doporučím Black Diamond Spot - netuším jestli umí všechno cos chtěl ale většinu si myslím že ano. Víc se mi líbí starší modely - jdou najít za lepší cenu ale hodnotim jen design, nové modely budou asi lepší. Každopádně s BD chybu neuděláš. Pak ještě Fenix dělá pěkný věci. 

 

 

edit: nečetl jsem co postnul Afričanec, je vidět že jsem se shodli :)

Upraveno uživatelem Z. Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady pánové. 

Co se týče napájení vím, že nic jiného, než AAA tam mít nemůžu. A to hlavně z důvodu dosažitelnosti. Někde v Rumusku na vesnické benzince, nebo ve smíšeném zboží v Albošce dost těžko nakoupím baterky typu CR123A nebo 18650, které mám v OLIGHT M21-X Warrior. To už jsem si bohužel vyzkoušel. To není cesta, kterou bych chtěl jít. Potřebuju tam strčit cokoliv, co najdu ve většině dálkových ovladačů třeba na cimře v pensionu. Když bude fakt potřeba. 

Nutná výměna mléčného skla za čiré, pro práci na blízko, je pro mě moc nekomfortní.

Petzl mě tu výhodu, že měl šoupací matný překryt lupy žárovky, který při jeho zašoupnutí pustil ostré světlo do dálky a po jeho vysunutí před čočku zase v pohodě osvětlil celý prostor přede mnou. Občas se mi ale v kapse nebo kufru sám zapnul. A zadní dvířka, která drží baterky jsou buď zaklaplá, nebo úplně pryč. Takže jen povolit baterku aby se to "samonezaplo", jak to dělám třeba u Olight, prostě nejde. To je petzlova asi největší nevýhoda. Ty samostarty. 

Asi budu muset zkousnout nevýhodu tří baterek. A třeba se tady ještě nějaká další inspirace objeví. 

V každém případě moc díky. 

p.s. Tuhle nějakou Petzlovku jsem měl. Vzpomínám na ni s nostalgií a se slzou v oku. Projela se mnou kus světa....kdybych nebyl bordelář, mohl jsem ji ještě mít. I když je to určitě už překonaná technologie. Ttřeba ji až něco pořídím, zase najdu..

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne mam jako "sekundarku" Petzl Tikka XP 2 (http://www.pohora.cz/vybaveni/test-celovky-petzl-tikka-xp-2/) , 3xAAA mi osobne tolik nevadi. Samozapinani sem nezazil a to i kdyz ji mam obcas nacpanou "kdovikde". Rozptyl / kuzel svetla se resi preklopenim. Ovladat lze v rukavicich. Signalizace stavu baterii diodou. Integrovana druha cervena dioda, pouzivam predevsim v lete, nelaka komary. Cervenou blikacku pouzivam, kdyz jdu nahodou vandrem po nejake komunikaci, tak ji otocim na hlave dozadu a zapnu.   Smer dopredu mam pak pres 10 let starou Petzl Myobelt. 

Vzhledem k letum stravenych v podzemi je pro mne nejdulezitejsi spolehlivost, takze je ten vyber trochu specificky. (a stejne nosim 2x svitilna + chemicke svetla)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak předně, jedna baterka nestačí:-)! Stejně jako jedna kudla, motorka, bouchačka, natož hodinky. Já jsem se po letech rozhodnul používat pouze kvalitní svítilny a stal se ze mne Fenixář. V tuhle chvíli jich mám 5:

- začnu čelovkou, o kterou tu jde - mám HL50 s 365 lm a několika režimy. Kovová, odolná, v kufru se sama určitě nezapne, dá se použít i jako svítilna do ruky. Baterku používám nabíjecí, RCR123A, možno i nenabíjecí CR123 a v příslušenství je pro případ nouze prodlužovací apdaptér na tužkovku, což jsem ještě nepoužil. Je to ale jednoledka a nemá červené světlo, takže nesplňuje požadavky. Mně to ovšem neva, protože:

- do dálky mám Fenix PD35TAC, 1000 lm, není co řešit, skvělá, dosvítí daleko, takže tuto vlastnost nevyžaduji od čelovky, kterou mám na krátkou a střední vzdálenost v řádu desítek metrů. Mám ještě PD32X-PL, je menší než PD35TAC a dosvítí ještě dál díky užšímu a ostřejšímu světelnému kuželu. Tu mám především na brokovnici, kde v noci supluje mířidla, ale když jedeme s přítelkyní na motorkách, každý máme svou "dalekonosnou" svítilnu (i každý svou čelovku HL50:-)).

