Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Žena dneska udělala italské ossobuco z telete z řeznictví U Bobra. Sice kilo osmdesát za skoro pět stovek, ale to, co z toho vykouzlila, mě, bez přehánění, dojalo. Naprostý festival chutí, maso, jako dort, morek, zelenina, bílé víno, všechno se dokonale doplňovalo, bylo to spledidní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kilo brambor ( strouham spis na jemno ) dej 2 vajicka, ctyri lzice mouky, mleka tak hrnek na espresso, 4-5 strouzku cesneku, spetku pepre a spoustu majoranky. Sul je vzdycky issue , brambory chtej hodne, ale lepsi podsolit a po prvnim testovacim kousku dosolis. Kdyz vsechno promichas, nech to chvilku odlezet, kvuli te soli. A smazim na hodne oleji, zadny pomaslovani panve, poradne oleje, kterej musis hodne rozpalit.

Zadny kouzla v tom nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kilo brambor ( strouham spis na jemno ) dej 2 vajicka, ctyri lzice mouky, mleka tak hrnek na espresso, 4-5 strouzku cesneku, spetku pepre a spoustu majoranky. Sul je vzdycky issue , brambory chtej hodne, ale lepsi podsolit a po prvnim testovacim kousku dosolis. Kdyz vsechno promichas, nech to chvilku odlezet, kvuli te soli. A smazim na hodne oleji, zadny pomaslovani panve, poradne oleje, kterej musis hodne rozpalit.
Zadny kouzla v tom nejsou.
Diky, zadny jiny figle? Proc strouhas spis najemno?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, blackhead napsal:

Ze neni tak dobrej nez jsem jedl jinde :D

Kdyz vsechno smichas, tak ta hmota musi vonet v cely kuchyni jeste nez zacnes smazit 😀

Kdyz strouhas vic na jemno, tak se rychleji propecou/usmazej a nespalis tolik okraje.

Na bramborak je urcite bambilion figlu, jako na vsechno ostatni. Tohle je muj/nas postup a jsme spokojeny 😉

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě teda chutnají výhradně bramboráky který jsem nemusel klohnit sám - jak je člověk nažranej toho smradu ze smažení, není to ono. Takže radši švindluju a místo klasiky dělávám pečenou cmundu - jenže nad tou zas vohrnuje pysk starucha, které ta vůně dětství smrad přepálenýho tuku z pánve nejspíš chybí... :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bramboráky já nemusim, proto tady bohužel nepřispěju. 
Ale...

Už dlouho sem nespáchal žádnej sous vide experiment. 
Abrakadabra. Vejce, resp. žloutek trochu jinak. 
Sous vide. 63st. / 2h. Bílek se při téhle teplotě nezatáhne, žloutek právem naopak. 
Výsledkem je pevný žloutek,ale pořád křehký a strukturou trochu jako máslo. Tvarem připomínající vejce karety obrovské; známé to mořské želvy (víme). 
 

08B81A17-E556-4213-974E-42E885BFD8D0.jpeg

30203FC5-7CCF-47FC-B699-E025AF28C05C.jpeg

6A55A599-36D9-4751-92BD-ACBC3D6CD108.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě teda chutnají výhradně bramboráky který jsem nemusel klohnit sám - jak je člověk nažranej toho smradu ze smažení, není to ono. Takže radši švindluju a místo klasiky dělávám pečenou cmundu - jenže nad tou zas vohrnuje pysk starucha, které ta vůně dětství smrad přepálenýho tuku z pánve nejspíš chybí... :thumbsdown_anim:
Na tom neco bude.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...