Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Na to tvoje lečo si pamatuju, jen už si neuvědomuju, tu panchetu dáváš tuším na kostičky, že

 

Jsem zvědav, co se nám letos na zahrádce urodí, jestli vůbec něco...

 

je asi celkem jedno, jestli krájíš na kostičky nebo na proužky a paprika je nejlepší tzv. slovenská tenkostěnná, ideálně trochu pálivá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to mohu potvrdit, skvela polevka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A konečně jsem vytáhl z foťáku fotky i z minulých týdnů, tak to sem taky hodím takto na večer :)

 

cca měsíc zpět domáci burgery s domácíma bulkama - první dva pokusy, pokaždé jiný recept (cuketka a koko), ale tyhle už nevím které jsou

 

post-26116-0-44534900-1468789449_thumb.jpg

post-26116-0-19931800-1468789479_thumb.jpg

 

přes svátky domací pizza, máme raději tenký těsto spíš než "american style" buchtu s lečem

Jinak těsto odskoušeno už několikrát a zatím bezkonkurenčně nejlepší (zkoušeli jsme lecos, toto je verze od koko), hodně teda pomáhá děrovaný plech při pečení, že je fakt krásně hotová až do středu

 

post-26116-0-17406600-1468789492_thumb.jpg

post-26116-0-25013500-1468789524_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kotrč vypadá fantasticky, nikdy jsem to nenašel a ani nejedl...

 

My dnes večeře hodně na lehko - salát z červené řepy s kozím sýrem, je to sice na delší přípravu - řepa se vaří a pak ještě peče, ale výsledek je hodně dobrý

 

Tohle dělám taky docela často. Na závěr ještě pár kapek medu nebo javorového sirupu.

Dělal jsem to jak z vlastní uvařené a pak pečené řepy, tak z již před-připravené, a výsledek byl téměř totožný. Takže kdyby sis chtěl příště trochu ulehčit, v Lidlu se dá koupit už předvařená - stačí nakrájet a na chvilku do trouby.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle dělám taky docela často. Na závěr ještě pár kapek medu nebo javorového sirupu.

Dělal jsem to jak z vlastní uvařené a pak pečené řepy, tak z již před-připravené, a výsledek byl téměř totožný. Takže kdyby sis chtěl příště trochu ulehčit, v Lidlu se dá koupit už předvařená - stačí nakrájet a na chvilku do trouby.

Zrovna včera jsem koupil v Lidlu kozí sýr a řepu. Tu řepu ale rovnou peču v alobalu marinovanou v oleji, medu a balzamik octa. Má nějaký smysl ji ještě vařit, kromě asi úspory času?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...