- důvod, proč na čelovce nepotřebuji červené SOS světlo, je lampička Fenix CL20. Ta funguje primárně na akumulátor RCR123A, alternativně 2 tužkovky. Není to svítilna (i když ji tak lze na kratší vzálenost použít), je to lampička. Dá se zavěsit nebo přicvaknout dvěma silnými magnety na zadní straně, my ji máme jako hlavní venkovní osvětlení pod markýzou u obytné dodávky a beru ji i na motorku, na podzim v Rumunsku jsme spali pod plachtou nataženou mezi motorkami a svítila nám na nádrži přicvaklá CL20. Vodotěsná, odolná, speciální mléčný kryt, dokonale rozptylující světlo, takže neoslňuje, několik režimů a pozor, i červené SOS světlo, viditelné mnohem lépe než z jakékoliv čelovky. 

- na denní nošení mám RC09, malinká svítilna, opět na RCR123A. Magnetické dobíjení, silný magnet zezadu, takže se přicvakne na futro dveří, karoserii auta, nádrž motorky. O té tu ale není diskuse.

 

Určitě jsou i jiné a třeba lepší čelovky, tohle je i dost subjektivní, já zvolil tuhle sestavu, chtěl jsem vše od jednoho výrobce a jsem nadmíru spokojen.  

post-3283-0-45257200-1484645278_thumb.jpg

post-3283-0-51145000-1484645302_thumb.jpg

post-3283-0-03533000-1484645339_thumb.jpg

post-3283-0-30708600-1484645409_thumb.jpg

post-3283-0-38008700-1484645435_thumb.jpg

post-3283-0-43374500-1484645451_thumb.jpg

post-3283-0-04602500-1484645925_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za podněty. Prolejzám všechny varianty, co jste mi tady poradili a zatím teda nevím. Akumulátorovou nechci určitě...a radši ani takovou, která se dá lehce vyndat z držáku. To by v mým případě znamenalo jasnou ztrátu čelovky. Tak jdu hledat dál. potřebuju nově vybavit celou family, takže těch variant co mi projdou rukama asi bude víc. Ještě jednou díky.  

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://svitilny.heureka.cz/walther-tactical-xt/specifikace/#section

 

Měl jsem tuto, než mi ji ukradli. Koupil jsem další, znovu mi ji ukradli. Teď čekám, až ji zase naskladní, aby mi ji mohli zase ukradnout.

Tak ale neblazni, to mi ji radeji rovnou posli, ja Ti tady verejne podekuji a jeste budes za dobraka  :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

- důvod, proč na čelovce nepotřebuji červené SOS světlo, je lampička Fenix CL20. Ta funguje primárně na akumulátor RCR123A, alternativně 2 tužkovky. Není to svítilna (i když ji tak lze na kratší vzálenost použít), je to lampička. Dá se zavěsit nebo přicvaknout dvěma silnými magnety na zadní straně, my ji máme jako hlavní venkovní osvětlení pod markýzou u obytné dodávky a beru ji i na motorku, na podzim v Rumunsku jsme spali pod plachtou nataženou mezi motorkami a svítila nám na nádrži přicvaklá CL20. Vodotěsná, odolná, speciální mléčný kryt, dokonale rozptylující světlo, takže neoslňuje, několik režimů a pozor, i červené SOS světlo, viditelné mnohem lépe než z jakékoliv čelovky. 

