Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Hezky napsáno!

 

Já dneska na zkoušku celozrnej toušťák do french toustů. A popravdě nicmoc.

 

Zato sýr appenzeller, na čuch romadur lehce připomínající a chuťově akorát výrazný, mezi toasty ? jo !!

 

c14df46a224df5c60a331a73a0f6c514.jpg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky napsáno!

 

Já dneska na zkoušku celozrnej toušťák do french toustů. A popravdě nicmoc.

 

Zato sýr appenzeller, na čuch romadur lehce připomínající a chuťově akorát výrazný, mezi toasty ? jo !!

 

 

Pěkný to máš (jako obvykle). btw už jsi zkoušel kubánský sendviče, viz třeba zde: https://fresh.iprima.cz/kubansky-sendvic

 

To mě dost zaujalo, narazil jsem na to ve filmu Šéf (https://www.csfd.cz/film/343488-sef/prehled/ ), celkem tedy kktina, ale jídlo a zejména ty sendviče tam mají parádní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

maxel, co to mas za peknou kudličku? 

 

.. vcera jsem zkousel clam chowder.. ale nejak se mi srazilo mliko, takze vysledek nic moc..  

 

Hm, chce to dávat radši víceprocentní smetanu, nechat ji ohřát na pokojovou teplotu, potom do ní přidat trochu polévky, rozmíchat a teprve pak pomalu nalít do hrnce a při tom míchat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@montemar: Novej kudlák od číňana. Zatim velká spokojenost (říznul sem se dvakrát).

 

3b624550d82c6efb5fd77f7a8c7aefb0.jpg

 

@warann: Vůbec neznam. Film jsem viděl, ale todle mi nějak neutkvělo v paměti. Díky za tip!

 

@Tittus: Mě teda funguje naopak nechat smetanu co nejdéle v lednici. Až těsně před použitím vyndat, vmíchat do ní trochu z hrnce a pak tam vše za stálého míchání nalít.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rolas: je to dost snadné. Na dovozových serverech docela často doprodávají relativně kvalitní maso s 85% slevou, naposled jsem koupil vepřovou pečeni za cca 30,-/kg, kuřecí stehna jdou koupit i pod 20,-/kg (nekupuju nic z Agrofertu, ale i tak to jde). Naporcoval jsem si to po 300g, připravil sous vide (sůl, pepř) a za 500,- jsem měl na měsíc co jíst. K tomu sous vide zeleninu (mrkev, petržel, brambory, kousíček másla) a v pohodě se s porcí vejdu do 15,- Kč. Ono když člověk musí, tak se vynajde lecjak :) Jen bych nechtěl, aby to vypadalo, že si stěžuju, vůbec ne. Věci jsou jak jsou a je to tak dost fajn...

Díky za vysvětlení, ten koncept stravování se mi docela zamlouvá, protože občas nejím, tak jak bych chtěl a stále vařit pro 1 nebo pro 2 mě už taky někdy nebaví. No nic dneska objednám sous vide set

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred tydnem: Další pokus budou pickles.

 

deed93b1013406ae21701b14b318e503.jpg

 

 

I stalo se. Na platky nastrouhana kulata bila redkev, mrkev, salotka, kousek krenu, sul, pepr, nove koreni, bobkovy list, mlety kmin. Tyden v pokojove teplote. Na vysledku neni dohromady co fotit, ale ta chut vas posadi na prdel. Bez jedine chemie, sterilizace apod krasne slano nakysla chut nalozene zeleniny. Diky vyberu tvrdsich druhu zeleniny krupe, struktura asi jako kysane zeli v nejlepsi kondici, treba na hamburgery, priloha k masu. Skvele s redkvi pracuje kmin. Ulozeno v lednicce, s timhle kramem se nebojim kimchi nic. Je na poradu nasledne. Z kila 1 a 3/4 zavarovacky na okurky, narvany zdravim. Mam radost.

 

95a744733d302e99adb2c0242251df1d.jpg

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta nakládaná zelenina mi začíná vrtat hlavou. Jestli se Ti, Romane, povede udělat v tom i dobrý kimchi, asi kupuju...

 

Jinak u nás žádný složitosti - tuňák, dýňový pyré se smetanou a česnekem, brambory...

 

post-54393-0-04379900-1578672791_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...