Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

A já nevím, podle mě není moc velkej rozdíl v huse pečený 12h/120 X 3h/180. Je to jen módní záležitost.

l

Obávám se že ani Maxel ani Tom4 by s tebou nesouhlasili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave;-) 3 hodiny konfitovanou na 3h bys nechtel, fuckt ne..;-)

No ale esi sis šim, tak sem psal "pečená". No a souhlasili/nesouhlasili - já myslím, že to ve finále nejde poznat. Hoši vole, to by bylo abych nevyvolal flame aspoň v Kulináriu.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele ja jeden slepej test zazil. S pivem.  Na oslave.

 

Borec co ma velkobchod furt reci jako " plzinka , bublinka na pěně, poznam poslepu a tak.

Mel 4 piva vypity. 

 

Stara ho zavolala, at jde vokoupat decka, backnul se za 20 minut, kdy uz sme mu nalili nejakyho Ambroziuse z Lidlu a neslo se mu jako vod pipy. Nerekl ani ň , jen zasycelo.

Vod ty chvile vim, ze nekteri lidi lzou.

Do ty doby sem myslel, ze to delam jen ja.    :D

Upraveno uživatelem hopa26
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zmizík: Začínám věřit že to s tím býložravectvím myslíš vážně - protože i slepec by spolehlivě poznal že mu z 12 hodin "pocené" husy/kačeny maso samo odpadá, hrudník bývá v pekáči propadlý dolů do šťávy a menší kůstky/žebírka získávají konzistenci podobnou sardinkám z plechovky...  :cheff:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zmizík: Začínám věřit že to s tím býložravectvím myslíš vážně - protože i slepec by spolehlivě poznal že mu z 12 hodin "pocené" husy/kačeny maso samo odpadá, hrudník bývá v pekáči propadlý dolů do šťávy a menší kůstky/žebírka získávají konzistenci podobnou sardinkám z plechovky...  :cheff:

No dobře, ale to se pak bavíme vo disciplíně "Kdo to rozpeče víc na sračky" než vo pečený huse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono se to 12 hodinovy peceni pozna, ale zadnej dramatickej rozdil oproti 3h to neni

 

.. mel jsem o vikendu pomalu pecenou husu v restiku, pak matky trihodinovku a ta od maminky byla podstatne lepsi.. 

Upraveno uživatelem montemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potila se cca11,5 hod na 80, pak cca 1,5 hod na 110 a pak sem ji dal na plech a vrznul jí na 220 na 20 min a výsledek je na fotce, maso nebylo tučný, jak by někdo čekal po půl dni v sádle, vůbec ne, bylo měkký a velice chutný, nebylo samozřejmě šťavnatý jako rare steak, ale je to uplně jiný maso i příprava a jak tu psal tikzot, po jabkách, na který sem tu husičku položil se u jídla jen zaprášilo. Lokšový palačinky plněný zelím měly taky úspěch a jak to vypadalo, že nám zbydou 2 litry sádla, tak se to po obědě docela rozebralo a máme tak 2 sklínky, jedna rilletes, na tu se těším, chce to akorát dobrej, měkkej chleba, asi Cvrčovickej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pečení... 12h ne, ale třeba ty stehna sem mučil 4-5h. Celou přes noc na 90st. proč ne. A je to lábuž, vytáhnout ze stehna skoro čisté kosti. Na druhou stranu si nevybavuju, že bych jedl lepší pečené kuře, jak od naší babiny. A ta to peče zcela klasicky, navíc v žádný hyper-moderní troubě, anóbrž v klasickém sporáku co má odhadem 20 let. Tož tak.

 

Konfit jsem ještě nezkoušel. A po včerejšku ani tu kachnu dlouho dělat nebudu. Tak těžko mi dlouho nebylo. Nemam na to útroby, příště si dam rači květákovou pizzu podle Zmizíka.

 

Taxem na vyrovnání vesmíru hledal jak se napravit. A napadla mě tikzot kha gai. Jenže. Nou kari pasta. Nou galangal. Nou citronová tráva. Nou krevety. Nou koriandr. Prostě tragedy. Zas sem našel skoro kilo hlívy. To už znělo líp. Přijal sem výzvu, popral se s tim ve stylu ?co špajzka/frička dá? a tak džentlemani, zde vám představuji Max Kha Gai. Schmeckt sehr gut!

