Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Sichr. Ale je to super-simpl. Něco jako když ti zbyde vepřo-knedlo-zelo, a uděláš z toho takovej ten ultramix na pánvi. 
  
Tedy...
  
Libovolné hranolky. Domácí. Mražené. Mekáč má na poutine skvělý (KFC fuj). 

Gravy, neboli omáčka z výpeku. Máslo do rendlíku. Kolik másla, tolik hladké mouky. Metlou rozmíchat. Vznikne světlá jíška, kterou postupně zaliješ výpekem z kuřete. Konzistence tekoucího karamelu je cíl.
Moc nesolim, bo už je to slané dost. Občas dam splash worcestru, ale spíš ne.

Zbytky kuřete na kousky. A dál už je to vlastně volitelný. 

Já dával kousky rajčat, jarní cibulku a pažitku. Bejt to pro mně (a ne pro drahou), přidal bych ještě jalapeňo, srirachu, nebo jiný chilli. 
  
Pak už je to fakt simple. Vrstvení.
První jsou dycky hrany. Pak rajčata a jarní cibulka.
Maso a omáčka.
Repete všeho. 
Do trouby pod gril na pár minut, jen to všecko spolu prohřát. 
Nakonec pažitka jako toping. A kdyby zbyla, omáčku. 
Voala. 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že ve "wanabe-poutine" Maxela hravě trumfnu 😄 Ani bych to sem jinak nedával... To vzniklo tak, že děti se dožadovaly hranolek, tak jsem udělal jako vždycky domácí a špekuloval jsem jak si je vytunit. Takže opečená slanina, mozarella a navrch v rámci vylepšení nutričních hodnot vejce. Ano, tak trochu chybí gravy.

poutine.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi půjde ten gravlax i s jemnou solí? Nebo je to blbost? Hrubou jsem dneska nesehnal.

A neznáte někdo i variantu s koňakem? Měl jsem něco takového v Bergenu na rybím trhu a bylo to peckovni. Borec co nám to krájel říkal, že v tom je i koňak. Tak kdyby někdo měl vyzkoušeno tak pište.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...