Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Ono to nejni žádná novinka, mezi PRG a HK pendluju už skoro rok, jen posledních pár týdnů už v relativněstabilním režimu.

Rodinka to dá, ačkoliv je to pro ně samo těžký ? pro mě ne, práce oproti tomu je relax a na hotelu klid :D

 

Tome, měli bysme konečně něco domluvit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jste na tom s pizzou? Té klasické moc nedam, ale kdyžuž se to spojí s nechutí vařit, jedna pizzerka pro nás zůstává nepřekonaná - Papa Cipolla, resp. za 6 let co jsme v Praze snad ani jednou nebyl problém.

 

Mam raději jednodušší chutě, 2-3 ingredience max., takže nejčastěji berem 4 druhy sýra a šunku od kosti s parmazánem, obé na smetanovém základu.

 

? http://www.pizzacipolla.cz

 

0065b47f2da0141021728f311c6b1e64.jpg

 

eafea86123638baf2d21e98d9131811f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jste na tom s pizzou? Té klasické moc nedam, ale kdyžuž se to spojí s nechutí vařit, jedna pizzerka pro nás zůstává nepřekonaná - Papa Cipolla, resp. za 6 let co jsme v Praze snad ani jednou nebyl problém.

 

Mam raději jednodušší chutě, 2-3 ingredience max., takže nejčastěji berem 4 druhy sýra a šunku od kosti s parmazánem, obé na smetanovém základu.

 

? http://www.pizzacipolla.cz

 

0065b47f2da0141021728f311c6b1e64.jpg

 

eafea86123638baf2d21e98d9131811f.jpg

Quattro formaggi na smetaně je mý guilty pleasure, ale když chci pizzerii fakt prubnout, tak je jako test nejlepší ta nejobyčejnější Margherita. Tu buď uděláš dobře nebo to poděláš, zatím jsem neměl nic mezi tím.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svata pravda, stejne tak jako si dat obyc pastu jako aglio olio nebo carbonara, tak margheritu.

Dneska uz ta pizza je na celkem dobry urovni skoro vsude, pro me je zaklad, aby by to delali fakt v peci na drevo s ne v tech troubach co maj prave ve vsech tech bistrech. Ale ja pizzu malo, fakt spis kdyz te prepadne chut a mam radsi rosso zaklad a moc mi chutna celkem malo rozsirena pizza bolognese s ragu gratinovana hezky parmosem;-) a samosebou crudo s rukolou, mnam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jooo, bolognese. V Písku odkud jsem, dělala jedna pizzerka (Maestro Apetito) právě todle s masovou směsí a parmezánem navrchu. Bašta neskutečná. Dlouho jsem ji pak neměl - leta, moc často k vidění nejni. Kam na ní chodíš??

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je slusna nahoda, tu pizzerii na bakalarich znam dost dobre, pokazdy kdyz jsem jezdil na jih, tak sme tam jezdili na jidlo;-) znal sem i majitele, myslim p. Prochazka se jmenoval, nevim presne. Jeste ji delali v periferii pizzerii v dolnich brezanech, svyho casu v pizze uno v centru, ale to uz je taky pekne dlouha doba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je prdel :D

 

Procházka to (bohužel) už před pár lety prodal a od té doby nezůstal kámen na kameni ; a bolognese už taky nedělají. Ona to vlastně už ani tak nejni pizzerka jako obyč restaurace, kde jako maj i pizzu. Jmenuje se to teď Pavéza (hroznej název).

 

Já měl bolognese paradoxně docela nedávno. S kupcem na Expy jsme měli scuk v pizzerce Trappola v OC Olympia v MB. Bohužel to byla dost bída - jednak maso jen na několika místech (jsem zvyklej na celý masový povrch), syrová cibule na proužky a chuť slabota.

? http://www.trappola.cz

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

;-)) svet je malej... vono teda uz za toho Prochazky to pak slo celkem dolu, co sem ja sledoval, halt uz na to s.al a bylo to znat... nicmene ta zahradka na tom placku, kde pak jeste udelali ty pruhledy na ty arch nalezy... no zlatej dul na kseft, to se mi dycky libilo;-)

Jinak trapolla ma vic pobocek, znam, klasickej standart v OC, ale pizzu nemaji spatnou, ale bolognese sem tam nemel teda nikdy. Kazdopadne kdyz je obsluha oka nekde s maj cas, tak ti to ragu na tu pizzu taky umej dat, dyt je to easy;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...