Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Luxusní. Na králíka jsem se těšil celý týden, dostal jsem od tchýně, byť mraženýho,

tak že ho udělám na smetaně. Po rozmrznutí jsme zjistili že se v tom kusu ledu neskrýval

králík ale plecko. Tak jsem tedy udělal prase na smetaně. Tchýni to samozřejmě při nejbližší
příležitosti oplatím :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó, ušatec na smetaně se sýrem, má nejoblíbenější úprava hlodavce z králíkárny - taky by mě nakrklo kdybych místo něj po rozmrazení našel plecko...

Měls do té smetany hodit pár na pepři opražených hříbků, pak by to nemuselo být úplně marné  :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaaaaj sushi, to můžu i větším množství než malém. Vypadá žravě! OT: Pamatuju jak nás s jednim zákazníkem vyvezl tehdejší šéf do Prahy (tehdy ještě jihočech) na večeři do Brasiliera ve Slovanském domě. Jak jsem uviděl studený bufet a sushi, to bylo jako když se urve mula ze řetězu. Asi až po hodině jsem zjistil - to už pěkně přežranej, že je to all-you-can-eat na celý menu a pak začli chodit s těma mečema a masem! Nj, halt řepa ve velkoměstě

 

Jinak já si o víkendu zavařil. Zas nás skolila se ženou rýmička, asi dárek od syna ze školky. Takže sem si to aspoň trochu zpestřil.

 

Nejdřív vepřová pečeně, ragů z lesních hub na tymiánu a brambory pečené s česnekem.

 

b16df1655ad395ab582da63511796d0e.jpg

 

520000ec6fc3cf6f66991ba3cd7217b1.jpg

 

Potom jsem se vrhnul na rajčatovou marmeládu podle receptu tommase.

 

2ba2a6192e210965c1843d691253627d.jpg

 

37bb304f0c730cda49a93fd15436b5cf.jpg

 

A nakonec před chvilkou jsem dodělal rolády - dvě kuřecí (chilli-kapie-ricotta-slanina / šalvěj-ricotta-šunka) a jednu krůtí (šalvej-ricotta-baby špenát-slanina). K tomu quinoa s česnekem a omáčka z výpeku.

 

66cb0e0bd076a6c4f457cc40e6ee5527.jpg

 

5b2f4070510449b616496febf20f4a3d.jpg

 

? JAKMILE DOŘEŠIM FOTKY NA BLOGU, DOPLNIM RECEPTY I TAM ?

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omylem jsem šel do lesa

 

čistě náhodou mi skončil kus krávy v tašce když jsem šel pro kosti na vývar

 

uf, to je lepší než řízek, speciálně po dvou hodinách cvičení venku v té kose :)

 

attachicon.gif 20171002_185049-600x800.jpg

Tome, to vypadá perfektně-musíš mi dát recept
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome, to vypadá perfektně-musíš mi dát recept

 

Ale bacha, je to děsně složitý :) stavíš se na Hambálek jestli tam něco po těch víkendových nájezdech zůstalo,

vezmeš pár babek a jednoho praváka, doma zapneš troubu na 100 stupňů a dáš do ní malej hrnec s poklicí

kterej může do trouby a necháš to být, rozpálíš pánev, až se z ní začne lehce kouřit tak na ni naleješ

trošku olivovýho oleje, nasaješ jak to neskutečně zavoní, dáš na to flákotu, ani ne 2 minutky z každé strany.

 

Vytáhneš ten nahřátej hrnec z trouby, naspod naskládáš pečivo nakrájené na plátky a na ně položíš opečenou flákotu,

přiklopíš a vrátíš to do trouby. Pánvičku nenecháš zahálet, dáš na ni kousek másla, přiliješ ještě kapku oleje

a orestuješ na tom pár minut nakrájenou cibuli a houby, dáš tam špetku rozmarýnu, drceného kmínu a stroužek česneku, zaliješ 30% smetanou, necháš probublat tři minuty, ono to krásně zhoustne a chytí hnědou barvu jak

je na obrázku, osolíš dle chuti a naliješ na talíř.

 

Hrnec s flákotou ven z trouby, bude tak akorát medium / medium well, posolit, opepřit a šup na talíř, pečivo bude shora

nasáklé tou šťávou z masa a zespoda lehce křupavě opečené.

 

No a ten salát co tam je pak žereš tři dny když jsi všechno utratil za svíčkovou  :goof: 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale bacha, je to děsně složitý :) stavíš se na Hambálek jestli tam něco po těch víkendových nájezdech zůstalo,

vezmeš pár babek a jednoho praváka, doma zapneš troubu na 100 stupňů a dáš do ní malej hrnec s poklicí

kterej může do trouby a necháš to být, rozpálíš pánev, až se z ní začne lehce kouřit tak na ni naleješ

trošku olivovýho oleje, nasaješ jak to neskutečně zavoní, dáš na to flákotu, ani ne 2 minutky z každé strany.

 

Vytáhneš ten nahřátej hrnec z trouby, naspod naskládáš pečivo nakrájené na plátky a na ně položíš opečenou flákotu,

přiklopíš a vrátíš to do trouby. Pánvičku nenecháš zahálet, dáš na ni kousek másla, přiliješ ještě kapku oleje

a orestuješ na tom pár minut nakrájenou cibuli a houby, dáš tam špetku rozmarýnu, drceného kmínu a stroužek česneku, zaliješ 30% smetanou, necháš probublat tři minuty, ono to krásně zhoustne a chytí hnědou barvu jak

je na obrázku, osolíš dle chuti a naliješ na talíř.

 

Hrnec s flákotou ven z trouby, bude tak akorát medium / medium well, posolit, opepřit a šup na talíř, pečivo bude shora

nasáklé tou šťávou z masa a zespoda lehce křupavě opečené.

 

No a ten salát co tam je pak žereš tři dny když jsi všechno utratil za svíčkovou  :goof: 

 

Tome díky za vyčerpávající odpověď-jak seženu rozmarýn,jdu na to :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...