Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Takovej experiment to byl, protože recepty od nanynek na netu mi přišly dóóst divný, takže jsem to vyrobil po svém :)

Dole krusta jak na cheesecake, takže máslo a nadrcený sušenky :) pst, v Makru prodávají nadrcený karamelový Lotusky ;)

Rebarboru a jahody nakrájet, ocukrovat, nechat odstát, scedit šťávu! a osušit! Dva pudinkové prášky uvařit jen v 700ml mléka místo v litru, normálně osladit. Jak ten puding zchládne a bude vlažný, zašlehat do něj dvě celá vejce. Přidat osušené ovoce, promíchat, nandat na krustu, rozprostřít, nahoru zasypat drobenkou a peče se na 180 zhruba 40 - 45 minut.

Nechat zchládnout, ideálně pak ještě na hodinku dvě do ledničky.

Toho ovoce doporučuju relativně málo, pustí vodu, takže fakt nepřehánět.

Příští verzi mám namyšlenou ještě malinko jinak, a to pudink s vejci na krustu, rebarboru až nahoru a zasypat drobenkou = voda z ovoce půjde do drobenky a pod tím bude pudinková vrstva. Uvidíme, tohle funguje taky docela dobře, ale vejde se tam na můj vkus málo ovoce a když dám víc tak to pudink neudrží se obávám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě přihodím dnešní oběd, taflspitz, křenová majonéza s pažitkou, selská omeleta (s opečenými brambory), salát ze zahrady s opečenou anglickou.

20200511_180714.jpg

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 5. 2020 v 18:49, filo-boxer napsal:

Dneska jsem dělal prvně zelený chřest a brambory sous vide a obojí pecka. Chřest jsem jen jemně posolil, k bramborám kousek másla, kmín a bobkový list. 85 stupňů, chřest 30 minut, brambory asi hodinku. Chřest krásně al dente, výborná chuť, daleko lepší, než při vaření ve vodě. Brambory taky nejlepší za hodně dlouhou dobu.

Nečekal jsem takový rozdíl ve prospěch sous vide, i u takové "blbosti" jako jsou brambory. Doporučuju vyzkoušet.

Tys mně dal. Brambory tvrdý, křest tvrdej, moc bobkovýho listu, vostudu mám u paní teď. Ale je fakt, že sem to omylem dělal na 80.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježíšmarjá to není možné. Jednou tu něco napíšu a hned je to průser.
Jak velké to byly brambory? Já jsem udělal čtvrtky takových normálních brambor. A v pytlíku pěkně v jedné vrstvě, ne nějaká koule. Chřest to samé, jedna vrstva. Brambory hodinu, chřest půl.
Nemáš rozbité to sous vide udělátko? Ukazuje ti to správnou teplotu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výsledek myslik zaručen default_wink.gif

 

Dost s tim experimentuju a nejvíc se osvědčila kombinace s pečeným fenyklem, baby karotkou, jarní cibulkou a balzamikovou redukcí.

 

Při vaření bacha na vodu — nejni to jako klasická černá, potřebuje mnohem míň.

Víc vody = vyjde spíš jako kaše. Míň = zůstane celá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavkovy salat jen s octem a trochou cukru miluju. Babicka toho vzdycky udelala v lete lavor treba z 5 hlav ze zahradky k obedu. A ny s brachou sli po srdickach (stredech) to je tak super jidlo svezi, sladko kysele. Mnam. Jdu to koupit :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto fantastický jednoduchý salát ke kusu flákoty a zemákom je teď na jaře z raného zelí. Nakrouhat/nakrájet na úzké nudličky, podle chuti zakápnout zhusta doporučuju bílým vinným octem (nemusí toho být moc, já dávám odhadem tak čajovou lžičku na 2 porce, přidat trochu česneku - já rád spíš náznak, než česnekový masakr, tak tam zlehka práším sušený česnek, ale funguje to dobře i s utřeným čerstvým (pak opatrně s další solí), soli, promíchat, ať si ten ocet a česnek vleze do toho zelí a tak po 5 minutách pár lžiček panenského oliváče, nechat v chladničce odležet tak půl hoďky a víc. Funguje i na druhý den. Naprostá paráda, 5 ingrediencí včetně soli, já jsem schopný toho zvalit misku i tak samotného.

Fotku nemám, ale předevčírem jsem to dával na housku na trhané vepřové a bylo to fantastické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Todle na mě teď baflo na instáči.
Indiegogo kampaň na pánev z uhlíkové oceli.
https://www.indiegogo.com/projects/the-misen-carbon-steel-pan--2?utm_source=fb&utm_medium=cpc#/

S DeBuyerkou jsme si moc nesedli, teflon a litina je cajk, ale chtěl jsem zkusit něco nového.

Nemáte s tim někdo zkušenost?
Nebo je to cypovina?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...