Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Já nedelal klasickej guláš. Děti ho moc nemusej, tak obměna je taková, ze k cibuli přidám buď celer, petrzel nebo porek. Maso zatáhnu vedle v pánvi. K zelenině v papinaku přidám maso a konzervu rajčat a krom soli a pepře vrchovatou lžičku uzeny papriky a vrchovatou lžíci sladky papriky, pak tak na 30-40min papinovat. Po otevření vytáhnout maso a zeleninu rozmixovat do hladká, vrátit maso a příloha dle chuti. Žádná mouka.
afff2d9f8a320de7c7cfc4df7d5e5458.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blog kde je původní recept vzala voda, tak to do weekend challenge zkusím z hlavy. Koupíš hovězí krk, smícháš sůl, pepř hladkou mouku, maso v tom obalíš, zprudka zatáhneš na tuku. Mezitím si nachystáš cibuli, česnek, mrkev. Maso vyndáš z hrnce, osmahneš zeleninu, přidáš k tomu rajskej protlak, a trochu guinnesse, až se odpaří alkohol, přidáš maso, zaleješ zbytkem piva, já přidal ještě pastu z habanera, a cca 3 hoďky dusíš. K tomu knedlík z hrnku.  

 

 

 

 

pjimage.jpg

Upraveno uživatelem honzyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tchýně poradila pro skladování česneku napichat ho na špejle. Otázka je jak dlouho takhle vydrží. U nás ta spotřeba je celkem velká, takže přes půl roku nepřežije žádnej.

Jinak díky za weekend challenge, dělal jsem segedín,ale absolutně to nešlo vyfotit,aby to nevypadalo jako že už to někdo jedl.

PXL_20210307_123220633.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toz dilo hotovo. Rychlejc nez sem myslel teda. Bezne delam gulas cca 8 hodin, todle bylo hotovy asi za 6.

Spravnej pomer papriky a chilli papricek je 1:1 :D
1f0b0371aeca297d83102971c6f4a07b.jpg

V tom kybli je vsecko z predchozi fotky, koreni navic, plus mrkev a petrzel na pulmesicky.

Po cca 4,5 hodinach tam pridam trosicku jisky a tak 3 lzice sladkyho kecupu. Pak pulku z toho vyndam do mixeru a rozesrajdim. Bez masa samozrejme. Pak to dam zpatky. Chytne to krasne kremovou konzistenci.
16b3b04f63c0ec2eef0d0bca1d28dcee.jpg

A je to i docela dobry :)
517bf6ccadeb25d029fa32b0891dc011.jpg

b2dff24dbab117a144e8122ff352b4a4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry za zpoždění, ale guláš má bejt uleželej 😉 Tentokrát poprvé z karabáčku a musím poděkovat za tip, to maso se na to skvěle hodí... Moje fíčury: základ dělám na sádle a přidávám trochu slaniny (neměl jsem ani jedno, ale špek z mangalice vyřešil obojí)... kmín jo, ale málo... kromě spousty cibule trocha česneku... po zarestování protlaku podlejvám červeným... kromě dobrý maďarský papriky taky trochu uzený... necelou hodinu před koncem přidávám pokrájenou červenou a zelenou papriku... ještě pozdějc trochu brambor (pro někoho asi zbytečnost a degradace guláše, ale přijde mi že ten škrob to trochu zahustí - nedávám mouku ani chleba, navíc to baštíme bez knedlíků)... majoránku nedávám. S manželkou vnímáme nepálivý jídlo jako promarněnou příležitost, tady jsem to vyřešil s pomocí mletých habaněro plus se tam vycachtaly dvě sušený morugy. Žena k tomu spíchla domácí chleby (škvarkovej a cibulovej).

guláš.jpg

chleba.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, krutor napsal:

Bohuzel gulas jsem delal pred tydnem, ale delal jsem v sobotu kotlikove chilli con carne. 😀 

Dneska hovezi veverka (hanger steak) s chimichurri.

E1A87030-ECB4-4785-B660-CDA60306D6BE.jpeg

AD477870-B6F5-49CB-B3C0-D3FFA83F1C41.jpeg

Zrovna po podobném kotlíku s trojnožkou pošilhavam a váham mezi 6 nebo 10 litry. Kolik má ten tvůj?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, kral083 napsal:

Zrovna po podobném kotlíku s trojnožkou pošilhavam a váham mezi 6 nebo 10 litry. Kolik má ten tvůj?

Ma 14L byl i s trojnozkou na lidl shopu za par korun. Pro me je to idealni velikost, varim vetsinou pro dost lidi a nikam ho nenosim. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem v prdeli. Na zdejší mistry se nikdy nedotáhnu a teď mi zespodu začal konkurovat Xeno 😩

Maxelovi chci popřát rychlou úzdravu (to jsem neznal, ale psala mi to naše pediatrička) a poděkovat za recept na utopené kuře. Pořádně jsem mu to osolil a přidal bobkový list a libeček. Maso jak dort, drželo pokupě, ale krájet se dalo lžící, výrazné a šťavnaté. Foodstyling jako vždycky u mě na pankáče, ale za tu chuť a konzistenci mě žena objímala s plnou pusou.

IMG_09032021_190721_(750_x_1000_pixel).jpg.adc8275badfc45d3a895ca134911a23f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...