Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

po tom všem co se tady na posledních stránkách odehrává, jsem dostal nezřízenou chuť na telecí řízečky...

 

No jestli ty náhodou taky nezačínáš tak trochu Milisovatět.....to chudáček maso je v docela velkém množstevním nepoměru k porci brambor :whistling: .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je barvička, ta řepa je asi z okolí Dukovan :D

 

Jakožto obyvatel okolí Dukovan se od této řepy důrazně distancuji Posted Image, u nás byly včera borůvkové knedlíky, dnes to vidím na uzené se zelím, řepa roste na zahrádce, do sklizně daleko, musíme se futrovat masem Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se zájmem i obavami očekávám oběd v závodce Aramark ,který se rozhodl pro týden mexické kuchyně a nabízí

 

Dušený vepřový bok na rajčatech a ananasu

 

 

 

 

BTW když by jste se potulovali po Domažlicku v Trhanově hospoda U Jána stojí za návštěvu,

 

http://www.restauraceusvjana.sweb.cz

 

 

 

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO jsem si početla, ty rohlíky v půlnoci, vošouchy na sádle....

 

Aby to tu nebylo jen vo sádle, hodím sem recept na červenou řepu, kterou sní i pan manžel a nekecá :)

Řepu uvařit (cca 1 hodina), nakrájet na 0,5 cm plátky.

Nastrouhat jablka nahrubo a křen jemně - poměr 1:1 pro otrlejší, 2:1 pro lidi.

Vrstvit, navrch jablka a křen.

Zalít vinným octem (nebo balsamikem) a svařenou vodou.Ten poměr ocet/voda je taky na vůli. Já radějivíc octa.

NA tři až čtyři dny do ledničky. A pak žrat a žrat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám fotku, všechno je sežraný, ale o recept se podělím. Jednoduché nenáročné a překvapilo mne, jak dobré !

 

Zeleninu pod svíčkovou (mrkev + celer) do varné misky, osolit(případně okořenit dle chuti) a zalít vodou tak, aby byla zelenina ponořená (ona ještě pustí vodu, ale to nevadí). Navrch dáme maso dle chuti(vepřové, kuřecí, krůtí....nebo třeba filé, každé tomu dá příchuť). Dáme do trouby zhruba na 45 minut (pokud tam máte hovězí, doporučuju aspoň hodinu).

Než se to udělá, uvaříme si brambory. Až je to hotové, maso dáme stranou, kobzole dáme k zelenině a rozmixujem. Vznikne bezva zeleninovo-bramborová kaše, k té přidáme to masíko a ...... baštíme.

 

Ano, zdá se to chudé, ale vážně je to ňamka!!!! V těchto vedrech je možno brambory nahradit těstovinama, kuskusem, rejží........

 

Já teď mohu maso pouze na vodě a vůbec, celé moje stravování terazky stojí za bobek. Ale tohle mne fakt překvapilo, jedno z mála jídel, které bych si dal i zdravej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dnešní podzimní menu pro návštěvu, která je řepomil vegetarián....

Polévka z hokkaidó dýně(Dýni nakrájet, osolit, opepřit, olivový olej... a s koží upéct. ZAlít vývarem nebo vodou, rozmixovat, trocha muškátového oříčku, smetany, dochutit....)

 

Lasagne cuketou nadívané

Náplň: cukety nahrubo strouhané, kysaná smetana, bazalkové pesto, SP....prokládat s bešamelem a strouhaným sýrem.

Upraveno uživatelem Alina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám fotku, všechno je sežraný, ale o recept se podělím. Jednoduché nenáročné a překvapilo mne, jak dobré !

 

Zeleninu pod svíčkovou (mrkev + celer) do varné misky, osolit(případně okořenit dle chuti) a zalít vodou tak, aby byla zelenina ponořená (ona ještě pustí vodu, ale to nevadí). Navrch dáme maso dle chuti(vepřové, kuřecí, krůtí....nebo třeba filé, každé tomu dá příchuť). Dáme do trouby zhruba na 45 minut (pokud tam máte hovězí, doporučuju aspoň hodinu).

