Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

To mě taky zajímá, budu to dělat na pánvi. Vzhledem k tomu, že jsou to tenké plátky, můžu na nich marinádu nechat, bleskově orestovat a z výpeku udělat šťávu?

Nechal bych jí z plátků okapat, ale do sucha neotíral.
Pokud máš tenké, stačí chvilka na pánvi a budou ready.

Jak jsem psal ty stehna, tam to peču v pekáči s celou marinádou — dost se vcucne do masa a udělá takovou wanabe-krustu.

34e84c1ab354633e05d196fe2231ccbd.jpg
be0457ea0c2540713f71ebb34be4ebbd.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyloženě podle chuti, třeba moje paní nemusí jogurt, takže to sundám dolů komplet. Efektivní jsou mléčné enzymy které zapříčiní že se maso nevysušuje, ale chemik nejsem, nechtějte po mě proč to tak je.

Nicméně velmi podobně funguje i obyčejné mléko, nejlépe plnotučné, ale to se de facto nedá dochutit na marinádu jako ten jogurt.

Kdo ale rádi experimentujete, tak po vzoru usa jak smaží celého krocana venku ve velkém hrnci v oleji:

1865427271_Screenshot_20201206-161651_SamsungInternet.jpg.470521819ef06b3e0a45278b79fb6f71.jpg

tak zkuste v menším provedení s kuřetem, finta je kuře nejlíp přes noc zalít mlékem, potom pomalu do oleje a usmažit, lepší kuře jate nejedli :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, krtenek napsal:

Myslel sem syrový a nakoreněný maso.

Zkoušel jsem panenku 2x a nemám vhodné podmínky, chytlo mi to plíseň. Průvan je nutný, ten nemám a větrák od compu jsem nebastlil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Párkrát jsem dostal od známých z Arménie sušenou svíčkovou  "basturma" co se napřed stlačí, tím dostane typický oválný tvar a potom se v hodně silné vrstvě koření suší. Pecka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem sušil v bytě u topení. 1 den v cukru, omýt, 1 den v soli, omýt, posypat kořením co chceš (dával jsem provensálské, další maso chilli paprika, další sušený česnek), zabalit do punčochy (já jsem omotával obvazem) a na týden k topení. Po týdnu super, po 14 dnech už trochu tvrdší a sušší. Sežralo se během chvíle :D 

 

EDIT: byla to, tuším, vepřová kýta

Upraveno uživatelem Jery
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Basturmu jsem párkrát zkoušel, přesně podle tohodle návodu:

http://bushcraft.cz/nutne-k-preziti/potrava-a-voda/basturma-asijske-susene-maso-foto-navod/

 

Špatný to rozhodně není, ale v poměru chuť/vynaložené úsilí vede u mě jednoznačně Jerky že sušičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opakovaně jsem zkoušel na půdě udělat přes zimu  sušené buřty,na které vzpomínal můj táta že je měla každá  hospoda,ale vždy zplesnivěly asi je tam dnes mnoho mouky😪 Nemyslím tím ušlechtilou plíseň  jako je Picku

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, můžu poprosit o tip na vaflovač. Byl by pro syna na studentskej byt (bydlí tam asi 3), takže to si budou dle potřeby obsluhovat všichni, čili spíš něco v rozumným poměru cena/výkon.

Dle skóre recenzí na heuréce to vypadá na tento, je to v pohodě? https://vaflovace.heureka.cz/silvercrest-swe-1200-c3/recenze/

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A myslíš, že si fakt budou dělat pořád jenom vafle, tedy crcat se s těstem? Co vím od svejch mladejch, tak nejvíc si dělají tousty a já jim kupoval to zařízení, co má ty výměnný vložky, jedou na tom nejvíc tousty a občas to použijou jako "gril", za stejný prachy je to aspoň multifunkční, když chtějí vafle, tak si je kupujou hotový, lenoši, .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...