Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Já se teda zastanu Tescomy - jako takovej ten daily normál průměr, kterej mi nevadí rasovat mám sadu od Tescomy (kupoval sem to asi na Alze za 3,5k nebo tak nějak) pár let zpět a nejenom že mě ty nože velmi překvapili kvalitou tý ocele a jak drží ostří, ale od pidinožíku po dlouhej fileťák, nůžky a zubák na chleba to funguje bezvadně. Ten zubák je hrubostí "kopečků" ostří zhruba tak jak postoval Tom. A troufnu si tvrdit, že i když s tim rozřežu celý prase včetně kostí, tak to furt bude krájet ten chleba bez větších obtíží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady a nasměrování, celkem překvapivě se to rozjelo. Fiskarsk asi bude v pohodě, ale nějak neprošel u ženy esteticky, s Tescomou zas bojuju já , byť jim neupírám, že některý nože můžou bejt OK. Samotnýmu jsou min nejblíž ty Wüsthof, WMF, případně zde nejmenovaný Zwilling, což jsou samozřejmě jen variace na totéž téma. Tak uvidíme, případně dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, JoyStick napsal:

Já se teda zastanu Tescomy - jako takovej ten daily normál průměr, kterej mi nevadí rasovat mám sadu od Tescomy (kupoval sem to asi na Alze za 3,5k nebo tak nějak) pár let zpět a nejenom že mě ty nože velmi překvapili kvalitou tý ocele a jak drží ostří, ale od pidinožíku po dlouhej fileťák, nůžky a zubák na chleba to funguje bezvadně. Ten zubák je hrubostí "kopečků" ostří zhruba tak jak postoval Tom. A troufnu si tvrdit, že i když s tim rozřežu celý prase včetně kostí, tak to furt bude krájet ten chleba bez větších obtíží.

tak jsem zkouknul Tescomu a koukám že už mají taky větší vlnky. Já ho koupil někdy před 10 lety, měl takové mikrozoubky, myslím dosluhuje na chalupě. Jinak normální nože pěkně držely ostří, to souhlasí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 4. 2021 v 19:59, Vanilla napsal:

Domácí Milu jsem dnes chtěl také zkusit, ale sehnat ty oplatky, které má ve videu bylo naprosto bez šance. Objel jsem Lidl, Tesco, Makro, Globus a Billu ale úplně bez šance. Abych Vám ušetřil čas, tak se dají koupit v Kauflandu jen od jiného výrobce. 🙂

Predávajú ich v Terne. Tam ich spoľahlivo kupujem. Tak isto ako tarhoňu, ktorá sa v Česku inde nedá zohnať.🙂

Peťo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, warann napsal:

Díky za rady a nasměrování, celkem překvapivě se to rozjelo. Fiskarsk asi bude v pohodě, ale nějak neprošel u ženy esteticky, s Tescomou zas bojuju já , byť jim neupírám, že některý nože můžou bejt OK. Samotnýmu jsou min nejblíž ty Wüsthof, WMF, případně zde nejmenovaný Zwilling, což jsou samozřejmě jen variace na totéž téma. Tak uvidíme, případně dám vědět.

Měl jsem asi všechny Tebou jmenované, krom toho Fiskarsu - ten sem držel někde u někoho - a s Wusthofem určitě nešlápneš vedle. WMF podobně. U Zwillingu mám určitý rezervace, ale tady podotýkám, že sem od nich měl nože naposledy ještě ve 20 století.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, snusmumrik napsal:

Predávajú ich v Terne. Tam ich spoľahlivo kupujem. Tak isto ako tarhoňu, ktorá sa v Česku inde nedá zohnať.🙂

Peťo.

Tarhoňu má standardně i Lidl. Než jsem na to přišel, tak jsem taky slítal všechny možné obchody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...