Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Tak jestli to tam někdo dá na první dobrou tak mě tam příště vemeš s sebou, to chci vidět.

 

Kdyžtak jim to ukaž na wikipedii, protože český překlad podle mě asi není. Ale tak steakhouse taky není typicky český, že ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli to tam někdo dá na první dobrou tak mě tam příště vemeš s sebou, to chci vidět.

 

Kdyžtak jim to ukaž na wikipedii, protože český překlad podle mě asi není. Ale tak steakhouse taky není typicky český, že ano.

Hm, moc tomu teda nedávám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaký tip na hrnce. Mám doma nějaké levné od tescomy a už mě občas rozčilují. Líbí se mi měděné od debruyer....ale ty si koupímasi až budu velký :) Co tohle? chtěl bych asi 2, jeden tak 4l a druhý 2l. Velký mám a cenově cca jak to co jsem dával. 

Já nedávno řešil nákup nových hrnců a skončil jsem u českého Kolimaxu, série Professional. Takže komplet nerez, ocel je stejná 18/10 jako u německých WMF či Wüsthof, ale za polovinu ceny. Sendvičové dno ma 8 mm a opravdu má velkou tepelnou setrvačnost - jsou i pocitově pořádné a správně těžké. Prý je to poslední firma, která dělá nerezové hrnce v tuzemsku. Zatím velká spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak, vyzkoušel jsem toho dost, co našim kuchařům shořelo na sporáku mám vyselektovaný :) a doma je tedy všehochuť, kupodivu se mi velmi osvědčily rendlíky Horeca z Makro, pak mám starší litinu nebo co to je za potvoru těžkou, deBuyer, Thomas atd.. Od Tescomy mám doma silikonovou formu na velký ledový kostky, ta je fajn ;)

Prostě zajdi třeba do toho Makra, vem jeden hrnec, když se ti osvědčí tak tam za měsíc dokoupíš další velikosti, když ne tak vyzkoušíš jiný.

Já to myslel spíš tak že neřeším abych měl stejnou "sadu" nebo tak něco.

 

Mám rád sklo na věci do trouby, na to nedám dopustit.

 

Jaký používáš zdroj tepla? Plyn, indukce?

Mám indukci a na sadě netrvám, rád bych ty dva hrnce ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nedávno řešil nákup nových hrnců a skončil jsem u českého Kolimaxu, série Professional. Takže komplet nerez, ocel je stejná 18/10 jako u německých WMF či Wüsthof, ale za polovinu ceny. Sendvičové dno ma 8 mm a opravdu má velkou tepelnou setrvačnost - jsou i pocitově pořádné a správně těžké. Prý je to poslední firma, která dělá nerezové hrnce v tuzemsku. Zatím velká spokojenost.

Díky mrknu, to mi zní sympaticky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je přesně definice "vyhozený peníze".

přesně tak. Tohle je absolutní dno od té značky, která je jinak dobrá. Zvažuji dát šanci tomu Kolimaxu. Navíc vypadají dle čísel, že za každý prodaný kus budou rádi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja videl dneska sympatickou 3-dilnou sadu v makru. panvicka, dva hrnce.. povrch měď, vnitrek asi ocel, jako cín to nevypadalo.. 3 tis bez dph..

.. doma mam horeca a spokojenost, i kdyz... pokukuju po nejakym kousku od mauvielu, ale to asi az na duchod :D

Jj to je jak ten de beuyer, jako já jsem magor ale 16 klacku za jeden hrnec fakt ne. U těch v makru jsem už jednou koukal na ty měděné, pokud to umí indukci, tak 1 zkusím.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska se mně snad poprvé poved bůček. Vykašlal sem se na přechytralýho Cuketku a kluka sem normálně vokmínoval, posolil a strčil do trouby. Na 170 kůží dolů 40 minut a kůží nahoru necelou hodinu a půl. A je jak dort. Zapíjím ho Kocourem, Prorokem a Valpolicellou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska se mně snad poprvé poved bůček. Vykašlal sem se na přechytralýho Cuketku a kluka sem normálně vokmínoval, posolil a strčil do trouby. Na 170 kůží dolů 40 minut a kůží nahoru necelou hodinu a půl. A je jak dort. Zapíjím ho Kocourem, Prorokem a Valpolicellou. 

Uka. Mě zajímá hlavně, jak vypadá vegetariánskej bůček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boys, ta měď má nějaký efekt, nebo je to jen fičura pro frikulíny?

Asi od obojího trochu. Meď (obecně) vede dobře teplo, takže to svoje výhody mít bude.

Jenže (imo) abys to reálně poznal oproti obyč. hrncům, budeš asi na jiný než std. úrovni vaření.

Jenom mlátim slámu, osobní zkušenost nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...