Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Dobry to bylo, malinko jsem to pretahl, ale i tak mi to manzelka nejedla ze je to krvavy, se poseru  
Maso nic moc, celkem slachy a nepravidelny, ani svazani moc nepomohlo, priste musim vybrat lepsi kousek
3B4893E6-6A67-4710-A382-23008235B6DA.thumb.jpeg.f77918a36705b48bd4220d15eba33077.jpeg
3F965FF1-489C-4923-A3AF-FAFDA0670807.thumb.jpeg.600da3602d3b276957120d1396302d5d.jpeg

vnitrni barvu mas dobrou, jen kurcicka je takova svetla, priste nejdriv zatahni na prudkem ohni ze vsech stran (1 min z kazde strany staci). Klidne pak dej na par minut vedle, nez snizis zar v ohnisti, nebo prenastavis na neprimo - na vysledek to nema vliv.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem naložil, na zejtra. 
Worcestr a bílý pepř je klasika. Místo anglické hořčice sem dal medový dijon, a olej je oliváč s lanýži. 
57707F3D-F517-43DB-8B46-D464079A78A7.thumb.jpeg.7af66954554fe54d41592edb9c2e2f52.jpeg

paradni maso, to bude dobrota…
jak koukam na ingredience, tak bych ti doporucil jednu malou zmenu - sezen si lepsi worcestr, pouzivam Lea&Perrins, chut je uplne jinde…

3f06a99de7b1c3f754f4c77f00b3d4ce.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem zatahoval na panvi, asi malo.
ale chutove je to fajn, jen to mam tezky protoze draha polovicka moc maso neji, roastbeef vetsinou da, ale studenej, teplej byl asi moc :-))

jen vydrz, chce to zkouset porad dokola, ja byl spokojenej az tak na 10. pokus :-)
Je zajimavy testovat ruzny druhy masa - v makru maji stareny jihoamericky kousky na mokro, maxel ma evidentne neco lokalniho stareneho na sucho.
Rozdil v tom clovek pozna, suche zrani ma podle me intenzivnejsi chut, nepusti tolik stavy, ale moje zkusenost je, ze je velmi nestabilni kvalita - u reznika ti toho napovidaji, ale skutecnost poznas az na taliri. Reseni je si to dovystarit sam, ale na to nemam nervy. S tim jihoamerickym je to vic na jistotu…
Kazdopadne rodina to zbasti vzdycky… dokonce uz i ty mrchy deti…

Co k tomu delate za omacky? U nas nejvic jede klasika peprovka a pak taky chilli-med…
Kdyz je nouze, tak bodne i kupovana Mississippi BBQ sweet&spicy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja delal tatarku a dijon-med plus hranolky.

ja to stareny moc nemusim, uz jsem se parkrat spalil, bylo to takovy navinuly a to nedavam. Mel jsem rostenou ze supermarketu a nic moc, priste reznik. Tu worchester musim koupit taky, mam obyc a je to na prd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tom4 Vypadaj luxusně, koukám že tam dáváš aj sladkou kořenovku, poděl se o recept na nálef, taky mě to čeká ve většim teď :)

@Maxel Začínám Tě podezřívat, že si pěstuješ ten šnitlik jenom v rozměru "ultratubus" na zdobení :D Jináč to vypadá skvěle. Co dáváš do tý domácí tarter? Vokurku, šalotku, česněk? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voe, taky tydle dekorační kousky dycky dloooouho vybíram 😂
Popravdě je pažit doma hodně v permanenci, univerzální bylina. 

Do tatara dávam… samo domácí mayo, šalotku, cornichony, medovej dijon (ždibek) a lžičku javorovýho sirupu; máme tam rádi lehce nasládlej vocas. Občas na posílení chuti lžíci japonské mayo, aka Kewpie; tentokrát tam byla. 
Česnek(ovou pastu) dávam jen když chci jít spíš směrem aioli. 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...