Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Rajčata v plechovce do trhaného masa, do základu na pizzu atd., známe, domácí varianta jako tip co s přebytky rajčat :)

zblanšírovat, oloupat, zavařit

30 min na 90°C, jen rajčata, max. dolít troškou vroucí vody nahoru pokud nepustí tolik šťávy aby se to obešlo bez. 

20210818_144143_copy_768x1024.thumb.jpg.7481cc37d2e66b96507ab792c926898c.jpg

20210818_144204_copy_768x1024.thumb.jpg.02568662d74c8d28ce085d57557a0535.jpg

20210818_144250_copy_768x908.jpg.4b01a6c401e0a40d29cd5338784de79c.jpg

20210818_144319_copy_768x1024.thumb.jpg.979e7922170166aef825e386c41a7412.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky dík, rajčata prubnu. No a langoše... naprosto parádní !!

Nedáme zas nějakej ten víkendovej challenge, když se nám horší počasí a bude čas na kuchtění? Žádnej nápad teď z rukávu nevytáhnu, tak kdybyste byli pro, hoďte do placu co vás napadne.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Micey napsal:

Jo, odlezeni je dulezity.. ale stejnak jak clovek nema troubu aspon na 400 Celsiusu, zadnej zazrak to nebude, obavam se. Teda aspon ta moje neni:)

Vem litinovou panev a rozpal ji na sporaku. Pak na ni hod testo, nazdob a pak az do trouby. Je to hodne velky rozdil. 🙂

Testo delam podle kolegy Ridiho, nosi Pateky. 😀

http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Pizza-Margherita-Napoletana

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Faaaajn, tak tedy #wkndchallenge bude P I Z Z A.
Full throttle, takže pěkně vč. domácího těsta. 

Jestli se mezitim @Tom4 povedlo vyladit recept na ten smetanovej základ, sem s nim — u nás frčí víc, jak klasickej rajčák. 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Micey napsal:

Jo, odlezeni je dulezity.. ale stejnak jak clovek nema troubu aspon na 400 Celsiusu, zadnej zazrak to nebude, obavam se. Teda aspon ta moje neni:)

Ano troubu musíš rozpálit na max. Co to jde. Byla výborná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, krutor napsal:

Vem litinovou panev a rozpal ji na sporaku. Pak na ni hod testo, nazdob a pak az do trouby. Je to hodne velky rozdil. 🙂

Testo delam podle kolegy Ridiho, nosi Pateky. 😀

http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Pizza-Margherita-Napoletana

Ještě to jde tak, že místo operace nandávání těsta a ingrediencí na horkou pánev si těsto s ingrediencema připravíš na pečící papír a jenom na tu pánev přešoupneš.

Taky to jde s hrubým plechem do trouby, rozpálit v troubě a těsto na papíře přesunout.

Některé rady říkají péct jen těsto se základem 5 minut, vyndat, nacpat ingredience a dopéct, používám když dělám okraj plněný sýrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sežráno. Tipy na killnutí holou rukou jsou fajn. V reálu mě tu druhou ruku během půl vteřiny chňapla a odtrhl jsem ji až u schodků na bádeplato. Jestli chobotnice kůšů nevím. Mně zatím žádná nekůsla. Ale já jsem jich zas tolik nechytil. Cca 5 a tahle byla spolehlivě největší.

Recept

Chobotnici zmrznout.

Rozmrznout, klidně ve vodě, vrazit do neosolené vody, vařit cca 90 minut, nebo do požadované konzistence.

Zchladit ve studené vodě, nakrájet, mírně osolit, opepřit, obalit v oliváči s rozmačkaným stroužkem česneku a sekanou petrželkou. 

Dát chladit. 

Na oliváč dát na mírný plamen česneku dle chuti. Já dávám míń. Přihodit červenou cibuli na proužky. Nechat mírně zesklovatět. (Kdo chce, může dát jenom samou čerstvou, ale mně to pak připadá jak tlačenka.) Zakápnout pár lžícemi vinného octa, cca 3 až 4. Osolit, posypat trochou cukru (třeba třtinového, podle chuti, já dal tak vrchovatou čajovou). Nechat mírně odpařit. Dolů z plotny, zamíchat kapary (1 flaštička). Nechat zchladnout.

Smíchat, ideálně nechat pár hodin uležet.

Nakrájet půl červené cibulky na drobno (na říz) a cherry rajčata (množství dle libosti). Nasekat pořádnou hrst petržele.

Smíchat vše, dosolit, dopepřit, žrát.

20210819_191914.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...