Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Pak se pohlub. Já si teď dávám od jerky voraz, moc se zatim nedařilo.

Tady je 9-step postup na to ossobuco.

(1) maso osolit, obalit v hladké mouce a zprudka zatáhnout
(2) vyndat maso a ve výpeku zasmahnout nejdřív bílou cibuli, pak přidat kořenovku
(3) přidat lžičku česnekové pasty & jeden malý protlak, chvíli smažit
(4) zalít 2dcl suchého bílého
(5) dolít cca 1l vývaru a vrátit maso
(6) péct přiklopené cca 3-4h na 150st.
(7) propasírovat a zredukovat omáčku na cca 1/3 objemu, dochutit dle potřeby
(8) maso mezitim dotáhnout v troubě pod grilem na 200st. na barvu
(9) šafránový rizoto si každej vygooglí

7e445c73e37396dbe2a164620935caeb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Maxel Ono by možná stačilo, kdyby Bert reaktivoval Kamilův "Filtr sprostých slov" (se kterým pak děly různé kulišárny, třeba záměna sekund za zkomoleninu co by britskou jeptišku neurážela) a aplikoval vhodnou záměnu na tu Tvou " pánvy" - protože slovo s takovým základem snad v žádné normální řeči neexistuje :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Oplt napsal:

Dík za vysvětleni, jak to funguje vím 😀

Spíš jsem  myslel kvalitu zpracování a spolehlivost.

Ledniček, aut, praček, zesilovačů, gramofonů také existuje mnoho výrobců a kvalit. Některé bych vůbec nepořídil. 🙃

Nějaká "výdrž" těchto spotřebičů se momentálně asi ještě pořád špatně porovnává, protože je to poměrně nový typ výrobku (v té domácí, tyčkové verzi) a vzhledem k četnosti použití bych to neviděl nijak černě ani u levnějších modelů. Případná závada bude spíš kus, než typ.

Jediné, co bych čekal od dražšího přístroje, je přesnější termostat. Já mám z Lidlu na sous vide hrnec a musel jsem si udělat korelační tabulku na teploty, protože reálná teplota vody v hrnci (naměřená dvěma dalšími nezávislými teploměry) neodpovídá tomu, co tvrdí čisílko na displeji hrnce. Zatím mě to nedonutilo bazmek vyměnit za jiný, prostě s tím pracuju. Ty desetinky stupňů jsou dobré tak na hraní se sůviováním vajíček, v praxi s masem přesnost na stupeň stačí. Stejně si každý projde nějakým procesem učení a hledání toho, kolik tam nacvakat, aby ten steak byl eňo-ňůno, jak ho má rád.

WiFi a podobné kraviny bych v tom já osobně nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak experimentalni susene maso po indicku dopadlo vyborne a muzu ho doporucit. 😀

Ja uz taky kvasim... Bile zeli delam roky a vedle prvni pokus o lehce kvasenou zeleninu (bile zeli, cervene zeli, cibule, mrkev a cervena repa). Snad ty podomacky vyrobene sklenky budou fungovat. 😀

05EE86FA-8B96-40F3-AFF8-DAE7AB1A8398.jpeg

1EA05837-9AB7-4AF4-B0B0-B8B85765FC40.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...