 

7e7b3e6ddc63ee54069389bb628e6240.jpg

 

1646fe7d54c20533a9e71c04b87acff8.jpg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě (a drahé též) bylo regulérně těžko-jaxviňa, a celjtili sme to ještě dnes celý den. A to sme toho ani tolik nesežrali. Halt zpovykaní pražané :D

 

Max Kha, jednoduchý jak facka.

 

Chybějící kari pastu jsem zbastlil podle postupu tady:

https://kralovstvichuti.cz/rady-a-recepty/recept-na-domaci-kari-pastu

 

Galangal ani trávu nenahradíš. Stejně tak krevety & co. Takže to tam prostě nebylo.

 

Na olej sem lupnul houmejd-pastu a zasmahnul. Pak jedna cibule na jemno a za chvilku potom čerstvý zázvor na plátky. Chvilku sem to prohazoval a pak tam šla hlíva ? tý sem měl skoro kilo, a imo čim víc, tim líp (s Mírou) ; dělá tam ?náplň?. Zas sem lakonicky jednou/dvakrát promíchal a nechal 5-6min. bublat na střední forsáž. Dál vývar, měl jsem zeleninovej od Rohlíku. Pak mrkev na plátky a maso ? kuřecí prsa. Až sem hrnec odklopen a odsud dál přiklopeno. Zároveň jsem stáhnul plamen na nižší otáčky. Další na řadě bylo kokosové mléko. Tady tip od drahé (a prej babiček x-gen. dozadu): nechceš-li aby se to zdrclo, přidej do mlíka (nebo smetany) trochu tekutiny z hrnce, promíchej a až pak nalij do hrnce. Funguje. Anyway, zpět k polífce. Jak je tam koko-mlíko, jede se na mírný plamen a do měka. Těsně před finále sem tam lupnul ještě 3 jarní cibulky na větší kolečka. Pak už je to jen o dochucení a tady přichází na řadu combo limeta/cukr (já dával med). Cílem je sladko-kyselo-lehce pálivá chuť, ale nakonec podle jazýčku každého ...ruha.

 

No a toť vlastně vše. Chybějící koriandr sem aspoň na fotku nahradil petrželkou, ale do polífky nešla.

 

Dvě poznámky. Sůl nikam, ani na maso. A s tekutinou obecně vofafrně ? lepší je míň a přilejvat. Dřív sem dával 3-4l vývaru na hrnec (5l), dneska dávam spíš 1.5-2l max, a jeden plech mlíka. Máme nakonec rači víc ?plňky?, než moře vody a občas nějakej plaváček v misce.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem chtěl ještě jednu věc. Ví se to o mě málo, ale sem dost lakomej, takže nerad vyhazuju jídlo. Tudle mi jeden (člen) povídá, že sem jak had ? nvm, jak to myslel.

 

Nevermind.

 

Zejtra se zas balim do konce týdne směr HK a abych nenechal femily ve štychu, zděs příklad, jak recykluju zbytkové suroviny až do doby, kdy je z toho poživatelnej pokrm. Ehm podle statistiky 9 z 10 ? jeden jde rovnou do hajzlu, devět se vesměs dá.

 

Rozboural sem kuře a zbyl mi skelet spolu s křídlama. Da fak, co s tim?! Okořenil, upekl, eště vařící obral (jaaauvajs). Maso hodil do pánve na pancettu a cibuli, prohodil, přidal kapii, mrkev a hrášek. Trocha sladké sojovky (tou nikdy nic nezkazíš) a koření pěti chutí. Povařil, párkrát prohodil jako Jirka Babica (kerej by mě určo pochválil), nakonec na 10min přiklopil na vypnuté plotně. K tomu arborio s petrželkou a voala, jídlo pro dva a půl člena rodiny na solidní dva dny je na světě.

 

56a7f0fd6bea0ec9081c798a26d41109.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suprrr a diky za recepis, urco zkusim, hlavne me zajimala ta pasta, jaks tam dostal tu barvu;-) tak jako tak je urcite lepsi to udelat vicmemene do husty kase a pak redit k libosti. Ja se teda musim priznat, ze nemam rad to uvareny maso v tej polivce, takze ho zvlast orestuju zprudka na olivaci s drc peprem a soli a vkladam do polivky skoro na konci a vse ostatni delam klasicky. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No me to tak chutna, resp. vic nez to vareny, je takovy zvejkavy, to opeceny, kdyz ho tam fakt vrznu stavnaty nakonci a hezky s tim výpekem... myslim, ze dobry, stejne tak delam i ty krevety, vic krupou a sou stavnaty, hezčí;-)  voni by to ty tajci podle me taky tak delali, ale takhle je to vic easy a rychlejsi;-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...