Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, filo-boxer napsal:

Já zase po delší době vyrábím prase ve skle. Dnes první zavaření.

IMG_4992.JPG.0809f4b29ec9c7346b073d7cb48a58d3.JPG

IMG_4993.JPG.4f1a83bf1d26ea9435a810a72f5df3cb.JPG

Ja to kamarade jeste zalivam sadlem.  Ses borec, ze jsi se do toho pustil s Weck sklenicemi, ja vzdycky trnu, aby se mi chytily. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuňák a glazovaná mrkev - pro mě ideální véča. Ale kdyby to někomu přišlo přehnaně zdravý, přidávám ještě fotku vejslužky od táty (teda asi čtvrtinu, zbytek už je na mrazáku): špek, panenka a kachní prso. Ať je to vyvážený 😉

tunak.jpg

uzený.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, M.K. napsal:

Tuňák a glazovaná mrkev - pro mě ideální véča. Ale kdyby to někomu přišlo přehnaně zdravý, přidávám ještě fotku vejslužky od táty (teda asi čtvrtinu, zbytek už je na mrazáku): špek, panenka a kachní prso. Ať je to vyvážený 😉

tunak.jpg

uzený.jpg

Moc pěkný, kachní prso jsem ještě neudil. Nebylo by bližší info ohledně délky naložení a poměru soli? Mám nachystáno na uzení tento víkend a ještě by se mi tam kousek určitě vyšel.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, hator napsal:

Moc pěkný, kachní prso jsem ještě neudil. Nebylo by bližší info ohledně délky naložení a poměru soli? Mám nachystáno na uzení tento víkend a ještě by se mi tam kousek určitě vyšel.

Díky

Sorry, rád bych poradil, ale netuším a asi ani nezjistím. Dostal jsem to od táty a on taky není autorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 9. 2020 v 23:33, Roman I. napsal:

Ja to kamarade jeste zalivam sadlem.  Ses borec, ze jsi se do toho pustil s Weck sklenicemi, ja vzdycky trnu, aby se mi chytily. 

Tak po dvou zavařeních v troubě a vychladnutí s radostí konstatuju, že šroubovací víčka pěkně cvakla a i všechna Weck víčka drží. Ale jak píšeš, je to vždycky trochu adrenalim, když člověk sundává ty klamerky. Sádlo jsem tentokrát nepřidával, je to bůček s krkovicí a přišlo mi to tučné dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Maxel napsal:

Právě mi hlásila žena, že nám doma na dveře zaťukala sušička.
Taaaak to do mě valte, tipy & triky pro začínajícího sušáka — ve čtvrtek jdu na věc!

Tomův "americký" recept prověřený Bertem 🙂

 

Sušená vepřová kotleta.

 

Co nejméně prorostlá, odblanit.

Zmrznout 3 hodiny, ať se s tím líp pracuje.

Na nářezáku miniřízečky o tloušťce 3 mm.

Nožem dokrájet na plátky cca 2x8 cm, zkrátka tak, aby z toho byla po usušení jednohubka.

Naložit do směsi: 1 dcl sojovka, 1 dcl worcester,20 gr chilli, 15 gr čerstvě mletého čtyřbarevného pepře, 2 lžíce medu.

Promíchat, narvat do sáčku, zbavit vzduchu, pro jistotu zatížit, vložit do nádoby.

Druhý den sušit 30 min na 70C, 6 hod na 60C.

Nechat odležet.

Sežrat.

Mňam.

 

Poznámka 1 - teploty a časy jsou psané na oprabdovou sušičku masa, nikoli na ten kruhovej bazmek na ovoce. Tam by asi bylo potřeba obého přidat.

Poznámka 2 - pokud si nějakej rejpal všimne, že sem postuji vepřovou kotletu, ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tady máš můj druhý recept:

Na kilo masa:

Teriyaki 80 ml

Worcester 2 lžíce

Jablečný ocet 80 ml

Uzená paprika 1 lžíce

Granulovaný česnek 1 lžíce

Třtinový cukr 1 lžíce

Cayenský pepř 1 lžička

Sůl 1 lžíce

Pepř 1 lžíce

 

lze přidat

 

Liquid Smoke 1/2 lžičky, nezkoušel jsem.

 

Mňamka, méně pálí než to, co jsem postoval dříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Bert napsal:

Poznámka 1 - teploty a časy jsou psané na oprabdovou sušičku masa, nikoli na ten kruhovej bazmek na ovoce. Tam by asi bylo potřeba obého přidat.

 

A dělal to někdo na té sušičce na ovoce? Pokud ano, jak nato.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Moty napsal:

@Tom4recept, prosím, toho bych se užral

Dělal jsem podle tohoto receptu (už poněkolikáté), poměry a postupy v receptu jsou správně. Doporučuju do náplně místo marmelády dát švestkový povidla. 

A důležité, nechat pořádně vychladit, jinak se to špatně krájí, nejlépe přes noc v lednici. Nebo se netrápit, upéct to hned ráno a vychladit do odpoledne. :)

Právě dojídám poslední kousek (kus zabavila žena s sebou do práce a to už je co říct), je fakt výborný. Snese to i dvě vrstvy švestek nahoru bych řekl, ale nemám vyzkoušeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...