Přejít na obsah

Prestiž značek


Kev

Anketa ohledne tvorby pyramidy hodinarskych znacek  

479 hlasů

  1. 1. Chcete vytvaret pyramidu znacek?

    • Ano
      408
    • Nevim
      33
    • Ne
      41
  2. 2. Pokud ano, podle ceho chcete pyramidu vytvorit?

    • Podle ceny (prumerne/maximalni/minimalni)
      22
    • Podle historie dane znacky
      30
    • Podle inovaci, ziskanych patentu a novych reseni/materialu
      52
    • Podle kombinace toho vseho dohromady
      343
    • Nevim/Je mi to jedno hlavne ze neco budeme mit..
      35

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

tyfo: Prosím o doplnění pro mne velmi prestižní značky Maurice & Lacroix, thx :)

 

 

Znacku jsem doplnil, omlouvam se ze to neni podle abecedy ale nechci ted menit skript pokud je to tak zivy, nezavarte mi server :)

 

znovu odkaz at je i na teto srane Pyramida Znacek

 

edit - pridan odkaz

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veľke vdaka za iniciativu, dosť dobry napad, ale veľa značiek tam chyba, napr Blancpain som nenašiel.

Na watchluxuse su asi všetky značky, ktore existuju, chce to len povyškrtavať tie zbytočne a každy najde, čo chce ;)

 

Napis mi seznam znacek co tam chybi a je tam hned doplnim jak jsem rikal vzal jsem seznam z tohoto vlakna

 

 

Vysledky to vyrabi tak ze je pro kazdou znacku pocet voleni v dane kategorii jak se bude zdat ze jiz volilo dost lidi tak dam odkaz na tabulku kde bude znacka zarazena do dane pozice napr serazene podle poctu hlasu v dane pozici, otazka je zda ji pak ma posunout i to zda byla volena i ve vyssi nebo nizsi kategorii, ale to by mozna bylo pro nekoho kdo to umi udelat lepe nez ja a ujal by se toho, data poslu nebo zpristupnim online.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S doplňováním bych byl opatrnej, jako kostra to, myslím, bohatě stačí. Když tam bude moc značek, utopíme se v tom. Ti, co už hlasovali, se budou muset vracet a zkoumat, co přibylo atd. atd.

 

 

No to je take pravda, ale pokud je pridam na konec tak je to videt pekne, par se jich da pridat ale neprehanet, jinac jen tak pro zajimavost vsichni se schodli pouze u 3 znacek a ty jsou v te nejvyssi kategorii

 

byla to jen takova zkouzka a vy jste se do toho vrhly celkem naplno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale kdyz uz jsme tedy u toho, tak prikladam svoji predstavu - takhle nejak to vnimam ;)

 

1) PP, VC, AP, Lange a synove, Breguet

2) Zenith, IWC, Rolex, UN, JLC

3) Omega, Breitling, OP, Chopard, Corum, (Grand Seiko)

4) Longines, TH, ML, Fortis, Rado

5) Tissot, Hamilton, Raymond Weil, Oris, Movado

6) Modni znacky ala Nautica, Armani + Citizen, Seiko, Zodiac..

tyfo - muzes nejak smazat moje hlasy? Vzhledem k tomu, ze tam je pouze 5 kategorii, tak bych to asi prehodnotil, protoze jsem spojit 5 a 6 dohromady coz v tom udela celkem gulas a spoji to znacky ktery v jedny tride byt nemaji ;)

 

Pro lepsi dohledani, hlasoval jsem 1-27 bez 15 ;)

 

(napriklad vzhledem k tomu, ze jsem dal Hamilton do 5, tak nevim kam bych potom mel odhlasovat Steinhart..) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tyfo - muzes nejak smazat moje hlasy? Vzhledem k tomu, ze tam je pouze 5 kategorii, tak bych to asi prehodnotil, protoze jsem spojit 5 a 6 dohromady coz v tom udela celkem gulas a spoji to znacky ktery v jedny tride byt nemaji ;)

 

Pro lepsi dohledani, hlasoval jsem 1-27 bez 15 ;)

 

(napriklad vzhledem k tomu, ze jsem dal Hamilton do 5, tak nevim kam bych potom mel odhlasovat Steinhart..) ;)

 

posilam SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre, tak aj ja sa spytam: ako by ste oddelili Omegu od Longines ? Oboje su to hodinky, oboje je to (v 90 %) ETA alebo Valjoux, len Omega si tam napiše Omega caliber, oboje maju široku kolekciu, oboje maju takmer rovnaku kvalitu.....

Tak sa pytam, ako inak ako cenou chcete dokazať, že Omega je lepšia ???