o týhle lampičce pár měsíců přemýšlím .... je to poměrně drahý na to jak to lacině vypadá, tak stále váhám .... tak to teda asi koupím, když to tak chválíš 

 

co se týká čelovek, tak jsem si před dvěma lety objednal čelovku od syna1 k vánocům .... koupil mi tuhle GP: https://www.svetsoucastek.cz/celovka-gp-loe205-3x-aaa-baterie-gp-ultra-p50623/?utm_source=Google+n%C3%A1kupy&utm_medium=ppc&utm_campaign=%C4%8Celovka+GP+LOE205+++3x+AAA+baterie+GP+Ultra&gclid=CK6XosjcztECFeUV0wod4iMLeQ

 

v datartu (asi) .... nemám k tomu vůbec žádný výhrady x to, že mám doma různé svítilny asi za desítku (EagleTac, Fenix, Olight) a to mě právě nabádá k tomu jestli je nezbytně nutný kupovat svítilny za 2, 3 litry když mi posvítí úplně stejně kvalitně i mrtka za dvě kila .... ale tadle moje myšlenka se dá aplikovat i na něco jinýho .... třeba hodinky ..... že jo ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak předně, jedna baterka nestačí:-)! Stejně jako jedna kudla, motorka, bouchačka, natož hodinky. Já jsem se po letech rozhodnul používat pouze kvalitní svítilny a stal se ze mne Fenixář. V tuhle chvíli jich mám 5:

- začnu čelovkou, o kterou tu jde - mám HL50 s 365 lm a několika režimy. Kovová, odolná, v kufru se sama určitě nezapne, dá se použít i jako svítilna do ruky. Baterku používám nabíjecí, RCR123A, možno i nenabíjecí CR123 a v příslušenství je pro případ nouze prodlužovací apdaptér na tužkovku, což jsem ještě nepoužil. Je to ale jednoledka a nemá červené světlo, takže nesplňuje požadavky. Mně to ovšem neva, protože:

- do dálky mám Fenix PD35TAC, 1000 lm, není co řešit, skvělá, dosvítí daleko, takže tuto vlastnost nevyžaduji od čelovky, kterou mám na krátkou a střední vzdálenost v řádu desítek metrů. Mám ještě PD32X-PL, je menší než PD35TAC a dosvítí ještě dál díky užšímu a ostřejšímu světelnému kuželu. Tu mám především na brokovnici, kde v noci supluje mířidla, ale když jedeme s přítelkyní na motorkách, každý máme svou "dalekonosnou" svítilnu (i každý svou čelovku HL50:-)).

- důvod, proč na čelovce nepotřebuji červené SOS světlo, je lampička Fenix CL20. Ta funguje primárně na akumulátor RCR123A, alternativně 2 tužkovky. Není to svítilna (i když ji tak lze na kratší vzálenost použít), je to lampička. Dá se zavěsit nebo přicvaknout dvěma silnými magnety na zadní straně, my ji máme jako hlavní venkovní osvětlení pod markýzou u obytné dodávky a beru ji i na motorku, na podzim v Rumunsku jsme spali pod plachtou nataženou mezi motorkami a svítila nám na nádrži přicvaklá CL20. Vodotěsná, odolná, speciální mléčný kryt, dokonale rozptylující světlo, takže neoslňuje, několik režimů a pozor, i červené SOS světlo, viditelné mnohem lépe než z jakékoliv čelovky.

- na denní nošení mám RC09, malinká svítilna, opět na RCR123A. Magnetické dobíjení, silný magnet zezadu, takže se přicvakne na futro dveří, karoserii auta, nádrž motorky. O té tu ale není diskuse.

 

Určitě jsou i jiné a třeba lepší čelovky, tohle je i dost subjektivní, já zvolil tuhle sestavu, chtěl jsem vše od jednoho výrobce a jsem nadmíru spokojen.

Muzu mit dotaz. Jak casto to pouzivas a tou nabijeci 123. Je zakazane ji pouzivat, tak jsem nemel odbahu ji tam strcit.

Zdenek

 

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...