Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Větrníky vypadají taky libově! Dneska zbytky ze včera, a skoro medium roštěnec.

IMG_20220923_142737.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Spongebob napsal:

Jo tak ta vypadá luxusně :) jen je třeba to raděj dýl povařit.

no, to jsem právě asi neudělal. dal jsem tomu 45 min v papiňáku a druhej den takovej divnej pocit.. ale dobrý to bylo moc a přežil jsem :)

Upraveno uživatelem montemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hehe, taky dneska kuře s bramborem.

6 hodin na 90° konfitovaný čtvrtky kukuřičnýho kuřete, dotažený pak pod grilem na křupavou kůžičku, k tomu brambory, napřed upečený v alobalu v troubě společně s tím konfitem, nakrájený na plátky a zapečený se smetanou a sýrem. 

20220925_173832-COLLAGE.thumb.jpg.bcdb63dc5fe3ef41f45ee4c34a5826a1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fokáča bezvadná :)

 

Dal jsem dva kelímky obyčejného sádla co jsem koupil ale bylo to málo, takže jsem to dolil litrem slunečnice. Ve výsledku kuře chutná jako kuře a vypečená kůže jde cítit a chutná po tom sádle teda dost, to zase jo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Prosím o radu. V demižónu jsem prohnal alkoholovým kvašením 5 l chilli omáčky, potom jsem jí 14 dní v aerobně octovatěl. Nyní se chystám jí dochutit, a nalít do lahviček placatek a pak pasterizovat. Problém je v tom, že je poměrně řídká. A dlouho se mi ji svařovat nechce, chtěl bych ji jen krátce provařit a a zahustit jemným kukuřičným škrobem. Ale já s ním vůbec neumím pracovat a bojím se, a že netrefím poměr k dosažení konzistence šampónu nebo tam budu mít cucky. Měl byste někdo radu? Děkuji uctivě. 
edit: jde hlavně o to množství. Jsem připravený udělat 5 dávek po 1 l, ale drbat se s malými dávkami se mi věru nechce. A taky nemám zkušenost, kdy přestane ten škrob  houstnout.  A aby nebyla bezva horká omáčka, ale po vychladnutí tmel nebo lepidlo.

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš doma pudinkovej prášek?  Máš.

Pudink z toho uvařit umíš? Umíš.

Je na tom napsaný kolik to váží a na kolik to je mlíka? Je.

Čistej škrob. Takže víš postup a víš poměr kolik škrobu udělá z mlíka hutnej pudink. A ty chceš konzistenci řidší, takže jenom snížíš poměr škrobu k tekutině.

 

Pokud ho rozmícháš ve studeným a pak přidáš do teplýho tak hrudky nehrozí. Dej klidně méně, protože operaci zahušťování škrobem můžeš v případě moc tekutého výsledku bez obav zopakovat. 

Edit.

po nalití rozmíchaného škrobu do horkého to zhoustne po dosažení varu, stáhnout, dál nevařit, už to víc nezhoustne

než začneš dej do mrazáku malej talířek, pak na něj dej lžíci hotového výrobku, ten vlastně hned zchladne a to je výsledná konzistence, nezapomeň že dohustit to můžeš znova

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome, tak jsem nakonec škrob nepoužil, ale zariskoval s xantanem. 1 g do mixéru, když jsem mixoval 1 l a řídké majdy. Vyšlo to báječně. Jsem hrozně nadšený z celého procesu.A musím se poplácat po rameni, protože na prvotinu to dopadlo úplně parádně s vědomím toho, že se za ten měsíc přípravy mohlo posrat kdeco.A musím se poplácat po rameni, protože na prvotinu to dopadlo úplně parádně s vědomím toho, že se za ten měsíc přípravy mohlo posrat kdeco.

E238C994-3BD2-4D5C-9098-91A89AE03D9C.jpeg

DC10807C-474D-4770-B925-98A8657EE806.jpeg

FF88852B-13AE-40B4-88BD-B7140D72F043.jpeg

 

B5FB604C-CBAB-4BB6-8C97-C5B8146944D5.jpeg

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...