Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

@Maxel podle fotky neupečených bych řekl řídké těsto? Tomu by odpovídalo i nevyskočení při pečení. Těžko říct takhle z fotek, vinil bych bílky nebo postup jejich zpracování.

Nicméně - tohle jsi zkoušel jestli ti jde?

20210523_194038_copy_643x825.jpg.e850d6841f75706f06374527681d707f.jpg

Normální pusinky, teda tyhle jsem líznul čokoládou (to se dělá tak že dáš pruh čokolády na bok cukrářského pytlíku, pak hmotu a jak to stříkáš na plech tak lezou mramorovaný). Vlastně rozdíl od makronek je ten že v nich nejsou mandle a samozřejmě nenechávají se schnout tak nemají lesklý povrch a naskočený límeček. Nicméně úkol je stejný, uvnitř nesmí být ani matlavé, nesmí se rozdrobit atd., ale na practice ideální.

Když jich uděláš moc, v zavřené krabičce při pokojové teplotě vydrží do sežrání. 

Bílky, cukr, žádný sraní, žádný náplně, pokusy jsou levnější a rychlejší. Když se povedou tak to jen zopakuješ s přidáním mandlí, jinej tvar a zaschlej povrch a tadadá -> makronka je na světě :)

Jak vyšlehat bílky s cukrem, jaký cukr, od začátku, postupně, naráz, rychle, pomalu . . . na netu mraky rad, orientuj se zhruba jako bys pekl dort Pavlova. 

Pak level makronky, ty madle fakt extra prosít a myslím že tam máš mandle namletý i se slupkama? Měly by být blanšírované, bez slupek. A do ušlehaných bílků vmíchat jen lehce, teda spíš ani nemíchat, jen jakoby lehce přeložit.

Mimochodem další variaci můžeš otestovat pařížské rohlíčky, je to némlich to samý (skoro, šlehá se to na teplo ve vodní lázni), jdou do toho mleté prosáté lískové oříšky, tvar oblouček, pečení bez sušení, ale i tak naskočí dole límeček, protože než nastříkáš tři plechy tak to stihne trošku zaschnout a pak skáčou nahoru potvory.

Někde mám foto od Vánoc, yes, našel:

20201213_131943_copy_1498x1653.thumb.jpg.6fdece0b8508eed705e86bde250d6079.jpg

tady už jsou upečené rohlíčky s krémem nahoře, zbývá potáhnout čokoládou :)

Variací je mraky, zkusil bych z toho něco co se ti líbí (pusinky, Pavlova, rohlíčky) jako předstupeň makronek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tom4 Máš recht. Blbá konzistence. Měl sem si nejdřív sníh smíchat s mandlovou moukou, a pak teprv dělit na jednotlivé druhy; udělal jsem to právě naopak. 
Jahodový nevyšly vůbec, ty sem rovnou z plechu poslal do Austrálie. 
Jinak mouku sem bral na Rohlíku, Allnature, nepíšou ale jestli byla se šlupkama. Příště si namelu vlastní. 
  
Dík za tip na další cukrařinu. Dam si pár dní voraz, a zkusim... druhej pokus dam makroncům, pak uvidíme 😉

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Makronky bych taky řek řídký těsto, ale dělal sem je všehovšudy 2x, takže vim hovno :)

Já si tak nějak udělal udírnu z jedný místnosti, bo blbej větrák.
Zas sem dělal chlebíčky, tentokrát sem tak zkušebně zmuchlal pečící papír a udělal tomu v pekáči takový hnízdečko a vylezlo to docela pěkně do vejšky.

Z kila mouky taková menší mistička :) 

IMG_3953.thumb.jpg.320e765b2277fb97500426dc76bebaae.jpg

A z teho 2 takový bochníčky.

IMG_3966.thumb.jpg.9b1a8f9511dcf60657abbd95c542f779.jpg

Pak taky nějaký to maso různě namarinovaný. Drumsticks nasucho a kuřecí ploutve v ostrý se sirachou a medem. Paradoxně ostřejší jsou ty palice :D IMG_3935.thumb.JPG.5f1263aaf7b8e4e8e382ea20a3c58c4a.JPG

IMG_3972.thumb.jpg.e72b66b70c0d25f18944ac2b523118e8.jpg

IMG_3975.thumb.JPG.eb869ac9af0a207da479fb3d7165ac77.JPG

 

IMG_3944.thumb.jpg.70b3598ee3b3503d577d90aa22d849d1.jpg

No a klasicky těstoviny bo bez těch neumim žít. :) 

IMG_3951.thumb.JPG.1825b3bc015b0e0b4098b3976963f2dc.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Maxel napsal:

Jo. To by mě asi vodvezli. 
.  
.  
.  
.  
.  
Sranda stranou. Todle je vážný téma. Sem z toho dost nasranej. 
Zkušenější... co se(m) posralo?

U nás makronky umí každý pískle. Romanova dcerka 😂 gymnazistka v kvartě , tak co vyšiluješ? 
edit: ona teda nepeče. Jen se nudila a napadlo ji, že by zkusila makronky. Když jsem pochyboval, jestli nechce zkusit něco jednoduššího, že vyhodit suroviny za tři kila je zrochu nerozum, tak se na mě podívala s velkým despektem😂😂
 

E546B1B0-9C33-4FCB-ABC2-21476F675060.jpeg

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Roman I. napsal:

U nás makronky umí každý pískle. Romanova dcerka 😂 gymnazistka v kvartě , tak co vyšiluješ? 
edit: ona teda nepeče. Jen se nudila a napadlo ji, že by zkusila makronky. Když jsem pochyboval, jestli nechce zkusit něco jednoduššího, že vyhodit suroviny za tři kila je zrochu nerozum, tak se na mě podívala s velkým despektem😂😂
 

Neser 😜

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 5. 2021 v 19:23, atim napsal:

Tak vám do té vysoké kulinařiny hodím vidle a to doslova, kamarádi sekali trávu na zahradě a pekli buřty, já k snídani KSV - knedliky s vejci, to jsem měl asi naposled za Husáka, no dalo se to...

No konečně haute cuisine! My jim to tu rozbijem, piškotům!

Já jsem vejce taky "přetáh", ale vylepšuju to domácím kvašeným zelím s brusinkama...

ksv.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KSV jak píšeš je moje dětský jídlo, dycky sem je dělal do zlato-křupava a až pak vejce a k tomu mlíko, jej to se mi zastesklo, dělám dneska svíčkovou tak snad zbydou knedle, a hned si je udělám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...