Přejít na obsah

watchwinder inhouse


bromep

Doporučené příspěvky

Nevím, zda se tady již probírala samovýroba grilu. Jestli ano, jsem slepej a omlouvám se za nové vlákno.

Jako správný magor jsem podlehl i ostatním věcičkám kolem hodinek, tak přišel čas i na tuto.

Záměr byl: Co nejmenší, na co nejvíc hodinek, s úložným prostorem, nehlučný, designově obstojný, s otáčkami 650 a 800, a s cenou do 1500,-.

No zde můžete posoudit výsledek cca 10 odpolední práce. Jak vidíte, jedná se o gril na 4 kusy s dvěma bubny - každý současně točí jiné otáčky (650 a 800). Funkčně se po poč. obavách ukázal naprosto spolehlivý, vyjímečně tichý. Do ceny jsem se vešel bohatě. Případné dotazy zodpovím

post-4352-1232488634.jpg

post-4352-1232488646.jpg

post-4352-1232488662.jpg

post-4352-1232488684.jpg

post-4352-1232488705.jpg

post-4352-1232488722.jpg

post-4352-1232488737.jpg

post-4352-1232488758.jpg

post-4352-1232488778.jpg

post-4352-1232488788.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten je naprosto paradni! Kde jsi k nemu sehnal streva (motor, elektronika)? Vyrobil, nebo koupil polotovar? Jeste jednou poklona, pane.

 

EDIT: Mohl by ses, prosim, trochu rozepsat o vyrobe? Co jsi nakoupil za material, co udelal z ceho a tak...

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten je naprosto paradni! Kde jsi k nemu sehnal streva (motor, elektronika)? Vyrobil, nebo koupil polotovar? Jeste jednou poklona, pane.

 

EDIT: Mohl by ses, prosim, trochu rozepsat o vyrobe? Co jsi nakoupil za material, co udelal z ceho a tak...

Střeva jsem měl doma, ostatně jako myslím každý z vás - je to ze starého gramofonu. pod deskou nad kterou jsou bubny se točí původní plastovej disk a ty bubny se po něm koulí. Každý v jiné vzdálenosti od středu disku - proto různé otáčky. Těch potřebných 55 minut je zapínáno ve 4 cyklech zásuvkovými spínačkami. Je to pochopitelně na 220 V a hlučný - no jako gramofon. :thumbsup_anim:

Ještě jsem uvažoval aby se netočil disk, ale ty bubny by se koulely dokola po pevné desce jako maják VB. Bylo by to efektní ale musela by být větší bouda. A navíc by se to točilo na druhou stranu. Jinak do motorku vedou 4 drátky. Podařilo se mi 1 urvat a co se nestalo - motorek se vždy po zastavení roztočil na druhou stranu. Sice neměl takovou sílu (ale stačila) a terochu víc vibroval. Nejsem elektrikář a nerozumím tomu. jen jsem zkusil dát na okraj disku kolíček a gumovou zarážku a bubny se točily sem tam. Bohužel jen necelou otáčku. Nakonec jsem drátek přiletoval a točí se to jen po směru h.r.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem tu někde dával odkaz, zvažuji myšlenku něco podobného vytvořit.

I když tohle je na mě veliké sousto, něco víc obyč.

Tady se dá koupit ty střeva s drátama, switchem a konektorem pro napájení, nemá někdo zkušenost?

Ten nejlevnější vnitřek vyjde na 1700,-

Troška práce, kterou to potřebuje mě na tom docela láká.

 

http://www.watch-tool.de/shop.php

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super nápad. Že ma niečo také jednoduché a pritom geniálne nenapadlo!?

No mě to napadlo až když jsem už chtěl zkoušet motorek ze starých spínaček- byly mechanické a ten motorek jen natahoval péro hod. stroje 250 otáčkami za min. A pak mě žena poslala s gramcem na půdu a jak jsem ho tak nes tak mě svitlo. Napad mě i motor z magneťáku ale ten gramofon je vlastně půlka hotová

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...