Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Šmarjá Radku, takovýho studia, shánění, pitvání bzobratlých potfor, hodiny klohnění a aranžování té špécie  :notworthy:

 

...No a výsledek jak kdybych viděl u nás: děcka hned zkraje votrčej rypák že mořský červy nežerou, zatímco drahá polovička po pár soustech taktně naznačí že "se dneska asi nějak přejedla v práci" a že "jen z té hory nádobí je jednomu šoufl"  :sick01:  :death:

Prostě nevděk kulinářským světem světem vládne - nezbývá než doufat že si Tom rozjede další Ristorante a jednoho hezkého dne nám zas uspořádáte "školení"  :P

 

Edit: Koukám že je nás tady víc s podobnýma chutěma - jen tak dál, rád vypomůžu...  :speak_cool:  

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to stejně ...

Jo, do Tesca jen v noci, když jedu z práce, tak to vytrhne trn ...

 

Píšu si ;)

Chtělo by to zas nějakou akcičku, zavařil bych si...

 

Hm. Tak si pronajmeme nějakou větší chajdu, co?

Hmmm, to zní, jako super nápad, hoši.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxel: Díkes, myslíš takový ten "farmářský" obchod ve KBelích? Asi jo, že? Jinak v Globusu mě dožrali, dvakrát jsem tam koupil údajně maso z mladýho kusu a byla to hrozná žvejka. Teď mě dorazila baba na Zličíně, když si řekla za nakrájení dvou plátů steaků prachy navíc, ty vole to jsem myslel, že špatně slyším ... bohužel je to realita tam, kde je svět v pořádku.

Je to přímo řeznictví, mezi Billouma tim farmářskym. Je to hodně malý a lehce přehlédnutelný. Jezdim kolem pár let a teprv před pár měsíci si toho všimnul.

 

--

 

Jinak ta chata vypadá libově! Jsem pro. Kuchyňka sice mrňavá, ale to pude :)

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to tak hrozný, jak to možná vypadá. Vlastně jedinej zádrhel vidim v plnění - 1) to jde k*revsky blbě, kor když jsou ty potvory fuckt malý ; 2) naplnit to tak akorát, aby to nemělo snahu na pánvi vyběhnout ven a pořádně zalígrovat páradlem.

 

Good luck a směle do toho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje žena to měla stejně, když jsem se poznali a teď to dlabe až se jí dělaj boule za ušima :)

 

Tenhle víkend bude ve znamení vody - dneska na takový pozdní oběd máme tataráka z lososa, mini toasty (Active) a salát.

 

Postup (na cca 400g ryby) jednoduchý:

1) losos bez kůže, nakrájet na drobno a ještě důkladně prosekat na prkně

2) šalotka nadrobno

3) nasekat kopr a takových 7-8 kapar

4) vše do misky, zakápnout oliváčem a řádně promíchat

5) přidat jeden žloutek (nemusí být)

6) lžička dijonské, šťáva z půlky limety

7) dochutit solí a pepřem

 

Salát jsem dal římský, baby špenát a rukolu. Bon apetit.

 

9b2c7dd7979ac0d32a3d01f89bac8c9b.jpg

 

7b93dd209d73fd35fd703813c9a1610e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Variace na španělskou paellu. Stejně jako naší svíčkové se dělá iks druhů, proto bych se neodvážil to nazvat prostě "paella".

 

1) Ingredience jako vždy na fotce. Jsou tam dva druhy masa - vykoštěná stehna (dvě ; nakrájet na větší kusy) a vepřová kýta (300-400g ; na malé kostky). Klobása je chorizo (na tenká kolečka). Dva druhy krevet (menší dovnitř, větší na ozdobu) a směs mořských potvor. Rajčata jsem použil loupaná/pasírovaná, ale jde to i čerstvými - spařit, oloupat šlupku, nakrájet a polít vodou. Rýže je rizotová arborio (cca 300g). Na obrázku chybí kuřecí vývar (600ml).

 

post-37766-0-81705000-1502630682_thumb.jpg

 

Dál to vezmu jen stručně, bo cílem je prostě jedno po druhém postupně hodit do pánve a společně povařit.

 

2) Oliváč, cibule, česnek a chvíli smažit. Pak přidat maso a na vyšší plamen osmahnout.

 

post-37766-0-07299800-1502631032_thumb.jpg

 

3) Pak tam jde chorizo a paprika.

 

post-37766-0-24843600-1502631115_thumb.jpg

 

4) Rajčata a nechat chvíli probublat. Pak mořský potvory a malý krevety.

 

post-37766-0-92089700-1502631182_thumb.jpg

 

5) Fazole a vařit na středím plamenu 10-15min.

 

post-37766-0-37414800-1502631273_thumb.jpg

 

6) Mezitim osmahnout na troše oliváče rýži.

 

post-37766-0-99970400-1502631317_thumb.jpg

 

7) Rýži přidat do pánve a zalít polovinou vývaru.

 

post-37766-0-21866300-1502631357_thumb.jpg

 

8) Poslat do trouby předehřáté na 175st. Během pečení dle potřeby přilévat zbytek vývaru. Čas záměrně neudávám, protože každá trouba peče jinak - v mém případě to doměka trvalo cca 30-40min.

 

post-37766-0-26748000-1502631461_thumb.jpg

 

9) Poslední jde do pánve hrášek, na posledních 5-10min. pečení.

 

post-37766-0-70153300-1502631513_thumb.jpg

 

10) Nakonec si opečeme velké krevety na ozdobu.

 

post-37766-0-01273500-1502631671_thumb.jpg

 

11) A voala, dopečeno, finito. Neměla by tam zůstat v podstatě žádná voda/štáva z rajčat, všechno nasákne rýže a tim se vlastně ochutí. Se solí a pepřem tak doporučuju spíš setřit ; vlastně jsem solil/pepřip jen maso před smažením.

 

post-37766-0-84118800-1502631622_thumb.jpg

 

12) Fůtstajlink v tomto případě zcela bez fantazie - kydnout na talíř a navrch pár krevet. Bon apetit!

 

post-37766-0-25032500-1502631779_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to tam dřív taky necpal, ale co dávam konzerovaný malý bíly fazole, docela mi to tam ladí.

Hrášek mam rád :)

 

Takhle... název, to je spíš na nějakého kreativce, třeba Zmizík, nebo YPO :D

A páč žádnej blok(g) neni v plánu, můžou být páni v klidu. Co bych tam voe dával? Tadyty obyč recepty, vo to už dneska nikdo nestojí a pokud jo, už to existuje v iks iteracích ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník qoyi

 

Co bych tam voe dával? Tadyty obyč recepty, vo to už dneska nikdo nestojí a pokud jo, už to existuje v iks iteracích ;)

 

Ale piču. A blog si založ třeba tady na fóru, ať nemusim projíždět všechny strany tohodle tématu a dohledávat to jak debil. Sice jsem včera dělal pstruha s rozmarýnem a bramborama, kterýho si tady asi nepostoval. Ale měl jsem chuť něco udělat právě po tom co jsem viděl tvý fotky v tomhle vlákně. Pokračuj tady ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ses tvrdohlavej jak mezek :D

Navic takovej blog vubec neni o kvalite receptu, ale hlavne o prezentaci :D :D :D

 

Bych nektery ty tvoje zdravy jidla z dietniho zachvatu taky nezral, ale nafoceny je mas bajecne ;-)

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...