Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Bílky zbylé od tiramisu měly sloužit jako proteinová snídaně na pánvi, ale poté, co jsem v bike vlákně objevil že jsem jediný kdo nemá sníh, udělal jsem si sněhové čoko pusinky. Doufám že díky této oběti mi elementálové budou nadále nakloněni, protože začalo sněžit. :D

 

photoGridMaker_20210112_210253372_copy_1024x1024.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co má člověk furt vařit, po 3/4 roce, téměř pořád doma,  je to už masakr vymyslet něco jinýho, tak jsem včera udělal školní klasiku a snědly to i naše děti, hrachovka s pštrosí klobásou a volským vokem
0578f955780efaff5475f1994eaa3d49.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poprosil bych místní udiče o radu. Naložil jsem si šrůtky bůčku do soli a teď přemýšlím jak si je vyudím. Klasickou udírnu nemám, jenom smoker a tam asi nedostanu teplotu pod 90°C. Mohl bych udit studeným kouřem, šneka i piliny mám, ale asi se mi s tím nechce babrat několk dní. Tak mě napadlo, až to vytáhnu ze soli, že maso dám do vodní lázně 80°C max, ''uvařím'' na bezpečnou teplotu 75°C a pak v klidu pověsím třeba na 8 hodin do studeného kouře, nebo prostě tak dlouho, dokud to nebude mít pro mě uspokojivou barvu.

Je to blbost, nebo to není blbost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, filo-boxer napsal:

Poprosil bych místní udiče o radu. Naložil jsem si šrůtky bůčku do soli a teď přemýšlím jak si je vyudím. Klasickou udírnu nemám, jenom smoker a tam asi nedostanu teplotu pod 90°C. Mohl bych udit studeným kouřem, šneka i piliny mám, ale asi se mi s tím nechce babrat několk dní. Tak mě napadlo, až to vytáhnu ze soli, že maso dám do vodní lázně 80°C max, ''uvařím'' na bezpečnou teplotu 75°C a pak v klidu pověsím třeba na 8 hodin do studeného kouře, nebo prostě tak dlouho, dokud to nebude mít pro mě uspokojivou barvu.

Je to blbost, nebo to není blbost?

Není to blbost, pár stránek zpět jsem psal report, od té doby jsem tak udil už 3x a spokojenost. Jesli máš sous vide tak jsem ho dělal 4 nebo 5 hodin na 74 a super. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normálně to zavakuuj (stejně to pustí vodu, ale aspoň se to vaří ve vlastní šťávě). Zkoušel jsem přidat bylinky do téhle fáze a některé byly překvapivě dost vyrazné (máta na kotletě a rozmarýn na krkovici). Po předvaření nechám trošku zchládnout a jak to jde vzít do ruky, vyleju vodu, osuším a rovnou do udírny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to máš zavakuované pro nasolení tak za předpokladu že se držíš klasicky rozmezí 20 az 30g na kilo masa tak jsem to rovnou vařil. Pokud tam nechceš přidávat nějaké bylinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...