Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

Uvažuju zítra udělat nějakou živáňskou pečeni v pekáči ( alobalu) na zelenině ( zavařená čalamáda) ,cibule ,česnek. Jen uvažuji,zda dát brambory do toho nebo samostatně na plech !? Maxeli dej radu,maso mám plecko a bůček .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nejsem Maxel, ale záleží co od toho chceš. A tim myslim aktuální náladu. Já mám třeba k pečínkám rád kontrast, tedy křupavou krustičku na bramboře. Většinou vybírám menší kousky, napůlim, zasmahnu na másle, hodim do pekáčku s rozmarýnem česnekem a cibulí a peču to samostatně.

Když chceš takovej ten mush co má natažený šťávy, tak rozhodně k tomu, to bez výpeku nezreplikuješ :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ty erteple udělám teda bokem. Děckám se minule líbila ta " kořenitost" šťávy ( výpeku), když pod maso byla dána sklenice domácí čalamády,mimo cibule a česneku. Dostalo to takový ten " třetí rozměr". Rád uvítám i nějaké tipy,triky co jak udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxel in. Já bych je zrovinka vrznul k masu se zelčou. 
Teď sem několikrát dělal grenaille bokem, a jak píše Joy, kůrka určitě fajn. Ale naposled jsem je před pár dny pekl společně s hovězím. A sice nebyly tak křupavý, ale chuťově o parník lepší a takový vláčnější. 
Za mě teda all in. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, bohus76 napsal:

Už teď slintám jak bernardýn 😋 Bude to taková " bedýnková" teda pekáčová záležitost,ale někdy jsou ty nejjednodušší věci ty nejlepší. Brambory ještě probereme zítra s mančaftem.

Za mě brambory určitě společně s masem a zeleninou. Je to o level jinde. Doprčic kdybych zrovna nepek kachnu, tak si to taky udělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak vidim, tak sem v těžký menšině :) Ne že bych to nedělal dohromady, jak sem psal je otázka co chceš, ale důvod proč to radši dělám zvlášť, je vrstvení chutí a textur. Když to dělám dohromady s masem, tak ano, natahne to šťávy a je to vláčnejší a chuťově zajímavější, jak píšou kluci, ale pro mě to splývá s tím zbytkem a to mě dycky mrzí.

Navíc jsem nedávno viděl brambory udělaný tímhle stylem akorát s mixem omáček na asijskej způsob. To chci zkusit, takže pak dám report, ale podle toho co sem viděl je to hodně dobrý a dá to tomu ještě další rozměr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snídaňová omeleta & plněné ravioly k obědu

IMG_20210930_092443.jpg

IMG_20210927_193031.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to dobře! 👍

Já si založil dlabanec na týden. Sem teď zas nějak stejkovej, co sem se po letech vrátil k zvedání železa. 
Oponka naložená do sojovky, hoisin, limetové šťávy, sezamového oleje, zázvoru a chilli. 
Rib eye dry brining. Maldon na osušené maso, a nechat v lednici. Min. 24h, ale po 2-3 dnech je to boží. 

2461B866-D95D-4BC7-AFAF-6CFD22CCA671.jpeg

1B8C58B7-7E8F-4325-9544-3E7DE2A863A5.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MaxelFoie Gras už je vyšší dívčí, držím palec! 🥸

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...