Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Taková fazolová dobrota :

 

fazole,mleté krůtí maso,kukuřice,slanina,domácí špekáčky,spousta cibule a rejže.

 

post-1110-074299100 1307951117.jpg

 

 

EDIT - postup -

 

osmahneme cibulku + slaninu a špekáček(nebo klobásku - množství dle chuti) - do cibule už rovnou přidávát trochu soli,je pak rychleji.

Maso ještě trochu rozmělníme,nasolit a popepřit a přidáme na cibulku s uzeninou. Zasypeme paprikou(podobně,jako když děláme guláš),potom podlejeme vývarem(opět,dle chuti - hovězí,kuřecí,zelenina - co komu jede víc) a necháme dusit asi 3/4 hodiny. Mezitím si uvaříme pytlík rejže(nebo hrnek,pokud někdo nemá rád pytlíkovanou).

1/4 hoďky před koncem přidáme fazole(používám ty ve slaném nálevu) + kukuřici a 5 minut před koncem tam propašuju tu rejži. Mezitím ještě dochutím kořením(jalapeňos,chilli,sůl,pepř)....tentokrát to mám ale nepálivé,musí to jíst i děti.

Podávám s pečivem,bageta-rohlíky-toustovej chleba - tortilla.

 

Dobrou chuť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem ukuchtil krůtí na žampionech s rejží,ale než jsem nastavil foťák,děti to "vdechly".

Takže prd.....leda jen postup :

 

orestovat cibulku na slanině,mezitím si připravit krůtí prsa(nakrájet,osolit,opepřit a přidat trochu kurkumy-tu samozřejmě nemusíte,záleží na chuti). Až je cibulka hotová,přidáme restovat masíko,aby se zavřelo. Až je zavřené,vmícháme trochu horčice(dle chuti,jakou máte rádi) a po chvilce podlejeme vývarem a necháme 45 minut dusit(krůtí moc nepotřebuje). Pokrájíme žampiony a přidáme do hrnce.

Cca 10 minut před koncem zahustíme....já používám pohankovou mouku,páč mladší kluk je alergický mj. na lepek. Pak to nechám rozležet,aspoň 2 hoďky. No a nakonec servírujeme(s čímkoliv - rejže,knedlík,brambor,těstoviny,čínské nudle atdatd.).

Klukům se dělaly boule za ušima,ale to už patří spíš do vlákna :" co mne dnes potěšilo " :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník km.kmk

Taková fazolová dobrota :

 

fazole,mleté krůtí maso,kukuřice,slanina,domácí špekáčky,spousta cibule a rejže.

 

post-1110-074299100 1307951117.jpg

 

 

EDIT - postup -

 

osmahneme cibulku + slaninu a špekáček(nebo klobásku - množství dle chuti) - do cibule už rovnou přidávát trochu soli,je pak rychleji.

Maso ještě trochu rozmělníme,nasolit a popepřit a přidáme na cibulku s uzeninou. Zasypeme paprikou(podobně,jako když děláme guláš),potom podlejeme vývarem(opět,dle chuti - hovězí,kuřecí,zelenina - co komu jede víc) a necháme dusit asi 3/4 hodiny. Mezitím si uvaříme pytlík rejže(nebo hrnek,pokud někdo nemá rád pytlíkovanou).

1/4 hoďky před koncem přidáme fazole(používám ty ve slaném nálevu) + kukuřici a 5 minut před koncem tam propašuju tu rejži. Mezitím ještě dochutím kořením(jalapeňos,chilli,sůl,pepř)....tentokrát to mám ale nepálivé,musí to jíst i děti.

Podávám s pečivem,bageta-rohlíky-toustovej chleba - tortilla.

 

Dobrou chuť.

 

To vypadá jako outdoor kotlík, nebo se pletu? Miluju klasickej guláš v kotlíku... :wub:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím...to je to mletý krůtí. Ať dělám,co dělám,tak to stejně vypadá(tam,kde to maso použiju),jakoby tam byli červi :( Houby to drží u sebe,rozpadá se to......hovězí je na tohle lepší(vzhledově).

 

4km.kmk - tak trochu. Kluci to maj rádi,tož proč jim to nedopřát ?! :)

 

 

A zejtra dělám řízky - sloní uši. Jak marodím,jsem pánem v kuchyni já :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak toto mi dneska ukuchtili na menze.. dokopy 3,70e.. :)

 

KONECNE sa do jedlane chodim zchuti najest, nie ako na strednej alebo zakladke.. to sme si vzdy hovorili: ze dobry obed je ten, z ktoreho budete grcat AZ doma :D :D

 

Polívka z německých fazolových lusků ovšem nemá chybu! :lol2:

Edit: Vymazání obrázku.

Upraveno uživatelem lib
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no..zatial som sa neposral :D :D uvidime zajtra.. vazim si tvoj zaujem o moje zdravie. Preto, aby si bol kludnejsi, budem ta pravidelne informovat o stave mojich sr..... :D ( na poziadanie mozna aj foto dokumentacia ) :D

 

Fotodokumentace je pro amatéry! :lol:

Už jseš skoro profík = vzorky! Vzorky jsou to, co má nějakou váhu! Ale adresu radší nee, tak to posílej Kamilovi. On už určitě bude vědět, co s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tad 30 metrů od baráku kde dělám, otevřeli vynikající fastfood. Vařej tam výborný turecký věci a ač zhýčkán častým pobytem v Berlíně a dobrotama od místních Turků, tak těmhle dávám zatím jedničku. Třeba takovej humus falafel je s Berlínem víc než jen srovnatelnej, babaganuš je taky výbornej, mají celkem často jehněčí (vynikající jehněčí klobásky každej den :) ) a velmi často dobré telecí. Taky tam můžu třeba falafel spláchnout Ayranem. Samozřejmě to není žádná megapecka, ale v Praze takovejch bister moc není. Prostě - doporučuju:

 

http://www.olivefastfood.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na horách chutná i jednoduchá strava......a ano, prkýnko nosím vždycky (na hory) sebou.

 

post-11054-080105800 1307905644.jpg

 

Koukám limitka pro Nože-Nůž od Zdeňka Štora..:o) (povedená čepelka, jistě lepší jak originál Sogácká. oni u Sogů to vždycky přeháněli se subilností špicí....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám limitka pro Nože-Nůž od Zdeňka Štora..:o) (povedená čepelka, jistě lepší jak originál Sogácká. oni u Sogů to vždycky přeháněli se subilností špicí....)

 

Žádná limitka pro Nože-Nůž, ani nevím, že něco takového dělal. Jednalo se o zakázku jenom pro mně, takže limitka pro sect :thumbsup_anim: .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...