Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, moco napsal:

Slaninu ti neporadím, tu si vychytáš sám, ale ja když dělám carbonara, tak si před scezením těstovin naberu do hrníčku tu vodu, v které se vařily a tou vodou a ještě rozehřátou sklokeramikou pak dolaďuju konzistenci výsledného produktu. Pak je to pěkně smetanové. 

Přesně tak - Taloši používaj vodu z těstovin jako další vývar 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Maxel napsal:

Čevapi z mangalice. Steakové (nebo taky f&ch) hrany. Ajvar. Domácí tatar. San marzano s červenou cibulí. 
Letos bude léto na maltě, aspoň takle summer holiday vibes. 

F4BE38E6-E505-4516-9988-C2404E6E439F.jpeg

0C6DBE59-9AAF-407D-8F73-8D21C3FE70C0.jpeg

Co davas do masa? Taky budu vecer delat neco z mletyho …

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bob Prakticky nic moc dalšího. Maso vepř/kráva v poměru 60:40. Sůl. Bílý pepř. 
A pak vývar z česneku a šalotky = 4-5 česneků nasekam najemno, k tomu větší šalotku. Dam do rendlíku a zaleju cca deci vody. Necham bublat na sporáku na nižší fojr cca 10-15min. Přecedim, vývar necham zchladnout a pak zamícham do masa. 
Česnek s šalotkou pak použiju do domácí tatarky.

Čevapi možno samo smažit, ať na pánvi nebo ve fritu (tak to dělaj hrvati), ale raději je peču v troubě — docela zprudka, na 190-200st. “do zlatova”. Vepřové z mangalice je docela tučné, proto maso zůstane šťavnaté a nejni to až tak kalorická yobovka. 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci včera jsem dělal pepřovou omáčku a zdá se mi z toho zavařeneho pepře nevýrazná, přidáváte i mletý pepř např. ten čtyřbarevný z mlýnku? Nebo podrtit část toho zavařeneho ?

nepridavam nic, nevim podle jakeho receptu jsi vajir, mozna to chce jen trochu poladit… :-) uz jsem to tu myslim jednou psal - pepr vylejt do cedniku, proplachnout vodou, scedit, hodit na suchou panev, prazit, dokud kulicky nezacnou poskakovat a praskat, zalejt bilym vinem a pomalu varit do mekka, v pulce vareni pridam i silny hov. vyvar nebo na prasaka v nouzi malou lzicku toho gel. bujonu, stahnout plotnu, prilit smetanu - max. stejne mnozstvi jako je v panvi, spis min, jen prohrat - nevarit!, vypnout plotnu, nahazet tam par malych orisku masla, pomalu michat, dokud se maslo nerozpusti a vychladi omacku - zaroven ji zahusti do kremova. nakonec posolim dle chuti, nekdy ani to ne… pokud pozdeji ohrivas - tak opatrne, vzdy jen do nizke teploty, nikdy nevarit, at se ti nerozpoji a nezdrcne. na nevyraznou chut si u mne jeste nikdy nikdo neztezoval…
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=22496]Bob[/mention] Prakticky nic moc dalšího. Maso vepř/kráva v poměru 60:40. Sůl. Bílý pepř. 
A pak vývar z česneku a šalotky = 4-5 česneků nasekam najemno, k tomu větší šalotku. Dam do rendlíku a zaleju cca deci vody. Necham bublat na sporáku na nižší fojr cca 10-15min. Přecedim, vývar necham zchladnout a pak zamícham do masa. 
Česnek s šalotkou pak použiju do domácí tatarky.
Čevapi možno samo smažit, ať na pánvi nebo ve fritu (tak to dělaj hrvati), ale raději je peču v troubě — docela zprudka, na 190-200st. “do zlatova”. Vepřové z mangalice je docela tučné, proto maso zůstane šťavnaté a nejni to až tak kalorická yobovka. 

tak to ma byt, cevapi jsou jen jedny a to s cesnekovym vyvarem, soli a trochou pepre!
nechapu proc vetsi i mensi prodejci koreni davaji do smesi na cevabcici mletou papriku, tymian, novy koreni, chilli, petrzel a jine chujoviny, kde na to prisli?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Robero79 napsal:


nepridavam nic, nevim podle jakeho receptu jsi vajir, mozna to chce jen trochu poladit… 🙂 uz jsem to tu myslim jednou psal - pepr vylejt do cedniku, proplachnout vodou, scedit, hodit na suchou panev, prazit, dokud kulicky nezacnou poskakovat a praskat, zalejt bilym vinem a pomalu varit do mekka, v pulce vareni pridam i silny hov. vyvar nebo na prasaka v nouzi malou lzicku toho gel. bujonu, stahnout plotnu, prilit smetanu - max. stejne mnozstvi jako je v panvi, spis min, jen prohrat - nevarit!, vypnout plotnu, nahazet tam par malych orisku masla, pomalu michat, dokud se maslo nerozpusti a vychladi omacku - zaroven ji zahusti do kremova. nakonec posolim dle chuti, nekdy ani to ne… pokud pozdeji ohrivas - tak opatrne, vzdy jen do nizke teploty, nikdy nevarit, at se ti nerozpoji a nezdrcne. na nevyraznou chut si u mne jeste nikdy nikdo neztezoval…

Chyba byla asi na mé /teda ženiné straně/, zavařený pepř restovala na troše oleje 🙂 Takže příště nasucho,no 😜

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 1. 2022 v 11:09, Spongebob napsal:

byl jsi nedávno v Německu předpokládám :D  vypadá to ale moc dobře. Né uplně fit :D ale dobrý to určitě bude.

Spíš dávno, ale byl, a zůstalo to ve mě 😁 Náhodou, mouka byla použita hladká celozrnná, a strouhanka kukuřičná/klasická, takže jakoby zdravé 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


tak to ma byt, cevapi jsou jen jedny a to s cesnekovym vyvarem, soli a trochou pepre!
nechapu proc vetsi i mensi prodejci koreni davaji do smesi na cevabcici mletou papriku, tymian, novy koreni, chilli, petrzel a jine chujoviny, kde na to prisli?

Máš pravdu…vždycky jsem do toho taky cpal všechno možný, ale potom co jsem to dělal s tím česnekovým vývarem podle jednocho Chorvata z Youtube, tak je to úplně top ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...