 

Pardon, jen jsem teď rychle nahlídnul co se tu řeší, snad to nebude od věci, taky bych rád znal "pořadí značek". Ale nebudu se dál nějak vyjadřovat ke konkrétnímu pořadí, jenom: Poč chcete vymýšlet pořadí a rozdělení značek Omega - Longines, to už za nás udělala přímo Swatch Group, viz. její stránky

[post=http://www.swatchgroup.com/en/group_profile/history/today]http://www.swatchgroup.com/en/group_profile/history/today[/post]

-----------------------------------

Swatch Group brands hold leadership positions in all market segments:

 

? Breguet, Blancpain, Glashütte-Original, Léon Hatot, Jaquet-Droz, Omega and soon Tiffany & Co. in the Prestige and Luxury range;

? Longines, Rado and Union Glashütte in the high range;

? Tissot, ck Calvin Klein, Certina, Mido, Hamilton and Balmain in the middle range;

? Swatch and Flik Flak in the basic range segment;

? Endura in the private-label segment;

-----------------------------------

A TAG Heuer sám o sobě prohlašuje, že je ČTVRTÝM (asi největším, nebo nejlepším??) výrobcem hodinek na světě. A mám zato že uznávanou jedničkou obecně je BREGUET.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se Vam vsem musim omluvit narazil jsem na drobnou chybicku ve skriptiku (pozustatek kopirovani)

 

Jedna se o znacku EBEL vsechni jste totiz hlasovali stejne at jste daly co jste daly a proto jsem ji vyradil a znovu dal na konec prosim hlasujte tedy pro ni znovu vsechny predchozi hlasy jsem u ni smazal

 

Jeste jednou se omlouvam, zatim celkem hlasovalo neco prez 40 lidi coz neni vubec reprezentativni, mozna by mohl nejaky moderator odkaz nejak zvyraznit at se zapoji co nejvice lidi aby jsme meli lepsi vysledky.

 

znovu odkaz je stale stejny Pyramida Znacek

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postnu to nahoru, hlasovani nejak upada :)

 

Najde se nekdo kdo pak adekvatne zpracuje vysledky at to neni jen zarazeni podle vetsiny, pripadne poradte jak to zprumerovat, tal by jsem napr online vysledkovou listinu aby se to roztridilo a vydeli jste prubezne vysledky

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle hlasování je spíš komedie. Navíc je to podle mě ryze subjektivní, takže nevypovídající.

 

Nevím jak hodnotit prestiž veci, kterou jsem nikdy ani neviděl a na kterou ani teoreticky pořádně neznám.

 

Edit: Už ten žebříček podle Swatch group je drobet mimo. A ti by měli sami nejlíp vědět co a jak... (Omega a Breguet v jednom ranku, nebo např. pozice Rado)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vyprumeroval hodnoceni a udelal nahled rozdeleni znacek do skupin nejlepsi vlevo nejhorsi vpravo. Cim je znacka hodnocena lepe tim je na vyse v danem sloupci.

 

odkaz: Poradi znacek

 

Pokud jste jeste nehlasovali a chcete nejake znacce pomoci nebo ublizit tak klidne hlasujte : Hlasovani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že se to vyprofilovalo docela adekvátně. Alespoň tedy v rámci toho hrubého dělení na pět skupin. Samozřejmě pozice jednotlivých značek v rámci jednotlivých skupin bude vždy trochu diskutabilní - nejvíc bych řekl se to projevilo ve třetí skupině (neviděl bych třeba Longines tak vysoko oproti Tag Heuer nebo Eterna) - ale myslím, že nějaký zcela zásadní úlet tam není... Zajímavá, ale řekl bych velmi přesná, je pozice PRIM :angel:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá práce, vypadá to i docela zajímavě (IWC v ranku s Omegou), ale tím, že je to seřazeno ještě sestupně to má naprosto pěknou vypovídající hodnotu o prestiži značek tady na foru. Je vidět, které značky jsou na pomezí a to je dobře, dělá to mnohem plastičtější dojem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych ten PRIM teda posunul. Chapu zdejsi nenavist, ale objektivne je Prim rozhodne na urovni Archimede a Steinartu. Podle me dokonce patri to 3 chlivku :P

To jak pusobi jejich marketing a cenova politika je myslim vedlejsi. Pro nektere je to jako cerveny hadr, ale to neznamena, ze budou na urovni Poljotu a Invicty. Zpracovani pouzder je na velmi ysoke urovni (viz. Diplomat nebo Sport 45) a standardni Eta je doplnena vlastnimi repasovanymi kalibry. Plus jsou ve vyrobe nove inhouse strojky, coz je dalsi posun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...