Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Negriloval jsem, protože jsem si na to netroufl a navíc tato pec si nedrží teplo, nemá izolaci. Je to cca 5cm plášť ze směsi Keramzit +cement. Vrchní "fasáda" je rozemletý Keramzit +cement+vodní sklo a barva. Na pec prší a svítí sluníčko, je i popraskaná, ale drží ještě pohromadě. Pec mě vyšla do tisíce korun. Vnitřní průměr je 70cm. Zatopím měkkým dřevem, co dřevník dal a pak nějake listnaté dřevo. Včera jsem dal olšové. Zatápení cca 20-30 minut, jak se udělají uhlíky, tak odhrnout na stranu, smetákem očistit a může se sázet. Pizza opravdu cca 2-3 minuty. Je super pozorovat, jak se pizza nafukuje, sýr bublá a za chvilku je hotová. A jak není pec izolovaná, tak poslední pizzy se dělají už déle cca 5minut. Začínám stavět pec ze šamotových cihel. Budu dávat i izolaci. Poté by měla pec držet teplotu déle a prý i do druhého dne. Pak se dají v takové peci dělat nejrůznější pokusy. Péct pečivo, grilovat, dusit maso v nádobě zahrabane v popelu atd.

post-5074-0-74528000-1586084697_thumb.jpeg

post-5074-0-69214100-1586084839_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsi se ještě ptal na čištění. Jen se vyhrabe popel. Stěny se čistí sami. Když zatopím, tak se vytvoří dehet a saze, jenže se pak i sami vypálí vysokou teplotou. Tak i poznám, že je v peci dostatečná teplota. Peče se při cca 300 stupních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Burger sežrán. JoyStick mě recht, maso dobrý, ale žádná superstar. Zůstanu věrný Meatpointu.

Za to bulka, jo ? ta byla skvělá!

 

Poslední dobou jdu cestou simplifikace.

Od nabubřelých věžáků plných ingrediencí se dostávám do stavu, kdy dávam jen marinádu, nakládanou červenou cibuli a maso s čedarem.

Tudíž vizuálně žádná pastva, ale chuťově nirvána.

 

0a9852b6156182dd42129cb2b2e925af.jpg

Bulka vypada skvele. Domaci vyroba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nefotil jsem, ale měli sme uvařený vejce(7), tak sem je voloupal, žloutky rozmastil s oliváčem, mladej nakrájel bílek na kostičky, vrazil sem do toho jeden Cottage a Palouček, sůl + pepř a bylo to pánové nebe v hubě, sežrali sme to v cuku letu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...