Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

@Spongebob Sejra sem dával mix philadelphie, strouhaného chedaru a mozzarelly. Do toho sem lupnul právě jak píšeš ty naložené, nasekané najemno. 
Paprikátory jsou na Rohlíku, viz. foto. 250g = cca 12 papriček, takže akorát. 

@JoyStick Yop, v troubě. Mělo chcát, což nakonec nechcalo, ale už sem pak byl línej gril připravovat. Ale samo by to šlo taky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jestli bych to nazval vyzkoušenou, bo to často měnim a upravuju podle lednice… ale cca takto. 

33% smetanu a mayo smíchat v poměru takovym, aby vznikla hustší konzistence. 
Česneková pasta, podle chuti. 
Lžička-dvě strouhaného parmazánu. 
Sůl. Pepř.
Všechno promíchat. Ochutnat. Dochutit. Nechat. Voala. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta bude! Už měkne v lodním výparníku. Bojovala statečně - viz cucfleky na hnátě, ale to je moje blbost, že jsem si nevzal mesr. Bál jsem se, že zdrhne, než by mi ho donesli. Naštěstí na travnatém dně bez šutrů, jinak bych do ní nešel. Utopí vás totiž i mnohem menší prďola. Mlaskne 4 chapadla na šutrák, 4 chapadla na haxnu a neurveš. Tahle se ale neměla o co mlasknout, tak se jenom rvala. Teda poté, co se, blbka, nechala čapnou, páč si věřila, že je dost velká a hrozivá, a že nemusí okamžitě zdrhat, když jsem si pro ni do těch 7 metrů šel. Neručím, že stihnu pozítří fotit výsledný produkt.

20210817_103717_HDR.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Maxel napsal:

Nevim jestli bych to nazval vyzkoušenou, bo to často měnim a upravuju podle lednice… ale cca takto. 

33% smetanu a mayo smíchat v poměru takovym, aby vznikla hustší konzistence. 
Česneková pasta, podle chuti. 
Lžička-dvě strouhaného parmazánu. 
Sůl. Pepř.
Všechno promíchat. Ochutnat. Dochutit. Nechat. Voala. 

Dík, já dělal klasicky bešamelový, smetanovo česnekový a tak, ale pořád nemůžu trefit tu správnou. Výsledný produkt má být Philly cheese steak pizza jak z Dominos. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta bude! Už měkne v lodním výparníku. Bojovala statečně - viz cucfleky na hnátě, ale to je moje blbost, že jsem si nevzal mesr. Bál jsem se, že zdrhne, než by mi ho donesli. Naštěstí na travnatém dně bez šutrů, jinak bych do ní nešel. Utopí vás totiž i mnohem menší prďola. Mlaskne 4 chapadla na šutrák, 4 chapadla na haxnu a neurveš. Tahle se ale neměla o co mlasknout, tak se jenom rvala. Teda poté, co se, blbka, nechala čapnou, páč si věřila, že je dost velká a hrozivá, a že nemusí okamžitě zdrhat, když jsem si pro ni do těch 7 metrů šel. Neručím, že stihnu pozítří fotit výsledný produkt.
20210817_103717_HDR.thumb.jpg.17ace956971bb9b9fdd84806e7a90cd3.jpg
To se zabije uz pod vodou nebo se nejak vytahne ziva?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se zabije uz pod vodou nebo se nejak vytahne ziva?

strcis prsty pod “klobouk”, utrhnes 2 uponky, pretocis ji naruby a je po ni, utrhnes vnitrnosti, vymacknes zobak a hotovo… zbyvaji odriznout jen ocicka… :-)
to pretoceni zvladnes behem 2 vterin pod vodou…
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci , teď sem dostal mladého kohoutka od souseda. Dneska picleho... Co s tím?

Přiznám se, drůbež moc nedělám. Masa na víně vyloženě nesnáším. A dělat to na smetaně mi taky není vlastní...

Jediný recept co na kuře znám, je moře soli, máslo a péct. Udělat totéž z kohoutkem ?

Nechci ho dávat do mrazáku,.když je to čerstvé...

Za rady díky, chtěl bych ho udělat zítra večer. Teď odpočívá v chladnu.

 

PXL_20210817_181529755.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, hufnor napsal:

Ta bude! Už měkne v lodním výparníku. Bojovala statečně - viz cucfleky na hnátě, ale to je moje blbost, že jsem si nevzal mesr. Bál jsem se, že zdrhne, než by mi ho donesli. Naštěstí na travnatém dně bez šutrů, jinak bych do ní nešel. Utopí vás totiž i mnohem menší prďola. Mlaskne 4 chapadla na šutrák, 4 chapadla na haxnu a neurveš. Tahle se ale neměla o co mlasknout, tak se jenom rvala. Teda poté, co se, blbka, nechala čapnou, páč si věřila, že je dost velká a hrozivá, a že nemusí okamžitě zdrhat, když jsem si pro ni do těch 7 metrů šel. Neručím, že stihnu pozítří fotit výsledný produkt.

20210817_103717_HDR.jpg

Mě by zajímalo, jestli tě může kousnout/štípnout zobákem a jak se případně tomu vyvaruješ v souboji pod vodou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, mAra_ napsal:

Kluci , teď sem dostal mladého kohoutka od souseda. Dneska picleho... Co s tím?

Přiznám se, drůbež moc nedělám. Masa na víně vyloženě nesnáším. A dělat to na smetaně mi taky není vlastní...

Jediný recept co na kuře znám, je moře soli, máslo a péct. Udělat totéž z kohoutkem ?

Nechci ho dávat do mrazáku,.když je to čerstvé...

Za rady díky, chtěl bych ho udělat zítra večer. Teď odpočívá v chladnu.

 

PXL_20210817_181529755.jpg

Vývar!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...