Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Uf a já myslel, jak sem s tortilovejma nebo pita pizzama za Babicu na Mimibazaru.

To taky ses :D

Jenze Maxel tu ma neochvejnou guru pozici a mi mu tady "sezerem" uplne vsechno. K tomu ten zvanec skoro vzdycky bajecne nafoti a sliny v hube pak pribyvaji rychlosti blesku :)

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To taky ses :D

Jenze Maxel tu ma neochvejnou guru pozici a mi mu tady "sezerem" uplne vsechno. K tomu ten zvanec skoro vzdycky bajecne nafoti a sliny v hube pak pribyvaji rychlosti blesku :)

Já si myslel, že to je na mě, tak už sem se tady točil jak to bandasce vosladím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslel, že to je na mě, tak už sem se tady točil jak to bandasce vosladím.

To bych si nedovolil.

Vejce s opečeným chlebem je haute cuisine. Výrazně dál než napatlat protlak na pitu, přihodit pár koleček turisťáku, eidam a koření z bulharska a strčit na 10 minut do trouby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry :), se jeste musis ucit. Ale ten chleba s vajcem je nejakej bratranec knedliku s vajickem, a to je bozi zradlo. Takze brzo vyzkousim, diky za tip.

Pro mě je knedlík s vajíčkem jediný jídlo, kde de nesmyslnej knedlík nějak legitimizovat. Ale ten chleba to posune vo pár tříd vejš, páč má na rozdíl vod debilního knedlíku chuť.

Dneska sem si koupil tortillas v igelitu, mám za sebou první vzorek s nivou a úplně sem ho rozsápal.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Etuda na morek. Někdo hovězí morek miluje, někdo nenávidí. Já ho mám rád kousíčrk na jedné topince, pak už je ho moc. V úterý jsem šel po náměstí a nakouknul do řeznictví. Odkráčel jsem s oháňkou a morkovými kostmi. Utáhl jsem vývar, obral maso, máznul si tradiční trošku morku na topinku a zbytek morku vyklepnul do hrníčku. Řikám si zmetku, co s tebou. Šel do ledničky. Dneska ráno milá venčila pejska. U fotbalového hřiště. A u branky rostly žampiony. Maličký. Tak je natrhala. Řikám si, co s váma, zmetci. Skočil jsem do masny pro tři plátky nízkého roštěnce, ze spíže vylovil sušená rajčata. A nyní etuda na morek. Dal jsem ho na litinovou hlubokou pánev, trochu másla a opekl osolené a opepřené maso, vyndal jsem maso, udělal do přičmoudla cibuli, vrátil flákotu a lehounce dusil podlilté vývarem. Přidal sušená rajčata a 45 min. před koncem přidal žampiony. Dodělal, zjemnil máslem a rýže. Z Jednoty. Vobyčejná. Morek a vývar dodaly šťávě chuť silnou jak noha od klavíru. Pár roštěných jsem už snědl, ale toto mě vystřelilo z kecek. Proto, jestli jste někdo odpírač morku, nehřešte.

 

59b454e3b9fa668c259d53f1b4bb77c5.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkne Radku, ta krkna v testicku zní skvěle, to zkusím;-)

U nás na chajdě kuřecí thai karboše s koriandrem na omáčce z hlívy, drcenych rajčat, zázvoru a citr trávy v red curry omajdě s kokonut milš, moc dobrý!

post-53606-0-05757500-1564918036_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

U nás na chajdě kuřecí thai karboše s koriandrem na omáčce z hlívy, drcenych rajčat, zázvoru a citr trávy v red curry omajdě s kokonut milš, moc dobrý!

 

To vypadá skvěle ! Podělíš se o recept?

Upraveno uživatelem Ondrej71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dikes kluci a zdes je:

Hlívu na oliv olej a zprudka orestovat na barvu dat zvlast. Hlavne nesolit, aby nepustila vodu moc.

Pak Normal olej a lzice cerveny kari pasty na panev, nechat rozpustit zvolna v oleji, pak pridam salotky nebo jarni cibu, strouzek cesneku, zazvor, cerstvou citr travu(dost dulezity) tady sem daval i zbylej fenykl, zazvor mletej trochu a orestovat taky chvilku, pak pridam drc rajcata(delam svy spareny rajcata oloupu a vypeckuju a pokrajim) opet mixit a povarit chvili a par lzic vyvaru, kdyz je vse mekky na skus, zaleju kokos milch dle libosti, nekdo rad husty, nekdo ridsi ( ja mam rad, kdyz ten kokos neprebije ostatni chuti, takze davam tak pul plechovky cca) sul, limet stava a trochu medu, jen kapku. Dle uvazeni. Pak uz jen vmicham tu orestovanou hlivu(muzou bejt v klidu zampiky, shitake, jidas, atd) necham odpocinout vse dohromady a hrst bazalky az nakonec!

Karboše: bud si umeles sam nebo koupit. Nekde maj i 100% kruti- to je best a tohle bylo 100% kure lidl(stehna prsa kuze) dochutit sul pepr, bylinky, supr dat trochu koriandru susenyho, trochu oleje a na gril(zadna mouka, strouhanka nic)

No a je hotovo- rejze jasminka na pare, karbose posadim na to ragů a mlask;-)

Easy, levny dobry!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...