Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Jsem vlezl na váhu a budu se muset hlídat jako. Moc mi tohle vlákno do toho nepasuje, ale tak rád se pokochám co tady předvádíte. Pěkný to je.

 

 

Taky se samozřejmě přidám, koupil jsem kousek hovězího že budu dělat Stroganoff a ono je to takováhle nádhera. Už to vidím na pánvi.

 

post-49277-0-92291700-1583152561_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádnej řezník, bral jsem maso v Makru, je to chuck tender (falešná svíčková), Uruguay, 230 Kč za kilo s daní. Sázka na jistotu. Ze špičky bude excelentní tatarák a zbytek minutkovej, upřímně takový mramorování jsem nečekal, proto se chlubím ;)

 

Jo a objednal jsem si ten súvíd bazmek, zmetci :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vývoj ohledně kuchyňského robotu, co jsem pár stránek zpět poptával, měl neslavný konec.

V poslední možný den doručení mi Amazon napsal:

 

Hello from Amazon.de

Due to a lack of availability, we will not be able to obtain the following item from your order. We've canceled the item and apologize for the inconvenience. If you see a charge for the canceled item, we will refund you within 1-2 business days. If you are still interested in purchasing this item, it may be available from other sellers. Please visit the detail page for this item below.

Objednával jsem 21. ledna. Nasralo mě to dost, chtěl jsem to dát holkám k MDŽ :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řepa nakládáná.

Upéct v celku, asi hodinu a půl na 170.

post-49277-0-04817200-1583418857_thumb.jpg

 

Oloupat - jaknato je odříznout konec kde byly listy a oloupat od špičky, naopak to jde špatně, takto je to easy.

post-49277-0-18136100-1583418865_thumb.jpg

 

Nakrájet, třeba na měsíčky.

post-49277-0-99099700-1583418872_thumb.jpg

 

Přidat pár česneků, tak dva stroužky na 1 větší řepu.

post-49277-0-27643000-1583418880_thumb.jpg

 

Skořice, hřebíček, fenykl, tymián, špetka mleté hořčicové semínko,

zalít olivovým olejem a vinným octem dle chuti a vkusu.

Promíchat, zakrýt, nechat uležet v chladu, během cca 14 dní zkonzumovat.

post-49277-0-77363600-1583418890_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem doma sám, venku hnusně, na zahřátí pošlu recept na huevo rancheros. Heinz beans v tomatové omáčce, cibule, slanina, konzerva rajčat, chilli, sůl, pepř, koriandr. Na hluboké pánví na slanině osmaž cibuli, kydni fazole, kydni rajčata, pokapej chilli majdou (já dával vlastnoručně vyrobené habanero pyré) nebo posyp čerstvým, počkej pár minut, až se v té kejdě dají udělat ďůlky. Do ďůlků prdni vajíčka a běž si číst chronomag. Když jsou vajíčka akorát uvařená na krémový žloutek, tak je zredukovaná  kejda a maličko se začíná odspodu chytat. Shrábni kejdu na talíř a posyp koriandrem. Nefoť, vypadá to blbě, chutná božsky. Pálivo, sladko, slano, uzená věc s kouskem chleba a v mém případě Krušovice 12. Sežráno rychlostí blesku, jsem přejedený,  jdu se dívat na pohádku o Všudybylovi, princezna má takový jarně svěží dekolt  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cece huevo rancheros sem delal minulej vikend :)

Akorat me teda nenapadlo to vyfotit ani sepsat. Ja to mam komplikovanejsi, davam tam papriky, koriandr, cibule, cesnek, suseny rajcata, cerstvy rajcata, nakladany rajcata, porek, cerny fazole, heinz baked fazole, chared slaninu nebo na kosticky italskou klobasu, limetovou stavu, jarni cibulku a chili.

vejce nakonec sou jasny.

Normalne do toho micham jeste variaci mekkych syru.

Kdyz je chut, tak nastrouhany pecorino nebo parmazan.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cece huevo rancheros sem delal minulej vikend :)

Akorat me teda nenapadlo to vyfotit ani sepsat. Ja to mam komplikovanejsi, davam tam papriky, koriandr, cibule, cesnek, suseny rajcata, cerstvy rajcata, nakladany rajcata, porek, cerny fazole, heinz baked fazole, chared slaninu nebo na kosticky italskou klobasu, limetovou stavu, jarni cibulku a chili.

vejce nakonec sou jasny.

Normalne do toho micham jeste variaci mekkych syru.

Kdyz je chut, tak nastrouhany pecorino nebo parmazan.

To jsou rančerská vejce :-)))). Ty děláš vajíčka rančerů z Beverly Hills. Ještě bych je posypal zlatým prachem. Je to božské jídlo v jakékoli podobě :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele varim pres 20 let a nevlastnim jedinou kucharku. Jedu z hlavy, chuti a z toho co kde slysim / prectu.

Ale jako nevodflaknu se, nejsem linej se dobre nazrat, taky podle toho vypadam, tak pokad je to naky moc nacancany, tak sorrac :lol2:

Ale mas recht, jakakoliv variace je pripustna, hlavne dyz to svisti z panve. :)

Upraveno uživatelem JoyStick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, ty tvoje recepty mě baví, akorát by mohly být častěji a přimlouvám se za foto.

Děkuji za pochvalu. Připadám si tady jako místní patlal. Proti výtvorům kolegu a jsou moje jen amaterskym hraním. Hlavně jsem čím dál tím víc línější jezdit na nákup a o jídle přemýšlet. Dnešek toho bylo naprosto klasickým příkladem. Doma často bývá kousek mletého hovězího a lenost Myslet byla veliká. Takže oběd byl ze zbytku, co jsem lednici a komůrce našlo. Našly se zbytky brambor, našlo se máslo, čedar, zbytek rajského protlaku, cibule, dvě mrkve, Nespotřebovaná troška výpeku z hovězí pečeně. Sůl, pepř, tymián, česnek. Tak jsem upatlal shepperd´s pie. Dole v ledničce v přihrádce na zeleninová bylo oďobaný listový salát, co si naše mladá dává do sendvičů, poličce rozdělané mascarpone a zakysamá smetana. Výsledek salát, do zakysky jsem přidal kopr a upražil slunečnicová semínka.

 

5b4f4e4d08f22ae10592d1f53e9e21eb.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...