Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Jak Roman dával ten kvasící web, tak tam už jsem bloumal před časem, v zásadě je tam dost informací odkudkoliv. Za oko mě chytalo oddělení ovoce, kde je mj. meloun. 

Tak jsem si jeden nasladko udělal po svém, recept je derivát z více zdrojů, strašná kravina, ale pobavilo.

Takže slupka z melounu se nevyhazuje.

Škrabkou sundat zelenou, bílou nakrájet, kolik melounu tolik cukru, trochu vody, lžičku sody a vymačkat citrón. Hodinu vařit.

A fakt, tvl, zesklovatí, zežloutne, změkne. 

Čumím.

2071067595_IMG_20220816_193330395_HDR2_copy_713x1024.thumb.jpg.56ce5e0d9e3b581e5d8859bdac378ddc.jpg

833030886_IMG_20220816_213903982_HDR2_copy_738x1024.thumb.jpg.6f7118cdfa4f7fd487e3779ea76ca816.jpg

Pár postřehů - sladké je to až až. Ochotně to bere chuť citrónu, takže bych se vůbec nebál bergamotu, limety nebo pomeranče. Vychlazené je to dobré, ke kozímu sýru s pár oříškama perfekt. Zbytek sirupu co z toho je se dá použít jako normální sirup na pití. Zbytky červené dužiny zůstanou červené, lepší je tedy čistá bílá.

Dovedu si to představit pomleté na jemné šajbě a připravené jako klasická marmeláda. S tím pomerančem. 

Slupka z melounu. 🤣 Jako fakt. 

1486051613_IMG_20220817_081359776_HDR2_copy_1024x852.thumb.jpg.63156d87971a71df29fced3037ca5d75.jpg

Jo a nikdo nemá šanci poznat co to je. ;)

A komu se s tím nechce j.bat doma, zajede si na Kypr a koupí si to hotový jako "karpouzi glyko". 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, tak tohle je dobrý tak do žumpy.

Když otvírali Olomouc tak jsme si říkali že to je mazec, každá návštěva byla super, byť bylo jasné, že kvůli servisu tam ta hvězda nebude, na Michelin je potřeba kompletní "Entrée" včetně obsluhy. Ovšem člověk fandí, třeba to není jeho poslední restaurace a dá se udělat spousta věcí a pouze sky is the limit.

Nicméně nic dalšího nepřichází, jen reality show, TV pořad a evidentně místo aby se držel vařečky tak dává přednost rychlým penězům. Davy to chtějí, davy to zaplatí, i kdyby to byl úplný nonsens a úplně proti tomu co člověk léta razí. Doufejme, že mu to v příští reklamě co já vím třeba na"real fresh" mraženou pizzu po boku Michala Davida v Pennymarketu bude zase slušet. Zítra bude koukat v bulváru vedle Agáty a hotovo. 😂

Smutné, hodně smutné.

Zase je pravda, že takto se profesně shodit umí málokdo. Byť si to finančně rozhodně může dovolit. Jako by měli McD stejný marketing jako třeba Mondelez, to je úplně jak přes kopírák. Nyní držme minutu ticha za piškoty 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Tom4 napsal:

Mno, tak tohle je dobrý tak do žumpy.

Když otvírali Olomouc tak jsme si říkali že to je mazec, každá návštěva byla super, byť bylo jasné, že kvůli servisu tam ta hvězda nebude, na Michelin je potřeba kompletní "Entrée" včetně obsluhy. Ovšem člověk fandí, třeba to není jeho poslední restaurace a dá se udělat spousta věcí a pouze sky is the limit.

Nicméně nic dalšího nepřichází, jen reality show, TV pořad a evidentně místo aby se držel vařečky tak dává přednost rychlým penězům. Davy to chtějí, davy to zaplatí, i kdyby to byl úplný nonsens a úplně proti tomu co člověk léta razí. Doufejme, že mu to v příští reklamě co já vím třeba na"real fresh" mraženou pizzu po boku Michala Davida v Pennymarketu bude zase slušet. Zítra bude koukat v bulváru vedle Agáty a hotovo. 😂

Smutné, hodně smutné.

Zase je pravda, že takto se profesně shodit umí málokdo. Byť si to finančně rozhodně může dovolit. Jako by měli McD stejný marketing jako třeba Mondelez, to je úplně jak přes kopírák. Nyní držme minutu ticha za piškoty 😁

+1 !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Maxel napsal:

@Tom4 Touché 😂👏 — dobře napsáno! Je to docela škoda, měl myslim celkem dobře našlápnuto.
Sám jsem byl v Entrée jen jednou, ale zážitek to nebyl vůbec špatný; pravda taky drahně před celým tím MS cirkusem a McD-postapo fází. 

Normálně bych se nebál srovnat jídlo až na úroveň Fieldu, jasně, není tam těch několik extra jako u Radka, ale je to tam. Třeba se odtamtud vyškubne nějaký talent co si to udělá po svém.  ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě osobně, je Entrée srdcovka, servis byl za mě vždy na jedničku, většinu servisu znám osobně, a Ti lidé fakt makají x hodin denně a snaží se dostát svému stínu, nicméně spojení s McD krom osobního marketingu a financí, mi také nedává smysl. Je to škoda Přemek je Sympaťák a Entrée bylo na cestě k výšinám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby to nevyznělo špatně, ten servis je tam moc dobrý. Jen na * musí být uchopený trošku jinak. Ale pokud tam ta ambice není nebo nebyla tak úplně v pořádku.

Mimochodem, pracovat v takové restauraci je neskutečná makačka hlavou i rukama. Nedá se to srovnat absolutně s ničím jiným v gastru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@honza71Urcite to vymejsleli lidi co maj ten marketing vic vymyslenej, nez my:) Ja u Forejta parkrat zral, blby to nebylo, mekac si dam taky s chuti.. prusecik se na prvni pohled hleda blbe, ale kdyz si vemes Masterchefa, tu dalsi show s Kasparkem a Puncocharem, zpivani a tak, proste kucharska celebrita. Tak koho jinyho uz to nechat delat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Micey napsal:

@honza71Urcite to vymejsleli lidi co maj ten marketing vic vymyslenej, nez my:) Ja u Forejta parkrat zral, blby to nebylo, mekac si dam taky s chuti.. prusecik se na prvni pohled hleda blbe, ale kdyz si vemes Masterchefa, tu dalsi show s Kasparkem a Puncocharem, zpivani a tak, proste kucharska celebrita. Tak koho jinyho uz to nechat delat..

Vsak pisu, ze jsem zmatenej 😀 Marketaci musej dodat vysledky, jinak maj priste utrum.

Ja na telku nekoukam, takze ty porady, co ho delaj "slavnym" jsem nevidel. Nebejt ta reklama tady, tak o ni taky nevim. Do McD vlezu urcite mene nez 10x za rok, a pokazde je to proto, ze se potrebuju "extremne" rychle najist. S chuti na neco to nema nic spolecneho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím gurmánov,a prosím o radu na mobilnú záhradnú pizza pec.Nechcem nič čo treba betonovať ,ale ani plechovku za 500 €.Dajte nejaký tip z vlastnej skúsenosti.Cena nerozhoduje,ale viac ako 3000 za komplet🍕pec by som nerád solil.Ďakujem za každú radu,a želám dobrú chuť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...