Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, JoyStick napsal:

Jenze nemuzu prijit na to co. Fotky maj obri velikost, tak mozna zkusim zmensit pred uploadem priste. 🤔

Řešilo se to ve vlákně po přechodu na nový systém, zmenšit ideálně na 1000 pixelů delší strany. Potom nezasahuje při uploadu a fotky neupravuje systém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Maxel napsal:

To jsme na tom stejně. Melu vo tom určitě 2-3 roky, ale zatim skutek utek. 
Mam teda jednoho mrňouse v mrazáku, ale to se ani nepočítá. 
Mohli bysme se hecnout a spáchat to jako jeden z budoucích wkndchallengů 😉

Beru tě za slovo. Já teda doma velkohubě rozhlásil ženě, že příští víkend je humr...

A na zítřek jsem jí slíbil tatarák a k večeři bramboračku... Občas si říkám, jestli by to nemělo být naopak 😄 když já si u toho vaření tak nějak vždycky odpočinu.

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8 hours ago, Zeeberdee said:

rizek s lehkym videnskym salatem a Konrad...

 

Konráda jsem dnes ze zajímavosti koupil v Bille a musím říct, že velmi mile překvapil (12ka).

K tématu - dnes to bylo zdravější, tuňákový steak s hráškovým pyré. Jen mi ta bílkovina trošku zphotobombila záběr 🙂. Pokud máte někdo tip, jak smažit, aby ze steaku nepustila, budu rád!

 

2DBA43F4-5C8E-437A-B26F-44CF89E08DDF.jpeg

Upraveno uživatelem exell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, exell napsal:

 ta bílkovina

Zkontroluj si surovinu, ta ryba nejspíš bude styl Lidl, tedy se nejedná o čerstvou rybu, aleno zmrazenou, následně rozmrazenou, zavakuovanou a prodávanou chlazenou. Uznávám, mají to marketingově namakaný tak, že 9 z 10 lidí vůbec netuší že ta ryba takhle nemá být. 

Čerstvá ryba, která neprošla procesem mrazení tohle neudělá. I ta rozmražená ale jde uspokojivě opéct, chce to dost rozpálenou pánev, naplno pustit digestoř a jen minimum oleje na pánvi. Dej olivový, vydrží o něco vyšší teplotu než se přepálí. Doba opékání je opravdu krátká, jen zatáhnout, pár desítek vteřin z každé strany. 

Plus - nesolit předem, ale až na talíři, a rybu vytáhnout z lednice dopředu, nechat 10 až 15 minut při pokojové teplotě před opékáním. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...