Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Svíčkovou vám fotit asi netřeba, tak snad pro někoho inspirace k takto "sladkému" jídlu, perníkové knedlíky. 

Normálně jako karlovarské, ale přidat na kostičky nakrájený tvrdý perník (perník na strouhání) a přiměřeně perníkového koření. 

20201018_130124.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuchtíci, kuchaři a šéfkuchaři, mám dotaz: chystám se udělat štrůdl a chci ho upgradovat, páč jedna dcera nejí rozinky a druhá zas ořechy (trochu mě už serou). Čím se to dá prohodit jiným? Kousky čokolády? Lentilky? Gumídci? Kandovaný ovoce? Nemá někdo stejně  zmlsaný parchanty a neřešil to už? Jinak teda klasický listový těsto, dvě jabka, jedna hruška, vanilka, skoŕice, a bez tvarohu...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V nedávné době tu proběhl tip na výprodej Santoku nože Zwilling u Potten&pannen Staněk. 

Nyní je ve výprodeji Zwilling Pro, čínský kuchařský nůž. Na eshopu ho nabízí ve slevě z 4710, - Kč na 1884,- Kč. Já ho dnes osobně koupil ve Fashion areně Štěrboholy za 940,- Kč. Mají jich tam evidentní ještě dost. Takže tip pro místní kuchtíky. Perfektně sedne do ruky. Dobře vyvážený. Tvrdost 57 HRC. 

https://www.pottenpannen.cz/zwilling-pro-cinsky-kucharsky-nuz-180-mm/

2020-14-04-04-18-48-1024-768-12-1586329059zwilling-pro-sekacek.jpg

1586275363-zwilling-pro-sekacek-38419180.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škvarky parádní! Pár jsem si jich dneska ráno přihodil do míchanejch vajíček, aby to pak šlo s činkama pěkně od ruky 🙂

Já mám hotovou další várku kvašený zeleniny, do tohohle období optimální doplněk jídelníčku...

zelenina1.jpg

zelenina2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...