Přejít na obsah

Prestiž značek


Kev

Anketa ohledne tvorby pyramidy hodinarskych znacek  

479 hlasů

  1. 1. Chcete vytvaret pyramidu znacek?

    • Ano
      408
    • Nevim
      33
    • Ne
      41
  2. 2. Pokud ano, podle ceho chcete pyramidu vytvorit?

    • Podle ceny (prumerne/maximalni/minimalni)
      22
    • Podle historie dane znacky
      30
    • Podle inovaci, ziskanych patentu a novych reseni/materialu
      52
    • Podle kombinace toho vseho dohromady
      343
    • Nevim/Je mi to jedno hlavne ze neco budeme mit..
      35

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

kam by ste zaradili Eterna, na uroven Oris a Raymond Weil, vyssie alebo nizsie?

Záleží kdo ti to hodnotí a jak to vnímá, osobně pro mě Raymond Weil je taková spíše módní značka bez nějakých ikonických modelů, zatím co Oris a Eterna mají své ikonecké hodinky a navíc také in-house kalib (pokud je i u Raymond Weil, tak se omlouvám).

 

Nicméně abych ti odpověděl, tak Eternu bych řadil na podobnou úroveň jako Oris, ale toto je čistě můj názor, někdo to může vnímat jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Vážení experti,

Jsem jen málo zkušený fanda, ale tohle vlákno je velmi poučné, tedy i zajímavé a vede k filozofování a úvahám nad ůhly pohledů.

Myslím si, že je třeba zohlednit historii a dědictví, chcete-li, kdo koho a jak zásadně inspiroval. (například Breguet pohltil Lemania a kalibry Lemania se staly kultovními pro nejznámější řady mj, Omega) Kdo zavedl převratné technologie a také kdo je schopen je za rozumné peníze dál relativně masově produkovat.

Vede to i k zamyšlení nad hodinkami jako je užité umění, sběratelský objekt, investice, pracovní nástroj, každodenní nezbytnost, odolnost, přesnost a mj. něco k čemu mám osobní vztah a dokážu tedy z lásky prominout i nedokonalosti.

Další kategorií jsou dary, zejména od lidí , které už nemůžeme potkat, tedy i dědictví.

Ale, abych se vrátil k původnímu tématu.

 

Řadil bych několik kategori:

 

a) Značky nebo kalibry podle historického významu hodinářství (i zaniklé, či pohlcené)

B) Značky podle cenového průměru / kvality s vyloučením levných a nesmyslně drahých (to může být úsměvně relativní)

c) Značky podle rozumné vysoké užitné odolnosti (potápěčské, letecké, vojenské, pracovní, sportovní)

d) Určitě by bylo dobré zkoumat přesnost s oddělením - mechanika / automat, quartz, radio a komb. pohony vto. elektronických.

e) Tržní oblíbenosti (procento podílu na trhu) (Značky a významné rodiny modelů)

f) Nejkvalitnější-nejodolnější s ohledem na užitnou hodnotu a nejnižší cenu.

 

no je to nekonečný příběh..... a omluvte prosím moji neodbornost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Myslím , ze to není od tématu .

https://www.lupa.cz/clanky/jak-udelat-tiskovou-zpravou-ze-spotrebky-luxus/

Narazil jsem na tenhle článek , když jsem se díval na ty hodinky , co navrhoval Jagr. Jak se vln líbí?

https://procne.ihned.cz/c1-65872100-jaromir-jagr-navrhl-hodinky-pro-klenoty-aurum

Upraveno uživatelem diddi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Prosim Vas je niekde zosumarizovane nejake aktualnejsie poradie prestiznosti znaciek. Niekde na zaciatku tohoto vlakna bola akasi pyramida (niekde okolo roku 2009). Viete o niecom aktualnejsom? Rad by som sa pozrel ako sa to vyvija resp meni (ak sa to meni).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ozivme diskusi:-)

Muj imaginarni top je JLC, Vacheron, GS. Ale je to jen pocit pac nemam ani jedny.

Takze muj realny top je Longines Master Collection jak cenove tak spolehlivosti a kvalitou servisu.

Skoda ze hodne znacek ktere jsou myslim OK si nedava komu v CR sveri servis. I kdyz posledni leta je to lepsi.

 

Pamatuju kdyz byl servis Longines v Hobernii a podobne desy. Zlaty pan Bechyne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při brouzdání internetem jsem narazil na toto :http://www.watch-rankings.com/watch-rankings/

Když už nic jiného, tak jsou tam značky, o kterých jsem v životě neslyšel.

Téma sice neuchopitelný, ale za tenhle odkaz z loňska díky, některý značky z ultra luxury chlívku jsem sice od "slyšení" znal, ale měl jsem je zařazený mezi obskurnostma a nevěnoval jsem jim zaslouženou pozornost. Potěšilo mě, že je v ultra luxury i Andersen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...