Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

ffs taky sem zjistil ze urcite jeden potrebuju... :))

Ale ted vic k tematu:

V ramci "chronomagor starter pack" mam v merku sousvide tycku, prevazne pro pripravu steaku. Ale jedna vec mi neni uplne jasna... kdyz si steaky pripravite predem rekneme na druhy den na grill, date pocitam jeste v igelitu do lednice a pro finalni opeceni je vyndate z vakua a date na rychlo "obarvit" na grill / panev, neni pak to maso v prostred sice perfektne udelany, ale studeny? Nebo si to rozplanujeze tak ze vytahnete z vody a rovnou s tim na panev? Popr nekakej se to resi jinak jeste?
Predem diky

Odesláno z mého SM-A405FN pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ffs taky sem zjistil ze urcite jeden potrebuju... default_smile.gif)

Ale ted vic k tematu:

V ramci "chronomagor starter pack" mam v merku sousvide tycku, prevazne pro pripravu steaku. Ale jedna vec mi neni uplne jasna... kdyz si steaky pripravite predem rekneme na druhy den na grill, date pocitam jeste v igelitu do lednice a pro finalni opeceni je vyndate z vakua a date na rychlo "obarvit" na grill / panev, neni pak to maso v prostred sice perfektne udelany, ale studeny? Nebo si to rozplanujeze tak ze vytahnete z vody a rovnou s tim na panev? Popr nekakej se to resi jinak jeste?
Predem diky

Odesláno z mého SM-A405FN pomocí Tapatalk



Existuje řekněme best practice, že bys steak (nehledě na sous vide nebo ne) měl vyndat z ledničky tak, aby se dostal na cca pokojovou teplotu před přípravou na pánvy.

Že je to spíš urban legend viz. následující test:



Každopádně idyž vyndáš sous vide steak z lednice, hodíš na pánev a z kažfé strany budeš 1-2min zatahovat na barvu, určitě uvnitř studený nebude
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zz0iD jednoduchá pomoc je vzít ten steak z lednice a dát ho do misky s vlažnou vodou, z kohoutku teče teplá většinou v rozmezí 45 až 55 stupňů, to je méně než na kolik se maso připravovalo, deset minut a pak šup na pánev. Funguje to velmi dobře, taky moc nemusím chladnější vnitřek masa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Tom4 napsal:

Krásná cena, díky, hned jsem si jeden objednal. A k tomu nějaký další  :D

a koukám do emailu, už je má v drápech PPL, perfekt

Hmm, u mne žádný posun, pořád stav objednáno, nechal jsem tam 3,5k, musím jim napsat, abych na konec nebyl, jako jediný, bez nožů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono vaření je jako když si nejsi jistý tak to vyzkoušej. 

Ostatně jak třeba vzniklo sushi asi víte, že rozvařená rýže a nedovařená ryba -> legenda se zrodila :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...