Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Moc pekne, uz mi ta Indie strasne chybi. Musim neco podobneho vykouzlit. Nahodou zdroj kde muzu hledat inspiraci v jednoduchych receptech?

Nejčastěji buď na instagramu kanál Proper Tasty.
https://instagram.com/proper_tasty?igshid=oojc4xqhybmu

Nebo Fresh na iPrima.
https://fresh.iprima.cz/clanky/nejlepsi-recepty-z-indicke-kuchyne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak gud lak, snad se Ti jerky povede lip nez jaky MH prodavaj.. Sem kdysi experimentoval s jerky a vzal sem vod nich snad za 2tis.. Nikomu doma ani kamosum to nejelo, takze dobrejch 10 baleni letelo proslejch do kose.. Prekoreneny divny kusy masa nebo blbe narezany. Pred tim sem mel jerky vod Ususil a syn a bylo to supr. Aspon mi to ale MH zhnusili natolik, ze aspon usetrim dukat, pac na to vod ty doby nemam vubec chut 

Včera došlo. A musim bohužel potvrdit, jerky nicmoc — vzal jsem starter pack a zatim ochutnal hovězí a jelení.
Chuťově zvláštní, ani ne tak v dobrém slova smyslu. Kyselost je až moc výrazná.
Struktura taky na ho... Víc jak půlka balení byla naprostá drť.
Naštěstí jsem toho nevzal víc.

Snad aspoň to koření a liquid smoke budou v pohodě.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, Maxel napsal:


Včera došlo. A musim bohužel potvrdit, jerky nicmoc 

Sem tu asi měl dát hned nějaký varování, že MH nebrat.. :(

V rámci nekonečnýho home officu nám doma začínaj docházet nápady, co furt vařit. Tak sem si koupil vod Vaňka Snadno a Rychle, páč to mělo supr recenze.

No... pro někoho, kdo vládne max. topinkou nebo knedlíkem ve vajíčku, tak asi dobrý.... pro někoho, kdo vaří průměrně často, tak asi úplně zbytečný.

Abych nebyl furt teda negativní, tak jediný, co sem si z toho částečně převzal, tak "recept" na vietnamskou bagetu banh mi.. ta mě teda baví, byť teda nedodržuju přesnej recept a nedávám paštiku ani cibuli ani rejžovej ocet.. jednou sme tam nacpali trhaný prase a dneska zbytek stejku. K tomu většinou hranolky z trouby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@bohus76:
Z panenky jsou skvělé malé řízečky, obalené v kombo světlého tousťáku, citronové kůry, tymiánu a strouhaného parmazánu (foto 1).
Špalíky s houbovým ragů nebo pepřovou omáčkou a amerikány (foto nemam).
Wellington by taky šel (foto 2).

5af2fc7ef906d497cc638a2db62a9fcd.jpg

6860e0ef4f9eab918fa56dc4f36be87b.jpg

[mention=39626]roura74[/mention]:
Já zas teprv nedávno objevil Chnmg FCB a koukam, že tam jedeš dál.
Hoď to občas i sem, tvoje recepty to tu dycky skvěle doplňovaly

Jinak my dneska obědváme později, tak jsem alespoň připravil dezert na ztuhnutí v lednici.
Krém z mascarpone, čokoládová pěna, maliny a créme fraiche se šlehačkou a vanilkou.

d36eb42564ca9778886f03b23d8c28f0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...