Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Jestli je tam jen vloženej, tak ti možná poradím...čerstvej rozmarýn, pannenskej ol. ol.,ančovičky,limetka a na zakápnutí bílý víno. Nechat půl hoďky vodpočinout,naskládat do misky, proložit ančovičkama a šup s tím do trouby na cca půl hoďky. Bacha žádná další sůl, ančovičky udělaj svoje. S případnou filetáží si poraď sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nám kuchař řekl, že nejlepší je čerstvé nenaložené maso. A když nakládá, tak jen do oleje aby vydrželo. A to říkal jeden z 5ti nejlepších pražských kuchařů, který bude zaučovat 14dní naše kuchaře... Tak já vám nevím, asi bych radši věřil profesionálům...

Českým profesionálům přes steaky zrovna moc nevěřím, jsou to samí Babicové. V Calgary se ve steakhausech chlubí, že ty nej steaky jsou naložené minimálně 28 dní, jsou taky nejdražší. A Calgary je považováno za hlavní město steaků. Ti vaši kuchaři jsou alespoň vyučení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:cheff:

Už mlčím, jdu popřemýšlet jak si zítra připravím ďasa, který je naložen v lednici.

Ďasa jen blanšírovat, nechat táhnout ve vývaru z kořenové zeleniny, bílého vína a lehce koření. Určitě nepéct a nesmažit, to ho zničí. Výborně chutná např. podle meditteráno receptu "Brudet ot grdobine" - CRO neboli "Brodetto da rana pescatrice" - Italy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time
Českým profesionálům přes steaky zrovna moc nevěřím, jsou to samí Babicové. V Calgary se ve steakhausech chlubí, že ty nej steaky jsou naložené minimálně 28 dní, jsou taky nejdražší. A Calgary je považováno za hlavní město steaků. Ti vaši kuchaři jsou alespoň vyučení?

Jsou vyučeni, jakpak by ne. Jeden z nich vařil v Černé růži (nebo černá labuť, teď nevím ta pasáž Na Příkopech) v Enzu. Dokonce se zná se Zdendou z Primy (Ano, šéfe) - takže víme dopředu co bude prima vysílat.

Hmmm tak to jsi mi neměl říkat, teď vím, že se musím někdy podívat do Calgary.

Upraveno uživatelem Hammer_Time
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeziiiis :)

 

A je to zpatky.. Tak se tu pomlatte. Ja jen podotykam, ze v Enzu maj' lehce nadprumerny prazsky kafe (v Italii by to nepil ani homeless) a varili tam, kdyz jsem tam pred nejakymi dvema lety parkrat sel, velmi podprumerne. Cele halo bylo vystaveno na zborene haubne cerveneho nesmyslu na zdi... :/

 

Necht je Ti tedy radosti, ze vis dopredu, co budou davat na Prime... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time
Hammer Time: Steak Tour 2009?

2010... letos už to finančně nejde zvládnout.

 

 

Carpaccio: Tak doufám, že právě ty k nám přijedeš na košt... nějaká ta kritika musí být :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2010... letos už to finančně nejde zvládnout.

Carpaccio: Tak doufám, že právě ty k nám přijedeš na košt... nějaká ta kritika musí být :D

 

Milerad. Posli blizsi info do SZ a dostanes kritika jak z partesu. Vzdycky jsem si chtel zahrat na kulinarniho recenzenta jak z americkeho filmu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time

Až to bude, tak to napíšu i sem... udělám si nějakou tu nechutnou reklamu.

Jinak to bude v Pečkách. ale až od června, takže zatím času dosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tý jó Pečky, Sadská. To bude v nabídce i nějaky to zély. Hlásím se taky, jak v Křidýlko nebo stehýnko, svojí pravou totožnost odhalím, až po konzumaci

 

s tím blanšírováním ďase máš asi možná recht, já to sem práskl z voleje, jako takovou jistotu :blush02: ryby nejsou moje parketa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Simon je nejenom mistr řemínků, ale i gurmet vybraného vkusu.Doporučil mi restauraci Barabizna na Zbraslavi,včera jsme tam byli a chlapec nepřeháněl,takový beefsteak na 330g uvnitř krvavý a přitom horký jsem neměl ani nepamatuji. Vřele doporučuji :guitar:

WWW.barabizna.eu

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Simon je nejenom mistr řemínků, ale i gurmet vybraného vkusu.Doporučil mi restauraci Barabizna na Zbraslavi,včera jsme tam byli a chlapec nepřeháněl,takový beefsteak na 330g uvnitř krvavý a přitom horký jsem neměl ani nepamatuji. Vřele doporučuji :guitar:

WWW.barabizna.eu

Barabizna je dobra, byl jsem tam sice naposledy pred dvema lety, ale jak vidim latku si udrzeli. Jen je to tak trochu schovane, co si pamatuju, takze nahodny zbloudilec tam nezabloudi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co říkáš o naložení 2 dny předem.... to je jen MÝTUS. Jelikož teď budujeme hospodu, tak nás kuchaři už poučili. Maso se nakládá jen a kvůli tomu, aby vydrželo 2-3 dny. Nenaložené by tak dlouho nevydrželo.

 

Máš li tohle přesvědčení buduj raději ocelárnu

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně dobrej biftek jako v Barabizně udělají v Bowling restauraci v Jesenici za 240,- Ochutnal jsem tam toho dost a vše skvělé, doporučuji...

 

na kolik gramů?protože beefsteak do 250 gramů je plýtvání masem ten raw neuděláš

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...