Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Já beru nejčastěji od Rohlajze, maj teď nově privátní značku MASO!, a celkem spokojenost. Zrovna ten bůček na foto byl odsud, krásnej kilovej kousek. 
Když mam cestu, stavim se v Meatpointu v Dejvicích. 
Anebo když jedu z HK, beru to přes Kbely; řezník vedle Billy. 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podělím se o dva tipy co se týkají kuřete. Kupuju celé, za tři minuty to mám rozhozené na prsa, stehna, křídla, skelet, tip 1., sami si to zvažte a spočítejte, budete koukat. ;)

Stehna budou pečený k cuketovýmu ratatouille, prsa padly na Ondráše, skelet jde na vývar.

Proběhl jsem zahradu, tip 2 zní na kuřecí vývar mrkev a cibuli rozkrojím a na kapce oleje opeču hezky do zlatova, naleju studenou vodu, přidám zbytek ingrediencí. Poté klasika, přivést k varu, stáhnout na minimum, nechávám cca 2 hodiny, vypnu, příklopí. poklicí a necham ještě hodinku na plotýnce. Vývar báječnej, po opečené zelenině chytne barvu do žlutozlaté, chce ro šetřit tim olejem aby to nebylo mastný, kdyžtak sebrat.

 

 

20210709_163528_copy_711x905.jpg

20210709_120308_copy_629x729.jpg

20210709_163551_copy_756x1008.jpg

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky kuře skoro zásadně celý, a rozbourat. 
Jen skelet, spolu s špičkama křídel a dalším “odpadem” nasolim, hodim na pekáč do trouby, upeču, maso oberu, smícham s výpekem a přidam rejži. Děcka se toho dycky nemůžou dočkat. 
Ale ten vývar takle prubnu. Thx

Tom Kha Gai operation finale. 
S čerstvym koriandrem je to nebe v hubě. 
Sice je to spíš podzimní polívka, ale když ji miluješ… :)

F00145CA-232E-48C3-A439-4C8621EDC911.jpeg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja delam 53 stupnu, pak rovnou na dreveny prkynko jeste hodne popeprit, posolit a na to dva tri platky masla, nechat odlezet 10-15 min volne pod alobalem - teplota stoupne jeste tak na 62-63 stupnu, pak teprve krajim… odlezeni je dulezity, aby ti pak maso nepustilo moc stavy, ale to co stejne vytece, sleju z prkynka a zakapu nakrajene maso - nic nesmi prijit nazmar.
Jinak na grilu dej velkej pozor na teplotu peceni - zkus to udrzet, pokud mozno konstantne kolem 140 max 160 stupnu neprimo - nesmi to vylezt moc rychle, na kilo masa bych urcite nedelal pod 30 min, spis tak 40. jinak budes mit hodne propeceny kraj a maly ruzovy stred.

mala inspirace z lonska:

b3d72b30a70e398d35c21426b43019ee.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry to bylo, malinko jsem to pretahl, ale i tak mi to manzelka nejedla ze je to krvavy, se poseru 🙂 

Maso nic moc, celkem slachy a nepravidelny, ani svazani moc nepomohlo, priste musim vybrat lepsi kousek

3B4893E6-6A67-4710-A382-23008235B6DA.jpeg

3F965FF1-489C-4923-A3AF-FAFDA0670807.jpeg

Upraveno uživatelem Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...