Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Dítko si vymyslelo burger (v dětské verzi neexistuje něco jako rajče či cibule, pochopitelně) a domácí ameriky k tomu.

20201004_194137_copy_1512x1073.thumb.jpg.4ec45e493f181b11e807437a8a943b1c.jpg

No a fazolky si dám zítra já když jsem si je vypěstoval. Asi zadělávaný. Nebo s kusem krávy :D

20201004_131337_copy_1512x2016.thumb.jpg.8de74c4f32a805bbdbb62bf4ad2308aa.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Maxel napsal:

Díky moc! emoji6.png

Bohužel pořád je to tak, že vizuál na talíři je spíš dílem náhody, než kalkulovaného záměru — tvořim to v momentě nandavání.
Málokdy si nejdřív pořádně rozmyslim, jak to tam kydnout.
Nemam na to buňky.

No mně právě přijde, že na to buňky máš, když ti z toho leze tohle bez pořádného rozmyšlení 👍

Zkusil jsem dneska ten tvůj recept na hranolky, cos psal Miceymu, a tohle mi rodina nechala na plechu za tu dobu mezi vytažením z trouby a aktivací foťáku:

IMG_04102020_134106_(1000_x_750_pixel).jpg.c42f9d43e0e3d169e6957cc5834ded73.jpg

Takže díky! 🙂

Upraveno uživatelem Filip.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě těší!

U nás hrany frčí, ale nesmířil jsem se pokaždé — se zaflákanou kuchyní od oleje, a právě s množstvím oleje na porci.
Todle je ještě so-so a chuťově to neni zlý

Vy tu vidíte jen to, co jakštakš vypadá k světu.
Kolikrát se mi povede fajnové jídlo, ale stajling dopadne jak ze závodky ; což přes self-cenzora samo neprojde.
Ale pořád mě to baví, což vlastně považuju za úspěch (blíženci pochopí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 10. 2020 v 13:46, pepyczek napsal:

Kolegové, nemáte prosím ověřený recept na chilli con carne?

Možná už zbytečně, ale třeba pro příště: olej... červená cibule najemno, osmahnout, potom čerstvý posekaný habaněra, krátce zarestovat, pak česnek najemno a maso (já dávám mletý hovězí), sůl + pepř, maďarská sušená paprika, sušený mletý chipotle (stačí trochu, mám rád tu lehce zauzenou chuť), důkladně odvařit vodu co to pustí a opéct, pak drcený rajčata, krátce povařit, pak vývar / vodu. Přidám jednu celou sušenou Morugu nebo Karolínu (pokud se nerozvaří a na konci ji tam najdu, radši vyhazuju) a pomalu vařím. Po 2 hodinách tam přijde červená paprika na proužky a zelený fazolky, po půl hodině luštěniny (většinou kombinuju dva druhy, třeba cizrna a černý fazole). Na závěr vmíchám koriandr a tabulku hořký čokolády.

Takhle to pak vypadá:

chilli.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se to tváří jako alchymie, ale stejné suroviny bývají i v nálevu ze zavařených okurek - a znám lidi co jej tímhle způsobem (i s flaškou) "recyklují", tj. buřty proloží zeleninou (cibule, česnek, paprika, někdo přihazuje i zbylý okurek), zalijí až po vrch a 10-14 dní nechají "macerovat" v chládku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...