Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Pořád kulinářsky stagnuji, ale dnes U Matěje sympatická kuchyně, a výborný servis 👌🙃

IMG_20220802_133142.jpg

IMG_20220802_124348.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se dnes zkusil posunout kousek směrem Španělsko (aneb malá vzpomínka na koronáčové domácí obžerství, na čančání ala Maxel nemám morální sílu) - vepřové ragů s chorizem, čerstvýma rajčatama, olivama a česnekem po 6 hodinách v pomalém hrnci, se 40 minut na 160°C pečenýma rozmarýnovýma erteplema...  :cheff:

image.jpeg.6a5f7d0d6c1fc0a4c176d6507860b391.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 8. 2022 v 12:35, Maxel napsal:

Konfitovanej česnek s chilli. Taková blbost, a přitom neskutečná pecka. 
Máznuto na focacciu, spolu s  karamelizovanou cibulkou a solí. Víc netřeba. 

4B0ED016-5ECB-4E3C-AD96-9E604D9BD6B4.jpeg

88A94725-1CA2-46CE-9808-DB2C97D0999D.jpeg

Vypadá to parádně, recept by nebyl, prosím? 🙂 Díky & dobrou chuť!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nizkotucnytvaroh Easy-peasy ;)

Oloupeš česnek. Množství vodevr, já dal tři paličky. A takový ty chytrý videa kde stačí protřepat stroužky ve sklenici… ani howno. Pěkně růčo! 
Do libovolné zapékací misky pošleš oloupaný česnek, zaliješ oliváčem a doplníš libovolným garnishem — od bylinek, po chilli. 
Dáš péct na 120st. 90min. Doporučuju misku ještě dát na plech, kdyby to někde vyteklo, ať nejni zayebaná celá trouba. 
Po hoďce a půl vyndáš, česnek sliješ (olej nevylejvat, lahoda třeba na pečené brambory), a máš vlastně hotovo. 
Namazat 3-4 stroužky na chleba, posolit. Maňána ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem líčka na víně trochu jinak, odpočaté po zatažení v alobalu, a po zarestovani základu, jen tažené dlouho v nízkém (za)pékáčku. Kvalitní protlak, portské, nové koření, čerstvý rozmarýn, tymián & majoránka. Brambora pečená v alobalu, a pak rozstouchnuta, stejně jako celer, který byl po dopečení nastrouhaný k bramboru. Sůl, pepř, a voilá. Na to, že jsem úplně zapomněl na máslo, je omáčka výborná, jak konzistencí, tak chutí. Nakonec líčka jednou na plátky, jednou klasika, což s fakt ostrým nožem i jde, a líbí se mi to víc než celá flákota na talíři 😁 jo a petrželový chips, abych zužitkoval zbytky.

IMG_20220810_122746_compress72.jpg

IMG_20220809_201459_compress28.jpg

IMG_20220809_200739_compress26.jpg

Upraveno uživatelem nizkotucnytvaroh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, nizkotucnytvaroh napsal:

Zkusil jsem líčka na víně trochu jinak, odpočaté po zatažení v alobalu, a po zarestovani základu, jen tažené dlouho v nízkém (za)pékáčku. Kvalitní protlak, portské, nové koření, čerstvý rozmarýn, tymián & majoránka. Brambora pečená v alobalu, a pak rozstouchnuta, stejně jako celer, který byl po dopečení nastrouhaný k bramboru. Sůl, pepř, a voilá. Na to, že jsem úplně zapomněl na máslo, je omáčka výborná, jak konzistencí, tak chutí. Nakonec líčka jednou na plátky, jednou klasika, což s fakt ostrým nožem i jde, a líbí se mi to víc než celá flákota na talíři 😁 jo a petrželový chips, abych zužitkoval zbytky.

IMG_20220810_122746_compress72.jpg

IMG_20220809_201459_compress28.jpg

IMG_20220809_200739_compress26.jpg

Jak s ostrým nožem? Vždyť líčka jsou tak rozpadavé maso, že se dají krájet lžící.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto, jak se to rozpadá, je umění to nakrájet, a ne rozdrobit 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...