Než se to udělá, uvaříme si brambory. Až je to hotové, maso dáme stranou, kobzole dáme k zelenině a rozmixujem. Vznikne bezva zeleninovo-bramborová kaše, k té přidáme to masíko a ...... baštíme.

 

Ano, zdá se to chudé, ale vážně je to ňamka!!!! V těchto vedrech je možno brambory nahradit těstovinama, kuskusem, rejží........

 

Já teď mohu maso pouze na vodě a vůbec, celé moje stravování terazky stojí za bobek. Ale tohle mne fakt překvapilo, jedno z mála jídel, které bych si dal i zdravej.

 

Já ne!

Mixovaná mrkev, celer, brambora s vařenou rybou, maštěné vodou.... :cheff: To není schopná předepsat ani Cajthamlová :sad01_anim: . Moderátoři, takovou věc vyhodit z vlákna KULINÁRNÍHO, nebo přesunout do vlákna ...co mě právě naštvalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ne!

Mixovaná mrkev, celer, brambora s vařenou rybou, maštěné vodou.... :cheff: To není schopná předepsat ani Cajthamlová :sad01_anim: . Moderátoři, takovou věc vyhodit z vlákna KULINÁRNÍHO, nebo přesunout do vlákna ...co mě právě naštvalo.

 

Hele, jednak má Gilius dietu a druhak...já si nemyslím, že by to muselo bejt špatný. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou, to s tím celerem mám právě od Kalifxe, kdysi to tu doporučil. Přidal jsem do toho ještě mrkev, vznikne fakt dobrý pyré. To maso záleží na chuti každýho, já to dělal s rybou, ale už i s hovězím a vepříkem. Akorát na vodě a chutě se vážně pěkně prolnou ....zkus to ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když je řeč o tom prolínání chutí.. vezme se nějaké maso, v našem případě to byly nějaké odřezky vepřového které zbyly po přípravě jiného jídla a řešilo se co z toho. Dle potřeby a vkusu každého soudruha se případně nějak rozkrájí a dá se to do pekáče. Pak se na to vyklopí sklenice leča, přikryje se to a šup s tím do trouby. Za chvíli se začne linout vůně přímo vražedná, já slintám jen si na to vzpomenu. Čas přípravy se řídí podle druhu a velikosti kousků masa, no prostě až vám bude připadat že to je tak do toho šťouchněte jestli je měkký, no však to znáte. Lečo se rozdusí, zhoustne a maso je samá chuť. Příloha libovolná, stačí klidně chleba. To lečo by šlo udělat z ekohomobio surovin, pokud je někdo citlivka na polotovary, ale jak jsem tak studoval nálepku na sklenici, tak to vypadalo že to je jen sterilovaný míšuňk ze zeleniny bez zázraků vědy a techniky. Bohužel značku už nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem dlouho nebyl na fóru a tohle vlákno je kromě některých hodinkových mému srdci velmi blízko, tak jedna , alespoň pro mě zásadní poznámka. Bez fotek to tu jsou plky na nic!

Ať už vymýšlíte jakákoli zvěrstva, hlavně vy vegoši a dietáři, dá se i tak najít inspirace! A pak to má tu správnou hodnotu!

:-)

 

edit: jako vždy chybky :-)

Upraveno uživatelem brett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne moja reč. Veď jeme aj očami a ja to chcem vidieť a slintať :smile_anim:

Už jsem dlouho nebyl na fóru a tohle vlákno je kromě některých hodinkových mému srdci velmi blízko, tak jedna , alespoň pro mě zásadní poznámka. Bez fotek to tu jsou plky na nic!

Ať už vymýšlíte jakákoli zvěrstva, hlavně vy vegoši a dietáři, dá se i tak najít inspirace! A pak to má tu správnou hodnotu!

:-)

 

edit: jako vždy chybky :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...