Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Když sme u vobalovacího materiálu, už sem to tu sem několikrát dával — alternativa ke klasický strouhance, zbytek trojobalu zůstává.

Čerstvý světlý toušťák bez kůrky (Ölz rulezzz), parmazán, citrónová kůra a tymián. Všecko do kutru a rozmixovat do hladka.
Třeba takový řízečky z panenky v tomdle vobalený je nebe v hubě.

e582078d505e46c5beed54f7e598fe85.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Tom4 napsal:

Spíše bych to, když už tomu věnuješ takovou dobu, pekl zvolna tak na 110 až 120 stupňů pod alobalem a posledních dvacet minut zvednul teplotu na 180 bez zakrytí.

Dík za tip, vyzkouším 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My na ně chodili v Písku do masných krámů; taková úzká špinavá ulička mezi náměstím a boční ulicí. Byly božský!
Taky jsem je jako kluk měl nejraději s tatarkou, ale doma frčí klasika — domácí kečup, česneková pasta, dva druhy sýra (ementál, gruyère). Na foto koncovka (poslední kus, a můj jediný) jen s ementálem. 

12595021-A6D0-4CA9-8874-858687FCD963.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Maxel napsal:

My na ně chodili v Písku do masných krámů; taková úzká špinavá ulička mezi náměstím a boční ulicí. Byly božský!
Taky jsem je jako kluk měl nejraději s tatarkou, ale doma frčí klasika — domácí kečup, česneková pasta, dva druhy sýra (ementál, gruyère). Na foto koncovka (poslední kus, a můj jediný) jen s ementálem. 

12595021-A6D0-4CA9-8874-858687FCD963.jpeg

Recept by nebyl Maxeli ? Tož taky bych si dal ,mlask😋

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sichr. Už sem to sem myslim dával, ale opáčko je matkou moudrosti. 
Je to takovej můj merge dvou receptů. 
  
500g hladké mouky. 
0.3l plnotučného mléka. 
půl kelímku tučné zakysky. 
42g droždí. 
lžička cukru. 
lžička soli. 
  
Mléko, droždí, cukr = kvásek, nechat v teple 15-20min. vzejít. 
Přidat do mísy k mouce, spolu s zakyskou a solí, a spojit v těsto. 
Nechat přikryté odležet v teple 90min. 
Důkladně rukama propracovat na pomoučené desce. A nechat ještě cca 15min. dojít zakryté. 
Rozdělit na bochánky. 
Jednotlivě rozválet na tloušťku ~5mm. 
Smažit ve vrstvě rostlinného oleje, nebo sádla. Nebát se toho, langoš musí plavat!  
Voala. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, u jugošů, v masnejch, v budějkách na piaráku, v praze v modřanech u pošty, v brně u olympie, v krumlově na hornim náměstí na trzích, atd atd

Langošplaců moc nezbejvá, takže sem je před x lety vlastně ze zoufalství začal dělat doma. No každopádně zdravá svačinka na víkend je jasná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...