Přejít na obsah

Prestiž značek


Kev

Anketa ohledne tvorby pyramidy hodinarskych znacek  

479 hlasů

  1. 1. Chcete vytvaret pyramidu znacek?

    • Ano
      408
    • Nevim
      33
    • Ne
      41
  2. 2. Pokud ano, podle ceho chcete pyramidu vytvorit?

    • Podle ceny (prumerne/maximalni/minimalni)
      22
    • Podle historie dane znacky
      30
    • Podle inovaci, ziskanych patentu a novych reseni/materialu
      52
    • Podle kombinace toho vseho dohromady
      343
    • Nevim/Je mi to jedno hlavne ze neco budeme mit..
      35

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

To si děláš srandu nebo to myslíš vážně?

polosrandu... obecně paneraiky nesnáším, paneristům se směju a Longines pokládám za solidní firmu - zároveň uznávám, že Panerai urazil od chvíle, kdy začal vyrábět vlastní kalibry, svinsky dlouhou cestu. To je ale na jiný, dlouhý a patřičně vášnivý vlákno :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych so se týče toho pořadí možná aspoň trochu přiblížil TAGy k Omegám.Přece jen že TAG Heuer jako značka se za poslední léta hodně vyšvihla.

Chápu, že když jsi Tagy zařadil do prvního příspěvku, asi je máš rád. Ale musím Tě zklamat.

Nevyšvihla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaké bys měl pořadí ty?

Patek Philippe (ale ne jako značka, která všemu "trůní")

Breguet

Zenith (G-Zero je prostě ÚŽASNÉ :))

JLC

A.Lange + Sohne

Vacheron Constantin

Audemars Piguet

 

Celou pyramidu bych rozdělil na více skupin, napsal jsem značky z prvního balíku, ale je to samozřejmě na diskuzi. Kam třeba s Richard Mille, De Grisogono a podobnými značkami, kterých je povícero?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eberhard & Co. ve druhem patre. Tahle firma me jedina z tech nahore nejak mijela. Vsechny ostatni jsou velmi zname. Vite o tehle nekdo neco. Vybiram obdelniky a ty jejich Les Grandes Courbées mi velmi padly do oka. Nicmene, jak rikam. Firmu moc neznam. Je samostatna, nebo patri nejakemu konglomeratu?

 

http://www.watchtime.net/watches/print.php?watch=5666

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kev - no je toho vic, ale jen tak namatkou ;)

To, ze by ssis pral aby TH byl na vrcholu pyramidy je sice pekny, ale bohuzel nesplnitelny prani (coz neni spatne), TH se orientuje na jine zakazniky nez PP, VC a myslim, ze i Omega, Breitling, Rolex a dalsi..

Pozor já bych nikdy TAG na vrchol pyramidy nezařadil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře,když mluvíme o těchto dvou značkách,v čem se podle tebe vyšvihla Omega?

 

 

Uaaaaaa!!!

 

Treba ze ma totalni in-house?

Nebo treba chrono s rattrapante?

Centralni tourbillon?

 

Tag podle me spis upada nez aby se vysvihaval. Respektive pada zebrickem prestize, co se hospodareni tyka, tak to tak byt nemusi. Kdyz si srovnas 60. - 70. leta se soucasnosti, tak Tag byl v te dobe prestizi nekde uplne jinde, to byla ikona jako je dneska napr. Panerai.

 

V ramci LVMH je to nejspodnejsi hodinarska znacka (pokud nepocitam Dior, coz je ale fashion a tu do hodinarskych znacek proste pocitat odmitam), mozna na stejne urovni jako Chaumet, takze je logicky, ze se nebudou profilovat moc nahoru - tam uz LVMH ma Zenith a Hublot.

 

Samozrejme se ty segmenty zcasti prekryvaj, ale to portfolio musi byt logicky diverzifikovany tak.

Stejne tak to ma i kolos Swatch Group, akorat s tim, ze v kazdem segmentu ma tech znacek vic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor já bych nikdy TAG na vrchol pyramidy nezařadil.

Ona bohuzel (pro tebe) nepatri ani do stejneho segmentu jako jiz zminena Omega, stejne jako konkurence (prima) Omegy neni Oris, Fortis, RW a dalsi..

 

Kazdopadne uz toho s tema Tagama nech, uz to neni vtipny a je to naopak celkem nuda..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta iniciativa, udělat taky nějakou tu pyramidu (pro nás zábava a důvod k debatě, pro neznalé možná lepší pro orientaci v záplavě značek), se mi docela líbí. když dáme dokupy nějaký seznam, založil bych mail a ten kdo by se chtěl zúčastnit, by z těch značek vytvořil pořadí a poslal to. Já to pak sečtu a chronomagoří pyramida bude na světě! :withstupid:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...